Çin Kazanç Negatif Taşımak

Çin'in döviz rezervleri şu anda, ABD Doları cinsinden ise 1,5 Trilyon dolara, çoğu yaklaşık. Ayrıca, Çin Merkez Bankası rezervleri ekler her Dolar faiz kazanıyor ama aynı zamanda Dolar dengelemek için sorun olmalı her RMB not faiz ödemek zorundadır. Fed para politikası hafifletilmesi başlamasından bu yana, Merkez Bankası tarafından kazanılan Merkez Bankası Dolar alır ve RMB parası ne arasındaki fark) taşıma miktarı tamamen ters, her bir Doları, RMB takas için şimdi ortalama 250 baz puan kaybeder gibi olmuştur.

Çin şu anda rezerv biriktirme hızını dayanarak, bu 10 Milyar ayda $arasında 5 Milyar dolar tutarları hangi muhasebe yöntemi kullanılmaktadır bağlı olarak. Ayrıca, bu eğilim Çin ekonomisi büyüyor daha hızlı bir oranda rezerv birikimi olduğu için daha da etkili oldu. Bazı analistler bu büyük bir siyasi sorun haline RMB/Dolar döviz kuru için önemli etkileri olabilir spekülasyonlar var. Financial Times raporları:

Bu renminbi daha hızlı son aylarda takdir başladı, 20 yüzde yıllık bir oranda yükselen, 2007 yılının tamamını yüzde 6-7 ile karşılaştırıldığında. Uzun vadede, ekonomistler, Çin başka çaresi para birimi daha hızlı takdir, yerleşmiş iç direnç karşısında bile izin vermek zorunda kalacağını söylüyor.

İlginizi Çekebilir: