Yunanistan, Euro Hala Ağırlığındadır

Bu gerçekten sadece uzağa gitmeyecek bir hikaye haline gelmiştir. Sadece yatırımcıların tam olarak Yunan borç krizi etkilerini sindirmek olduğunu görünüyordu zaman, bir kez daha dikkatlerini çevirdiler ve yenilenen gayretle Euro saldırdı. Yunanistan yeniden ateş olmuştur ile ilgili özet bir analist, “korkuyor.” Sonuç olarak, Euro zaten yıla göre yaklaşık yüzde 10 düştü ve ikinci çeyreğinde de zar zor geldik.


Dün bu konuda ben yayınlanmıştır beri, en önemli paketlenmiş acil bir kredi onayına oldu önemli gelişmeler, bir avuç olmuştur. Anlaşmanın şartlarına göre, AB, Yunanistan için borç 30 Milyar euro ve IMF 15 Milyar ek euro borç verecek. Hem Kredi 3 yıllık vade ve %5 kupon olacaktır. Bu bir kurtarma istemek ‘değil eşdeğer’ olduğuna Yunanistan George Papaconstantinou, Maliye Bakanı, “ısrar ederken,” piyasalar kredi paketi haber 12 Nisan kırdığında Euro hemen 1.5% gelişmiş yüzden ters mantığı vardı.

O zamandan beri, Euro soğudu, Yunan borsa düştü, ve borçlanma maliyetleri artış gösterdi: “hükümetin 10 yıllık tahvil ve gösterge Alman borç arasındaki fark [549 baz puan, en az 12 yıl içinde en yüksek yükseldi. Kredi Yunanistan borç bağlı temerrüt swapları 149 baz puan rekor 635 atladı.” Ne oldu?!

Meclis onayı Yunanistan, tahmin edebileceğiniz gibi, kurtarma paketinin etkinleştirilmesi için mümkün olduğu kadar yakın olan “maksimum ” ve analistlerin iddialar bir hafta veya iki hafta sürebilir ‘olacağını “Avro bölgesi ülkelerinin güvencelere rağmen,” piyasalar sadece ikna olduğu görülmektedir. Bazı AB üyesi ülkeler, “yeni yasa,” Yunanistan için borç para istediği uyardı ve “Alman bir grup Profesör Almanya Anayasa Mahkemesi, kurtarma planı için bir meydan okuma hazırlanmasına.” Kısacası, Yunanistan elindeki para kadar hiçbir şey kabul edilemez. Buna ek olarak, Yunanistan finanse 8 Milyar 19 Mayıs'ta sona erecek kısa vadeli borç €gerekir, ve yatırımcılar bunu tolere faiz oranları ne, hiç değilse bu şüpheci. Örneğin, getirmek için 5-10 Milyar $tahmin ediliyor bir ABD Doları cinsinden tahvil sunan çekti Milyar 1-4 kurumsal faiz dolar.

Tabii ki, aynı zamanda bir uzman, “ ” dedi, "eğer Yunanistan çözücü kalmak için yeterince kısa vadeli nakit yükseltmek olabilir olsa bile, bir kez daha" nakit Bir infüzyon dönem sorunları ve Yunanistan için tek seçenek ‘dramatik bir ekonomik daralma olabilir Yunanistan'ın uzun düzeltmeyecek-orta vadede sorun ile karşı karşıya kalacaktır: bu konudur.Eğer varsayılan daha önce kaçınılmaz olmasa bile, hızlı bir şekilde yatırımcıların sinirlilik daha zor Yunanistan yatırımcılar daha fazla sinir olmak, vs vs neden olacak bütçe açığını azaltmak için yapım olan yüksek faiz oranları (borçlanma maliyetleri aka) lideri olduğundan yerine kendi haline, öyle.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, uzmanlar alternatif senaryolar, bu Euro bırakarak gibi bakmaya başladı. Mekanik olarak ve yasal olarak mümkün, ama ekonomik bir felaket olacağı yönünde. Büyük devalüasyon ve ekonomik durgunluğa neden olacağını ve yabancı para birimi cinsinden olan Yunan borcunun büyük bir kısmını ortadan kaldırmak bile. Kısacası, son çare ya da son tatil kalır, ve şu anda masada değil.

Her şey hızla daha da kötüye gidebilir ki eğer yatırımcı kredi/konut krizi öğrendiğim bir şey varsa, ve Yunanistan ve Euro ile ikinci kez bunu öğrenmek istemiyorlar. Sonunda, yatırımcıların Yunanistan'ın mali çevreleyen daha netlik kadar uzak kalacak. O zamana kadar, Euro bahis “agresif bir çağrı olurdu.”

İlginizi Çekebilir: