Uzun vadeli yatırımcılar Euro dökümü

Döviz piyasası dünyanın en büyük, yaklaşan 2 trilyon $ortalama günlük işlem hacmine sahip olduğu söylenmiştir. Pek çok katılımcı ve çok ciro için, kim ya da pazar hareketli olduğunu belirlemek zordur. Örneğin, Euro spiral şeklinde aşağı doğru, yatırımcılar Euro satmaya kaynağını belirlemek için çalışıyorlar. Nihayet(ler) suçlu: uzun vadeli yatırımcılar bulmuşlar gibi görünüyor.

Warren Buffet, örneğin, açıkça kaybeden bir egzersiz olan USD, karşı bahis ünlü Milyar $21+ herhangi bir yüklenmemiş olup olmadığı henüz belli değil. Diğer yatırımcılar, ancak, kamu ve özel çıkışlar için acele ediyor. Yatırım bankacıları ve para yöneticileri ile görüşmeler ortaya uzun vadeli yatırımcılar, özellikle yüksek gelirli aileler, Avrupa varlıkları yanı sıra Euro-dolar satış, toplu olarak vardır. Buna ek olarak, sık sık Avrupa borç varlıklarının büyük bir kısmını tutan küresel tahvil fonları, yavaş yavaş ABD, Avustralya ve gelişmekte olan piyasalar para taşımaya başladı. Wall Street Journal raporları:

JPMorgan Özel Bankacılık... ... müşteriler euro sıkıntılar, dikkat ve tepki çok aktif oldu "dedi. Bu arada, Putnam Yatırım Yönetim birimi analisti...yatırım şirketi euro zayıflık kar amacıyla sabit getirili ve hisse senedi portföyleri ile euro kısa pozisyon alıyor. " dedi.

İlginizi Çekebilir: