Dolar Ne kadar düşecek?yorum:

ABD Doları geçtiğimiz hafta Euro karşısında düşük bir önceki rekoru gölgede olduğunda, yorumcular hemen kuşatılmış para için kıyamet senaryoları resim yapmaya başladı. Kağıt üzerinde, Dolar sürekli bir düşüş için argüman oldukça güçlü, sarkık ekonomisi nedeniyle, düşük faiz oranları ve ABD sermaye piyasalarındaki kargaşa cari hesap açığı beklentisi kabaran. -Hiç değilse-nasıl Dolar azalacak ama, uygulamada, Dolar soruyu getiriyor dünyanın fiili rezerv para birimi olarak kalır.

ABD ekonomisinin durumu inceleyerek başlayalım. Bu noktada, ekonomistler açıkça ABD ekonomisinde önemli bir zayıflık olarak konut/emlak sektörü belirledik. Talep istikrarsızlık ve genel bir eksikliği, tüketicilerin maaşlarına içine yeme olan gayrimenkul için düşen fiyatlar katkıda bulunmuştur, ve dolayısıyla ekonominin geri kalanı aşağı getirmek için tehdit ediyor. Aslında, en haline gelen en son istihdam verileri, son yıllarda ekonomik verilere parça izledim, son 3 ayda, yeni bir iş endişe büyük bir neden olan Amerika, oluşturulan sinyalini verdi.

Sonuç olarak, Federal Rezerv Bankası'nın bir sonraki toplantısında gösterge faiz oranını düşük, belki de 50 baz puan olacak ama kesin. Bu ekonominin geri kalanı üzerinde sarkma konut piyasasında etkisini yumuşatmak olsa da, bunun
ayrıca sadece 75 baz puan, AB-ABD faiz oranları farkı azalacak. Buna ek olarak, Avrupa Merkez Bankası büyük olasılıkla bu fark daha da azalacak demektir ki, bir sonraki toplantı, at oranlarını yükseltecek. ABD Sermaye Piyasası genel istikrarsızlık, ipotek zayıflık getirdiği ile birlikte dayalı Menkul Kıymetler, yabancılar BİZE yatırım konusunda dikkatli büyümeye başlıyor.

ABD ekonomik durgunluk ithalatı azaltmak ve belki de büyüyen ticaret dengesizliği kök olsa, yabancılar hala ABD Ticaret açığını finanse etmeye devam etmek çok riskli olduğuna karar verebilir.

Dolar dünya rezerv para birimi olarak kalır, ve bir sığınak olarak küresel ekonomik istikrarsızlık dönemlerinde hizmet veren diğer taraftan, birçok Dolar boğa (doğru) ısrar ediyorlar. Ve aslında, Dolar başlangıçta değeri menkul kıymet piyasalarında kargaşaya rağmen takdir. Ancak, bu artış eğilimi risk geçici bir kulak tıkayan sonucu olmuş gibi görünüyor, ve o zamandan beri, Dolar düşüş yeniden başladı. Dolar hala dünyanın başlıca para birimleri karşısında daha fazla düşebilir kısacası, her iki teori pratikte ve kanıt gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: