Yatırımcıların Dikkatli Taşımak Ticaret Wadei

Avustralya Doları yükseliş dünkü yazı büyük ölçüde taşımak ticaret gerçek para piyasalarında daha geniş bir trend: dönüş görmezden geldi. Düşük getirili para birimlerine ve bu Aussie, Yüksek Verimli olanlar () lehine satmak borçlanma içerir-Bu strateji, riskten kaçınma tükenir ve yatırımcılar verim aramaya devam etmek gibi bir dönüş yapıyor. Bloomberg Haber konuyla ilgili mükemmel bir parça özetlendiği gibi, “gelişmiş ekonomilerde yakın plan ve sıfır faiz oranları-zengin ülkeler 12.9 kadar puan daha yüksek faiz oranları ile gelişmekte olan piyasalar ve emtia yatırımcı güveninin artırılması Teşvik edilir.” [Grafik aynı YIL nezaket aşağıda.]

Teknik olarak, yatırımcıların değişikliği zaten (yüksek varlık fiyatları şeklinde) birkaç ay için kendini ortaya olmuştur. Analistler, özellikle döviz pazar içinde riskten kaçınma düşüş odaklanmaya başladı Goldman Sachs bir rapor Taşımak Gözden Geçirme Zamanı “başlıklı 8 Nisan günü yayınlanan kadar gerçekte öyle değildi. Dalgalanma” ve “koşullar yere düşmeye taşımak stratejileri çekici tekrar edecek noktaya ulaştığını FX dair işaretler giderek artıyor “raporda, GS savundu.”

Nokta Euro, Dolar sunduğu cüzi miktarda verir, ve Yen, örneğin, bu para artık çok pahalı, birkaç yıl öncesine göre gerçeği ile birlikte düşünüldüğünde kabul gördü. “ABD doları 1.13 oranında aylık Londra Bankalararası faiz üç borçlanma ve gerçek satın almak ve kazanmak gelirleri kullanarak en yüzde oranı Brezilya'nın üç aylık mevduat oranı yıllık yüzde 9.38 net,” Bloomberg göre.

Yatırımcılar teorik olarak bu paraların her hangi 1.25'ine eşit veya daha az gösterge faiz oranları ile desteklenmektedir, yanı sıra İsviçre Frangı, Kanada Doları ve İngiliz Poundu arasında seçim olabilir. İronik olarak, Yeni Zelanda ve hala kendi zirvesinde 2008 yılında olduklarında taşıyan bir ticaret uzun kenarı adayları şimdi de ABD ve AB ' nin çok altında faiz oranları özellik sayılabilecek Avustralya Doları. Bu kadar düşük kredi krizi başladığından bu yana düşmüş nasıl bir fikir verir. Yen Para Fonu spektrum arasında favori olarak ortaya çıktı gibi görünüyor. Enflasyon ve faiz oranlarının öngörülebilir gelecekte sıfıra yakın kalması için son derece muhtemeldir çünkü Yen iyi bir seçim yapar.

Zor kısmı para uzun gitmeyi seçmektir. Aktif olarak işlem gören para birimleri için faiz oranlarının bir özet birkaç 10% daha verimli ortaya koymaktadır. Yatırımcıları Rusya'dan Meksika pezosu, gerçek, rupiah, rand ve ruble satın “Goldman Sachs 3 Nisan önerilir.” Türk Lirası oluşan para eşit ağırlıklı Bir sepet, yen, dolar ve Euro ile satın Brezilya reali, Macar forint, rupiah, Güney Afrika randı ve Avustralya ve Yeni Zelanda doları — 2 Mart 10 Nisan tarihleri arasında yıllık yüzde 196 kazandığı “Bloomberg bu arada işaret etti.” Standart Chartered Bank, bu arada, Endonezya rupiah, Hint rupisi ve Filipin pezosu önerir. Doğrudan ticaret değil isteyen yatırımcılar NASDAQ Arca döviz takası yapan (İSO) iPath Optimize Carry Trade Fonu, bir ETN satın alabilirsiniz.

Çalışma sırasında mevcut kriz öncesinde varlık fiyatlarında, yatırımcıların istikrar, esnaf uzun ucunu oluşturan riskli para birimlerinde belki takdir bile güvenebilir. Bu sefer, böyle bir varsayım akıllıca değil. Bir analist, gevşeyin kısa yakalanmamak için “yatırımcıları uyarıyor.”

Riskleri de özellikle para ticareti kısa ve uzun ucunda değerlendirilmesi gerekir. Uzun bir para birimi olarak Brezilya reali değer analizi, bir analist, o, “enflasyon rakamları daha Düşük emtia fiyatları, güvenli liman paraları geri ani dalış ve dalgalanma tüm gerçek taşıyan formanın sıkmak potansiyeline sahiptir notlar.” Kapak tarafında, düşük fonlama para için artan bir risk olduğunu, muhtemelen en azından önümüzdeki 12 ay için değil, eğer daha uzun olsa.

İlginizi Çekebilir: