Kayıt Emtia Fiyatları ve döviz Piyasası

Ekonomik iyileşme ve Yeni Ortadoğu siyasi kargaşa tarafından tahrikli, petrol fiyatları sıkıca sarsılmış herhangi bir kalıcı kredi krizi zayıflık var, ve bir rekor yönelmişlerdir. Ayrıca analistler, küresel ekonomi bazı temel değişiklikler, fiyatlar neredeyse öngörülebilir gelecekte yüksek kalacağı yönünde uyarıda bulunuyorlar. Aynı emtia için gider. Doğrudan veya dolaylı olarak, döviz piyasası için etkileri önemli olacak.


Öncelikle, ticaret ve dolayısıyla belirli para talebi üzerinde doğrudan etkisi vardır. Norveç, Rusya, Suudi Arabistan, ve bir düzine diğer ülkelere cari hesap fazlaları genişleyen rekor sermaye girişi yaşanmaktadır. Eğer bu ülkelerin çoğu Dolar para onların peg ve/veya sayısız diğer sorunları muzdarip gibi görünüyor aslında, para neredeyse kesinlikle takdir ediyorum. Aslında, Rus Ruble ve Norveç Kronu hem de son aylarda yükselmeye başladı. Diğer taraftan, (ve daha az ölçüde Yeni Zelanda), Kanada ve Avustralya onların yükselen emtia fiyatları ve emtia para güç arasında otomatik bir ilişki olmadığını göstermektedir yükselen dış ticaret açıkları, yaşıyoruz.

Net enerji ithal eden ülkelerde ticaret dengeleri onlara karşı hareket olarak para bazı zayıflık deneyim olabilir. Aslında Çin sadece yedi yıl içinde ilk üç aylık ticaret açığını kaydetti. Bunun yerine ekonomik yapısında bir değişim açısından bu görüş, ekonomistler bu yükselen hammadde fiyatlarının büyük bölümünü bağlı olduğunu anlamak gerekir. Her iki şekilde de, (PBOC) Çin Halk Bankası muhtemelen Çin Yuan takdir kontrolünü sağlamlaştırır. Bu arada, Japonya'da nükleer kriz neredeyse nükleer güç ilgi azalması, özellikle kısa vadede olacak. Bu petrol ve doğal gaz fiyatlarının daha da artmasını neden, ve küresel ticaret dengesizlikleri üzerindeki etkisi artar.

Yükselen emtia fiyatlarının enflasyon teşvik olup olmadığı büyük bir sorun. Fed istisna ile, dünyanın Merkez Bankaları tüm şimdi enerji fiyatları ile ilgili endişelerini dile getirdiler. (ECB) Avrupa Merkez Bankası, şimdiye kadar Avro bölgesi enflasyon hala çok düşük olsa da öncelikli gösterge faiz oranını yükseltmek için gitti. Konut krizi tahmin etmek için muhteşem başarısızlığı ışığında, Fed Başkanı Ben Bernanke, yüksek petrol fiyatlarının etkisi üzerinde belirli bir görüş sunmak için dikkatli olmak. Böylece, azalan GSYİH büyüme ve tüketiciler için daha yüksek fiyatlar anlamına gelebilir o uyardı, ama kısa ciddi bir tehdit etiketleme durdu.

Bir yandan, ABD ekonomisinin sürdürülebilir yüksek fiyatların etkisini azaltmak olabilir son enerji krizinden bu yana bazı önemli yapısal değişiklikler geçirmiş. “ABD ekonomisinin enerji yoğunluğu, yani GSYİH $1 üretmek için gerekli enerjinin %50 üretim denizaşırı taşındı ya da daha verimli oluyor gibi o zamandan bu yana düştü. Ayrıca, doğal gaz bugün fiyatı düşük kaldı; geçmişte, petrol ve gaz tandem taşındı. Wharton Finans Profesörü Jeremy Siegal ve son olarak, ‘ulaşım için alternatif enerji kaynakları daha yakınız, ” özetlenmiştir. Petrol fiyatındaki her 10 dolarlık artış GSYİH sadece yüzde 0.25 tarafından bırakmasına neden olan bu açıdan anlaşılabilir.

Diğer taraftan, petrol fiyatındaki 10 dolarlık bir artış, daha ziyade 100 $50 $bile bir spike bahsetmiyoruz. Buna ek olarak, endüstri yüksek emtia fiyatlarının duyarlı olmasa da, Amerikalı tüketiciler kesinlikle. Otomobil benzin tarımsal staples ev yeme petrol için (hırsızlar üretmek hedef alıyor. ne zaman bir şeyler ters gidiyor demektir) ürünleri hala tüketici harcamalarının büyük bir kısmını temsil etmektedir. Böylece, ekonomiden gaz berbat Milyar dolar fiyatındaki her 1 kuruş zam. “Eğer gaz fiyatları galon başına $4.50 için iki aydan fazla artmıştır, aileler açısından ciddi bir yük teşkil eder ve tehlikede tüm kurtarma koyabilirsiniz. Bir kere $5, [muhtemelen ekonominin bir kriz ile karşı karşıya kalabilir olma şansı %50 üzerinde] yukarıda olsun. ”

Eğer stagflasyon önlenebilir bile, enflasyon bir ölçüde kaçınılmaz görünüyor. Aslında, ABD TÜFE şimdi 18 ay ve yükselen 2.7%, en yüksek düzey. Her iki Merkez Bankasının para politikasının sıkılaştırılması konusunda daha agresif olmaya başladığı Euro ve Avustralya, 2.7 benzer şekilde% olduğu. Sonunda, hiçbir ülke emtia fiyatları hala yüksek enflasyon kurtulmuş olacak, tek fark ölçüde olacaktır.

Yakın vadede, çok siyasi gerginlik bir azalma enerji fiyatları hafifletmek için neden olabilir beri Ortadoğu'da ne olacağını bağlıdır. Orta vadede, odak Merkez Bankaları üzerinde olması, yükselen enflasyon nasıllar eğer görmek için. Faiz oranlarını yükseltmek ve likidite çekilecek, ya da ekonomik iyileşme önleyici korkusuyla hareket beklerler mi? (Özellikle Çin) ekonomileri enerji tüketimi de çok yönlü veya daha az enerji yoğun hale gelebilir olsun uzun vadede önemli konudur.

Şu anda, çoğu ekonomi tehlikeli bir şekilde maruz, Çin ve listenin başında ABD. Rusya, Norveç, Brezilya ve yazın bir kaç kişi (özellikle Avustralya ve Kanada) en Diğerleri ortada iken fiyatlarında bir patlama net bir fayda kazanacaksınız.

İlginizi Çekebilir: