Çinin Altın İşletmelerin %76 Altı Yıl içinde Dalgalanma

Başlığı göre, muhtemelen Bekle inliyordu: ‘bu bir döviz blog olması gerekiyordu?” Benimle ayı, ancak, bu konuyu sormak için son derece önemli.

Geçen hafta, Çin gizlice altın rezervleri 2003 yılından bu yana ekleyerek, şirketin sahip olduğu %76 artarak 1.050 tona bu ölçüde olduğunu ortaya çıktı. Haber başlangıçta döviz ve ilgili rakamlar bunalmış olan emtia piyasası, üzerinden bir dalgalanma gönderdi. Analistler, yeni bir bakış açısı toplamak için ancak bir şansı vardı sonra, piyasalar rahat. Artış boyutu çok büyük görünüyor, göreceli olarak oldukça küçük olmasına rağmen görüyorsun.

Diğer ülkelere kıyasla nispeten küçük: “Bu dünyada Çin beşinci yerleri, İsviçre 1040 ton önünde ABD arkasında 8,133 ton ile ilk sırada yer aldı (3,412 ton), Almanya (2,451 ton), Fransa (2 bin 508 ton) ve İtalya takip ediyor.”

İnsanlar yıllık artış, ya da bir çeyrek'e çeyrek artış, insanların büyük bir etkisi olmamalıdır fark bir yıl değil farkına varır varmaz bence birikim altı yıllık süre: “verilen nispeten küçük.”

Çin'in mammoth 2 Trilyon dolar forex rezervleri göre beş kat aynı dönemde yükselmiş olan döviz rezervleri, oran Olarak küçük: “altın artık küçük bir yüzde 2,6, 2003 yılında karşı yüzde 1.7 seviyesinde bulunuyor.”

Sadece Dolar içine genel olarak (azalan) ticaret fazlası kendi cinsinden Menkul Kıymetler, ya da para bile azimle devam edecek Çin kabul edilemez olduğunu gösterdiği için bir bakıma gelişme en azından bazı sembolik öneme sahip. Muhtemelen küresel rezerv para birimi olarak Doların rolü çevreleyen kargaşa ile çakıştığı için bu duyuru şüpheli zamanlama tarafından belirtilmiştir; Çin aslında altın birikimi onun vermeden önce altı yıl bekledi. Başka bir deyişle, kendilerini ve Çin'in altın alımları çok fazla miktarda olmasa bile, Çin Merkez Bankası'nın bazı yabancı para birimlerinin değer kaybı riskine karşı “kendini savunmak bir mesaj göndermeye çalışıyor.”

Duyuru da altın fiyatlarının son yüzdürme açıklar. Tarihsel olarak, altın ve Dolar arasında ters bir korelasyon var. Bu ilişki tüm kredi krizi sonucu bozuldu ve ilk kez güçlü bir Dolar yüksek altın fiyatları eşlik etti. Nedeni de Merkez Bankaları tarafından satın aktivite artışı, Çin Bankası da dahil olmak üzere: “fiziksel piyasada iyi bilinmeyen bir alıcı tarafından normal olarak, tüccarlar dedi, yerli üretim emer ve küresel pazarlarda külçe fiyatlarının etkisini azaltmak amacıyla Alım Şanghay'da yapılan talep...soğutmalı seviyelere yükseldi külçe fiyatlara rağmen teklif kalmış olabilir.”

İlginizi Çekebilir: