Düzeltme nedeniyle Pound, BOE için Teşekkürler

Mart ayı başından beri İngiliz Sterlini yükselişi muhteşem kısa bir şey olmuştur: “iyileşen ekonomik veriler doları karşısında euro karşısında bu yıl yüzde 12 pound avans 14 oranında yardımcı olmuştur.” Nedeniyle öncelikle risk iştah bir kurtarma ve sterlinin aşırı kredi krizinin başlangıcı takip etmiş eşlik eden inanç, yatırımcıların İNGİLTERE'DE içine sıcak para yağmaya başladı. Son olarak iki hafta önce, bir analist, o, “Uzun vadeli, pound için bir yükseliş parçası olduğumuzu gürlüyordu. Bu işin bittiğini sanmıyorum.”

O zamandan bu yana, ancak, olumsuz gelişmeler bir dizi bu iyimserlik konusunda şüphe var. İlk İngiltere'nin ticaret açığı beklenmedik bir genişlediğine işaret ettiği ekonomik veri açıklaması yoktu. İhracat artarken, ithalat daha hızlı yükseldi, İngiliz ekonomik toparlanmanın ihracat liderliğindeki olacağını beklemek gerçekçi olsun analistler, acaba neden: “İNGİLTERE her zaman yakında ihracata dayalı bir ekonomi olması konusunda şüpheci olmaya devam Ediyoruz. Bir ekonomist ve sürdürülebilir bir büyüme için bir dönüş yakın vadede Olası aramaya devam ediyor.” dedi.

İkinci gelişme, parasal genişleme politikasını genişletmek için İngiltere Bankası tarafından karara vardı: “Merkez Bankası, Mart ayından itibaren varlık alım programının bir parçası olarak 125 milyar lira harcanan ve İngiltere'nin gayri safi yurtiçi hasıla 150 milyar kg, yaklaşık yüzde 10 kullanma izni vardı. Hazine Bakanı Alistair Darling şimdi fazladan 25 milyar lira verdi.” Bu arada program zaten yapıldığını kabul eden yatırımcılar için büyük bir şok oldu.

Sterlin yükselişi ve genişleyen ticaret açığının BOE kararı için başparmak Banka kuralla katkıda bulundu: “olabilir, daha yakından incelendiğinde, görünür, [Sterlin yükselişi] bu 1.5 puanlık faiz oranı artar eşdeğerdir.” Ancak, faiz oranları zaten sıfıra yakın. BOE zaten Mart 2010 vadeli faiz oranı 75 baz puan oranında zam beklentileri yansıtmak)-yakın dönem için kolay bir para politikası sürdürmek niyetini iletti; aksi takdirde, faiz cephesinde yapabileceği başka bir şey yoktur. “İNGİLTERE ağır üretim maliyetleri deflate için hazır değilse, sadece sterling değerini düşürerek gerekli rekabet gücü elde edebilirsiniz.BoE parasal genişleme çabalarını artırmak ve bu kararını iyi yaz sterling gücü bağlamında görmüş olabilir bilir.”

Son faktör, Doların ani geriye dönüş olmuştur. Daha önce, Pound kadar İNGİLTERE iyimserlik ile kötümserlik Dolar olarak yardımcı olmuştu. Olumlu ABD ekonomik veriler-ekonomik iyileşme ve bunun sonucunda Fed faiz artışları dönem yakınlarındaki beklentileri tetiklendiğinde bu geçen hafta değişti. Kısacası, Sterlin, şimdi kendi ayakları üzerinde dinlenme gerekir, ve artık karamsarlık Doların üzerinde bir artış sayabilir: “son dört işlem günü dolar karşısında sterlin değeri 3'i kırık olan ve mevcut kasvetli duygu, keskin bir dönüşü temsil eder.”

İNGİLTERE ekonomik iyileşme için prognoz İngiltere Merkez Bankası enflasyon ve GSYİH hakkında bir rapor yayımlandığında yarın, bazı netlik almak gerekir. Bu noktada, Pound ileriye beklemek ne hakkında daha iyi fikir sahibi olacağız.

İlginizi Çekebilir: