SNB Terk Müdahale

(SNB) İsviçre Ulusal Bankası görünüşe göre Frangı değeri basılı savaşında (geçici) yenilgiyi kabul etti. ” ‘SNB sınırlarına ulaştı ve eğer piyasa 1.35 euro karşısında bir Frangı görmek istiyorsa, onu durdurmak mümkün olmayacaktır.’ ” Piyasalar kazandı. SNB kaybetti.


Yine de, SNB çabaları alkışlanmalı. Yukarıdaki tabloda gördüğünüz gibi, 1.50 €yukarıdaki adamların (sözde olan) 2009 yılının en iyi kısmı yükselen Frangı tutmayı başardı. Ayrıca, pek çok kişiye göre, 2010 yılında Euro karşısında Frankı bu kaçınılmaz iniş yavaş başardı. Dolar yüzde 15, Euro karşısında değer kazandı ederken, Frank bir daha mütevazı bir %10 arttı. Bir analist, ” ‘olmadan [müdahale] €90 milyar euro 1.10 dolara yakın olacağını söylemek adil olur,’ o ” savundu. Aslında, 18 Mayıs gibi yakın bir tarihte, SNB fazla bir yıl içinde 1 şeklinde, güç-gün Frangı %2 düşüş, en keskin düşüş gösterdi.

Genel olarak, SNB son 12 ayda harcanan 200 Milyar dolardan fazla dahil olmak üzere 73 Milyar yalnız Mayıs ayında $vardır. ” ‘Perspektif rakamlar koymak, varlıklara 2,249 milyar dolarlık gerçek para rezervi Çin, dünyanın en büyük sahibi, rezervlerini daha fazla artış görünce sadece iki ay olmuştur. ” SNB şimdi dünyanın yedinci büyük döviz rezervleri iddiaları, Hong Kong Brezilya daimi arabulucu önünde, kimin para ikincisi Dolar karşısında saptanmış.


SNB Frangı düşüş durdurulması için bazı kredi alırken, sonuçta kendi kontrolü dışındaki faktörler tarafından riskten kaçınma, yani Avro bölgesi borç krizi ve bunun sonucunda dalgalanma yapmış oldu. Bir tüccar bu noktada SNB mücadele karşı olan güçlerin yer alması için çok büyük: “büyük bir avro krizi bahsediyoruz, bu yüzden tek bir merkez bankası kendi destek olabilir,” özetlenmiştir. Sonuç olarak, şimdi Frangı Euro neredeyse her seans karşı yüksek yeni bir rekor yükseliyor.

Yine de, SNB retorik müdahale için kararlı. “Politika eylemleri kılavuzları, Merkez Bankasının fiyat istikrarını korumak için açık bir amacı vardır ve bu, SNB Başkanı Philipp Hildebrand, bankanın gerekirse ‘kararlı bir şekilde hareket edecektir " dedi. ” Eğer ekonomik büyümeyi yavaşlatır ve/veya deflasyon ayarlar anlamına gelir, baskı makineleri yeniden başlatmanız gerekebilir. Ekonomisini sağlam 1,5 oranında bir artış hedefleniyor göz önüne alındığında, işsizlik yetersiz 3.8% ve enflasyon tehdidi büyük ölçüde azaldı. -AB'de kriz Frangı muhtemelen takdir etmeye devam edecek, yani – diğer taraftan, bir beklentisi Merkez Bankası'nın yardımı olmadan ‘SNB döviz piyasalarında 2020 yılına kadar müdahale etmeye devam edebilir,’ ” UBS forex araştırma Başkanı ilan çizilmiş.

Para piyasaları için etkileri ilginç. Çok hızlı Frangı karşısında düşen Euro engelledi SNB değil sadece, ama aynı zamanda çok hızlı bir şekilde diğer para birimleri karşısında düşmesini engelledi olabilir. ” ‘SNB euro kurtarıcısı olduğunu iddia etmek çok fazla. Standard Bank döviz Stratejisti ama eğer euro tekrar düşmeye başlarsa, piyasa SNB satın değil aslında suçlu olabileceğini düşünebiliriz ” dedi.

Bu bölüm de müdahale sınırları bir kanıtıdır. Her zaman müdahale beyhude, uzun vadede ise (bu blogger için, en azından) açık olmuştur. Bir Merkez Bankası için umut olabilir en iyi bazı kısa vadeli politika bir amaca ulaşmak için yeterince uzun belirli bir sonuca onları oyalamak. Yeterince ivme (değişken) döviz arkasında bütünleşir zaman, bir Merkez Bankası, yatırımcıların toplu olarak değer gördüğü oranda hareket onu durdurmak için yapabileceği hiçbir şey yoktur.

İlginizi Çekebilir: