Brezilyanın para politikası soru sorulmasına

19.25% bu ay faiz oranlarını yükselterek rağmen, Brezilya Merkez Bankası, dünyada ekonomistler arasında giderek daha sert eleştirilere yol açıyor. Şikayetlerini birçok faiz oranları hala çok düşük olduğunu söyleyebiliriz, ne aykırı! Toplam talep ve enflasyonu kontrol altında tutmak için baskı altında, bankanın yüzde 3'ün üzerinde bir yıldan az oranlarını yükseltti. Geçen yıl, eleştirmenler Brezilya ekonomisinin durgunluk içine spiral başladığı kadar hızlı bir şekilde fiyatlar düşüyor değil, banka azarladı. Bu yıl, iddia ettikleri Bankası para politikası Brezilya ekonomisi üzerinde belirgin bir etkisi olmuştur.

Analistler faiz oranlarının etkisi difüze olabilecek birkaç faktör gözlemledim. İlk olarak, borçlanma oranlarının federal fon oranları artmasına rağmen azalıyor. İkinci olarak, hala geçerli faiz oranının altına yaptı çok kredilerdir. Brezilya hükümeti, konut kredisi faiz bu kadar yüksek fiyatlar ödemek için, örneğin göze alamaz olanlar için birçok ayrıcalık tanıyor. Brezilya Merkez Bankası ne yapmalı? Bazı enflasyon ile tutarlı bir hızda oranlarını yükseltmeye devam etmesi gerektiğini söylüyorlar. Diğer önceki oran zamları etkileri, ekonomide yavaş yavaş kadar bekleyin ve ders çalıştırmak gerektiğini söylüyor. Morgan Stanley bildiriyor:

Brezilya ekonomisinin uzun faiz oranlarına duyarlı olduğunu göstermiştir. Eğer Brezilyalı durumda bir anormallik varsa, parasal politika veya parasal daralma ve ekonomide yavaşlama, faiz oranları için ama başlangıç noktası arasındaki gecikme sınırlı bir güç değildir. Brezilya, kısa bir süre tek haneli geçmişte iki kez reel faiz oranları gördü.

İlginizi Çekebilir: