Ekonomi hakkında Gerçeğe rağmen, Fed İyimser

Geçen hafta, Fed sıfıra yakın gösterge Federal Fon Oranını korumak için seçti, ve ekonomik koşulları çok uzun bir süre için federal fon oranı düşük seviyelerde emri muhtemel olduğunu “öngörmektedir basın açıklaması ile belirtti.” CNN [grafik izniyle].
Federal Açık Piyasa Komitesi'nin Mart ayında ekonomide daralma hızı biraz yavaş görünüyor olsa sözleşmesi devam eder gösterir tanışalı yine de, Fed ekonomik istikrar gibi görünüyor vurgulayan bir noktaya değindi: “Bilgi aldı.” Her şey göreceli olmakla birlikte Fed, ekonomik aktivitenin Gayri Safi Yurtiçi hasıla, geniş ölçü, %6.1 yıllık oranında, 2009 yılının ilk çeyreğinde 2008 yılının son üç ayında %6,3 oranında bir düşüş sonra düştü “verilen verileri almak için biraz şaşırtıcı oldu.” Bu %4.7 düşüş için analistlerin beklentilerini aştı, ve eğer bir şey, ekonominin kötüleşme olduğunu gösteriyor. Kabul ediyorum, tüketici harcamaları biraz Gül ve stoklar, ama bir ekonominin toplam resim boyaları net bir resim derin durgunluk düşmüştür.

Bernanke, görünüşe göre ikna olur. ” Alt etmek ekonomik faaliyet beklemek, sonra bu yıl içinde ortaya çıkmaya devam ediyoruz,’ Bay Bernanke, Kongre Ortak Ekonomik Komite söyledi.” Bu arada, işsizlik oranı şu anda %8.5 ve düşüyor. Şirketler işe donuyor uygulamak ve temel olmayan sermaye alımları kapalı tutun iş yatırım hala berbat.

Bernanke, ABD finans sisteminin durumu hakkında özellikle iyimser, kredi piyasasındaki koşulları biraz son haftalarda canlanan sahip olduğunu “kaydetti. Ev sahibi hızlı bir klip de ipotek refinansman ve finansal kurumlar kredi kartı kredileri, borç otomobil ve öğrenci kredileri destekli menkul kıymet satışlarını artırdı.” Ancak, mortgage refinansman bir aldatmacadır ve tüketim için çok az para kazandırır. Kredi kartı kredileri bir sonraki felaketi temsil eden bu arada, borç menkul kıymetleştirme de 2007 düzeyinin altında, ve bazı uzmanlar tahmin. “Fitch'in Başbakan Kredi Kartı Suçluluğu Dizin tedbirleri kredi kartı borcu 60'dan fazla geç gün. 2009 Ocak ayına kadar bu fişleme 4.04'e yükseldi.”

Banka stres testleri, bugün açıklanacak, sonuçları büyük oranda olumlu olduğunu Bernanke de ima etti. Bu programın bir parçası olarak, “hükümet üç kategoriye bankaları bölmek, sermaye rezervlerini yeterliliği dayanarak,” eğer durgunluk olsaydı daha da kötüye için öngörülen kayıpları planlıyor. Eğer Bernanke iddialar inanılan, o zaman testler sermaye rezervlerini yeterli olduğunu gösterir, ve ek sermaye akışı ihtiyacı olmayacaktır.

Bernanke tanıklığı ve Fed Deyimi yatırımcılar tarafından olumlu karşılandı, “duyarlılığı artırmak için hazırlanan ve risk iştahını artırdı, sonra yen ve safehavens olarak dolar talebinin kolaylaştırılması.” Yine de, her şeye kuşku ile alınmalıdır diyor. -Renkli gözlük paranın satın alabileceği en güzel gül bile, verileri objektif bir yorum böyle iyimser bir sonuç çıkarmak zor. Ya Bernanke (dairesel, ekonomik iyimserlik dayanan) borsa ralli off değerlendirmesini dayandırıyor, ya da herşeyin yolunda olduğunu disingenuously söyleyerek tatmin edici bir kurtarma kendi yapmak için denemek için kasten gerçekliğini bozmaya çalışıyor. Şahsen ben ciddiye alınmaya değer olduğunu düşünmüyorum.

İlginizi Çekebilir: