Temel Analiz Savunma!

Pip Sayım tarafından yayınlanan bir makalede, döviz Temel Analiz ile Sorun “başlıklı bu yazı yazmak için ilham kaynağı oldu.” Yazar, Warren 101 Victoria, temel analiz batan bir eleştiri sunarken, puan onun en çok boş olduğunu düşünüyorum. Tartışmanın iyiliği için, benim konuşmam sunmak istiyorum.

101 Victoria tezi aslında İlk aşağıdaki gibidir: aşağı haşlanmış, tüccarlar temel gelişmeler üzerinde hareket için bir şans var zaman olabilir, doğal olarak bu gelişmeler, zaten döviz kurları fiyat içine edilmiş gibi çok geç. Onları tanıtmak ülkeler genellikle kendi gündemlerini beri temel Ölçümler otomatik olarak güvenilir değildir, ikinci savunuyor. Temel haber bültenleri için piyasaların tepkisi genellikle mantıksız ve sadece aksi takdirde teknik sinyaller üzerinde işlem kararlar değişir tüccarlar şaşırtmak için hizmet edebilir son olarak belirtiyor.

101 Victoria ilk argüman doğal olarak kendi kendini çürütüyor sanırım. Tüm temel veri zaten bir teknik analiz omurgası olan fiyat verileri ile ilgili olarak aynı indirim yapmak zorunda kalacağını para içine fiyatlı olduğunu kabul etmek olsaydı. Etkin piyasalar teorisi kusurlu, ve diğer varlık fiyatlarının olduğu için, döviz kurlarında her zaman doğru değerli değil sonuçta, tüm tüccarlar - analitik yaklaşım ne olursa olsun inanıyorum. Analiz her tür hedefi belirlemek ve bu eksiklikleri istismar olduğunu.

101 Victoria ikinci nokta, bu arada biraz alakasız olduğunu düşünüyorum. Resmi ekonomik göstergeler aslında doğru olup olmadığını ne olursa olsun, piyasa kendi (örtülü) uzlaşma olmaz ve veriler hala yatırım kararları için temel teşkil edecektir. Başka bir deyişle, karşılaştırmalı enflasyon oranları ve döviz kurları sürücü yapmak göz önüne alındığında, bu düşük haberdar olmak için, açıkça bir Devlet Kurumu tarafından sağlanan veya dolaylı olarak yatırımcıların fiyatlı olması önemli. Hükümet ajansı sayıların doğru olup olmadığını hiç para yatırımcılar, enflasyon hakkında endişe gerekmez anlamına gelmez.

Son nokta ile ilgili olarak, haber bültenleri döviz kurları illogically taşımak için neden olabilir olduğunu kabul ediyorum, ama 101 Victoria olarak kabul ediyor, bu verimsizlikleri genellikle aşağıdaki işlem dönemler boyunca kendilerini dışarı pürüzsüz. Uzun dönemli zaman ufku ile temel analist, böyle kısa vadeli dalgalanmalardan etkilenen, özellikle de mantıksız olsalar olmaz. Böylece, haber bültenleri uzun vadeli temel stratejileri daha kısa vadeli teknik stratejileri ile müdahale etmek daha muhtemel olduğunu iddia ediyorum.

Sonuçta, her iki temel faktörler VE teknik faktörler döviz kurları sürücü, ikinci öncelikle kısa vadeli hareketleri ve ortamda daha ağır ikinci yatak vadeli ve uzun vadeli dikte ile. Her şey eşit olduğunda, düşük enflasyon, yüksek ekonomik büyüme ile desteklenen bir döviz, yüksek faiz yüksek enflasyon, düşük GSYİH büyüme ve düşük faiz oranları ile uzun vadede para iyi bir performans gerektiğini örneğin, düşünün. Döviz kurları yukarı ve aşağı düz çizgiler üzerinde hareket olmadığından, teknik tüccarlar dakika ve hafta hatta haftalık bazda-bir dakika, bir kar elde etmek için pek çok fırsat olacak. Çok az teknik tüccarlar 5 yıl grafikler ve çok az temel tüccarlar bakar aslında 1 vakitlerini olacak günlük grafiklerde büyük ölçüde analiz iki tür algılanan değerini açıklar.

İdeal olarak, tüm tüccarlar farkında ve analiz her iki tür kullanmak gerektiğini söyleyebilirim. Aslında bu bir pasta var ve çok yemek için çalışırken benzer olduğunu düşünüyorum. Analiz türü daha iyi ticaret tarzı ve kişilik tipi bile uygun olan tüccarlar karar vermek ve buna göre analiz etmek için çok daha pratik bence. Warren Buffet muhtemelen nicel hedge Fon Yöneticileri muhtemelen değeri hakkında daha az bakım olabilir iken bir stokastik nedir bilmeyen en iyi benzetme için düşünün. Tutarlı, out boy verir kazanmak için, ama yine de mümkün değil.

İlginizi Çekebilir: