Japonya Da Müdahale Düşünüyor

Döviz pazar içinde müdahale riskini rahatsız Doları desteklemek için büyüyen, dün, döviz Blog bildirdi. Yazının odak geçen hafta ulaştı $1.60 bu rekor aşağıda asılı olan Euro oldu. Bu yazı ile, Japonya dahil etmek Olası müdahalenin kapsamı genişletmek istiyoruz. Aktif para birimi depresif bir geçmişi vardır bu yana, bazı yönlerden, Japonya aslında müdahale için daha olası bir aday. En son, 2004 yılında, kontrol dışı yükselen Yen tutmak için büyük bir çaba varlıklar cinsinden birikmiş Milyar Dolar 350 dolar.

Japonya'nın tüketiciler herkesin bildiği gibi satışa ve dolayısıyla ekonomisini büyümeyi ihracat sektörüne bağlıdır. Ne yazık ki, daha pahalı Yen bu sektörü daha rekabetçi hale getiriyor. Buna ek olarak, Japonya'nın yeni Başbakanı henüz ekonomik bir planı vardır, ve borsa çöküyor.. Yaratıcı çözümler bir dizi sıcak, müdahale için uluslararası muhalefet Başkanı için Amerikan ipoteğe dayalı menkul satın almak, dahil ediliyor. New York Times raporları:

Amerika Birleşik Devletleri'nde kredi sıkışıklığının hafifletilmesi için yardım ederek Washington'un onayını kazanmak olabilir, ama son birkaç aydır krizin tetikleyici olarak bu menkul rolü dikkate alırsak, burada dehşet çığlıkları patlatabilir.

İlginizi Çekebilir: