Riskten Kaçınma azaldıkça kilo kadar Dikkatli Hareket eder

Mart başında bir taze 24 yılın en düşük dokunmadan beri, İngiliz Sterlini güçlü bir şekilde iyileşti, dolar karşısında %5 gün içinde yükselen vardır. Analistler Pound ani gücü açıklamak için güvenli sığınak hipotezi sınırları dışında: “sterling iki taraflı alınmış olan risk primi ve risk iştahının toparlandığı zaman sterling performansını gördüğünüz bir kayıp.”


Başka bir analist işaret ettiği gibi, ancak, piyasalarda riskten kaçınma rolünü tespit etmek Gözlemciler...sadece fiyat eylem bu değerlendirme çizmek biraz yuvarlak olur: “var. Yükselen hisse senedi piyasasında daha az risk kaçınma anlamına gelir. Ve bildiğimiz yoldan hisseleri toparlandı az risk sıkıntı olur.” Döviz bu argüman uygulamak, yumuşatma riskten kaçınma daha da güçlü bir Kilo katkıda bulunmaktadır. Aynı zamanda, gözlemciler yükselen Sterlini riskten kaçınma yumuşatılmış bir sinyal olarak işaretleyin. Kısacası, güvenli liman ticareti kesinlikle en ikna edici bir açıklama değil.

Aslında, tüm hesaplar tarafından, Pound düşen olmalıdır. Perakende satışlar %1.9, aylık bazda düştü en son verileri gösterir. GSYİH 2009 yılında İngiltere 12 yere (7. 2007 yılında Avrupa Birliği'nin 15 ‘eski’ üyeleri arasında kayma, İspanya, Yunanistan ve Portekiz dışındaki tüm arkasında bu kadar düşmesi bekleniyor.” Bu arada, İNGİLTERE Merkez Bankası İngiltere hükümeti mali hükümetinin yeni harcama planları yürüten zorluk o kadar kırılgan hale gelmiştir uyardı. Yatırımcılar not almış ve İNGİLTERE devlet tahvili son ihale için talep tarihinin “en düşük olduğuna inanılıyor.”

Tüm kötü haberleri verdi, belki Kilo en son yükselişi en iyi teknik faktöre bağlanabilir. “1.45 $seviyesine kadar direnç $1.4986 dolar 1.5373 Ocak ve Şubat yüksek tepe bağlama azalan bir trend çizgisi denir temsil eder.” Pound dolar geri 1.45 aşağıda battı bu yana verilen satış emirleri oluşan bir küme bu düzeyde yürütülecek oldukça ayırt edilebilir.

Genel olarak İNGİLTERE ekonomisi için uzun vadede öngörüleri ve sterlinin özellikle iyi değildir. Düşük kur sayesinde, enflasyon aslında artıyor. Birleşik Krallık (geçici olarak) önlendi deflasyon olduğunu gösterir bu yana, belki de sevindirici bir gelişme olduğunu, ama aynı zamanda İngiltere Merkez Bankası yeni basılmış para ile bankacılık sistemi sel olmasını, bu ayın başlarında açıklanan parasal genişleme planının bir ürün olabilir. “Böyle bir taktik para kesebilir ve bu seyreltme gerçekleşeceğini algı hemen Kilo çekiyor.”

İlginizi Çekebilir: