Yen Gücü Mantıksız, ama Fark eder mi?

Korelasyon ağırlıklı olarak, Japon Yeni, 2011 yılında dünyanın en zayıf performans gösteren para birimlerinden biri olmuştur. Ne yazık ki, bu Bilgi teorik amaçlar için ilginç olsa da, bunun yerine tek tek çift odaklanmak tüccarlar için çok da sorun değil. (ABD) doları karşısında, Japon Yeni hala oldukça güçlü olduğunu, bunun üzerine Mart ayında koordine G7 müdahalesi açtığı kayıpların çoğunu ele geçiriyor. Yen böyle yüksek bir fiyat hak ediyor mu? Hayır. Dolar güçlü kalmaya devam edecek mi? O tamamen farklı bir soru.

Temel bir analist olarak, verileri belirli bir para artış veya düşüş olup olmadığı konusunda bir karar vermeden önce bakmak eğilimindeyim. Bu durumda, yen temellerini berbat ötesinde. Q1 GSYİH son sürümü GSYİH içinde %3.7 oranında bir daralma gösterdi. Deflasyon ile birlikte, zayıf büyüme bitmez tükenmez bir çizgi sayesinde, Japonya'nın nominal GSYİH inanılmaz 1996 yılında olduğu gibi aynıdır. Sanayi üretimi tüm bunlar olumsuz deprem/tsunami etkilendi, tüketim ve diğer ekonomik göstergeler – dayalı – bu eğilim şüphesiz devam edecektir.

Japon ekonomisi ayakta tutan tek güç hükümet harcama. Bu anemik büyüme ve doğal afet için gerekli bir yanıt iken, açıkça iki ucu keskin bir kılıçtır. Hükümetin kendi (doğal olarak iyimser tahminlerine hiç deprem bölgesindeki yeniden inşa maliyetleri oran 2015 yılında %5'lik bir bütçe açığı gösteriyor. Bu her zamankinden daha fazla hükümet harcamaları gerektiren daha fazla büyüme azalacağına, vergi zamları, gerektirecektir. Apaçık Japonya'nın ulusal borç yakın gelecekte G7 en yüksek kalacak gibi görünüyor.

Makro açıdan bakıldığında, Japonya'da yatırım elde edilecek çok az var. Borsa tank devam ediyor ve tahvil getirileri dünyada en düşük. Adil olmak gerekirse, deflasyon yıl değeri yen mükemmel bir mağaza yaptık, ama bu pek ufuklar zaman genellikle haftalar ve aylar içinde ölçülen yerine, yıllar ve on yıllar fazla olan spekülatör, ilgi alanına girmektedir.

Eğer yen güvenli liman statüsü, olur ve taşımak ticaret için mükemmel bir yatırım, para yapmak. Kısa süreli düşük 0'i ve (SAYAÇ) Japonya Merkez Bankası net bu en azından 2013 içine durumda kalacağı yaptı. Bundan faiz oranı farklılıkları çekmek için tasarlanmış bir strateji taklit eden, taşıyan ticaret canlı ve iyi durumda (yukarıdaki grafikten görebilirsiniz. Kabul ediyorum, biraz 2010, mali ve finansal belirsizlik nedeniyle artan beri yaşadı. Ancak, yüksek getirili gelişmekte olan piyasa para birimleri ve düşük verim oranı G7 para birimleri arasında uçurum genişlemeye devam ediyor göz önüne alındığında, bu stratejiye uygun olmalıdır.

Ve henüz, Yen dolar karşısında yükselmeye devam ediyor. Son birkaç hafta içinde uzaklaştığını, ama 80 sihirli bir düzeyde kalır ve yükselmeye devam etmesini bekleme o boğa analistler bulmak zor değil. Japon yatırımcıların riskli varlık sakınarak ve yen çekici sığınak para birimi olarak kalmasını savunuyorlar. (Aka belirsizlik) bahsetmiyorum bile dalgalanma ve/veya kısa devre taşımak esnaf için finansman para birimi olarak kullanma hakkında düşünme olanlar için etkili bir caydırıcı olarak hizmet vermektedir.

Şahsen ben bu konuda pek emin değilim. Eğer yen, İsviçre Frangı karşısında gerçekleştirdi şekilde bakarsanız, örneğin, resmi tamamen tersine çevrilir. Frangı %20 Yen karşısında teke tek, Yen pek güvenli sığınak para dünyada gitmek olduğunu gösteren son on iki ay içinde arttı. Buna ek olarak, bileşik bazda, yen, 2009 yılında mali krizin yüksekliği sırasında zirveye ulaştı, ve %10 dan daha fazla düşmüş yana olduğunu aşağıdaki grafikten görebilirsiniz. 2011 yılında performansını yen gücü olarak dolar zayıflık kadar görülmesi gerektiğini göstermektedir. Dolar bearishness abartılı olduğunu düşünüyorum neden açıklayan sayısız önceki mesaj geçirdim beri, burada bu konuyu tekrar etmeyeceğim.

Sonunda, tüccarlar çoğunluğu Yen temel mantık oturdu ve döviz sepeti karşısında doğal afetler sonrasında değer kaybetti bu nüans umurumda değil – ve yen dolar karşısında yükselmesi veya düşmesi sadece bilmek istiyorum. Yen kısa devre (ve dün tartıştım olarak, nispeten risksiz) bir teklifim hala çekici olsa bile, bence. Dolar da zayıf kaldığı göz önüne alındığında, ancak, tüccarlar diğer para birimleri karşısında kısa için akıllıca olacaktır.

İlginizi Çekebilir: