Gittiği CAD: Sabit

Kanada Doları, 2010 yılının “sıcak” para birimlerinden biri olması gerekiyordu. Tam bir yıl başladı, şimdi nerede olduğunu göz önüne alındığında, bunun böyle olmadığını söyleyebiliriz sanırım. Bir yandan, piyasalar hala nasıl CAD Adam geçenlerde belirttiği gibi değer olması gerektiği hakkında çok karışık olduğu görünüyor. Yatırımcılar Loonie ABD Doları ile parite yakın ticaret gerektiğine inanıyoruz alternatif bir yorumudur; o çizginin üzerinde Nisan ayında ihlal beri süpürdü vardır.


Kanada Doları güçlü temelleri yararlanmış, özellikle BİZE göre vardır. Enflasyon düşük ekonomisi istikrarlı. Kanada bütçe fazlası bir durum için 2015 dönmek için Yedi büyük sanayileşmiş demokrasiler ilk olma olasılığı olduğunu “(IMF) Uluslararası Para Fonu (IMF), son zamanlarda” dedi. 2010 yılı GSYİH büyümesi %3,3 tahmini, ABD'de %2,5 civarında karşılaştırılır.

Bu nedenle, “Pasifik Yatırım Yönetimi A. Ş. kurucusu Bill Gross Kanada sever...-iğrenç-iç - ürün oranı ve çözücü finansal kuruluşlar için düşük bir borç var Kanada gibi ülkelerin huşu’ var ‘dedi. ‘Sınır’ Kuzey Amerika” bir sonucu Olarak gördüğü için tercih edilen bir hedef ‘haline gelmiştir, analistler, emtia, tarihsel olarak Kanada ekonomisinin temel taşı olarak görülen ötesine bakmaya başladı. Petrol fiyatları Mayıs ayında çöktüğünde, Loonie neredeyse toplam. Kanada ticaret dengesi mal ihracatı rağmen negatif olduğu göz önüne alındığında, belki de odak haklıdır.


Loonie de BİZİMLE olumlu bir faiz oranı farkına yararlanamıyor. Sıkın ilk G7 Merkez Bankası (BOC) Kanada Merkez Bankası tarafından üst üste iki oran zamları sayesinde Kanada'nın kriter oranı şu anda yüzde 5 ile Federal Fon Oranı aşıyor. Eğer BOC beklentileri yerine getirmesi ve yine toplantısında, 8 Eylül'de düşük zamları, bu fark daha da genişletecektir. Aslında, BOC para politikası döngüsü Fed öncesinde de olduğu genişletilmesi de 2011 yılında da devam edebilir. Burada, yine, ABD ile kontrast kendinden bellidir: “Kanada Merkez Bankası faiz oranlarını yükselterek olmuştur ve faiz oranlarını yükseltmeye devam edeceğini işaret etti. Ve Fed kararı bugün güvercinimsi konumunu güçlendirmiştir ile, faiz oranı farkı giderek Kanada lehine devam edecek ve Kanada'da yüksek faiz oranları Kanada Doları gücünü iyilik için devam edecektir.”

Yazın geri kalanı boyunca, Loonie rangebound kalır büyük olasılıkla. En tüccarlar tatil ve işlem hacmi düşük. Ayrıca, risk iştahı şu anda zayıf. Piyasalar Eylül ayında tüm hızıyla döndüğü, Loonie dalgalanma bir dalgalanma içinde yaşayacaksınız bekliyorum. Aslında, yatırımcılar zaten pozisyonlarını ayarlamak için başlangıç, Net Longs bir artış göstererek 4.2 Milyar $toplam getirerek rapor Tüccarların en son Bağlılık vardır.

Kesinlikle devam eden güç tahmin etmek için bir temel var, ama çok emtia fiyatlarının gerçekleştirmek nasıl bağlı olduğunu düşünüyorum. Yukarıda belirtildiği gibi, Loonie biraz ayrılmış kalır. Yine de güçlü buğday fiyatları ve dev BG Biliton madencilik tarafından Potasyum Corp için 40 Milyar dolarlık devralma teklifi bir destek var yatırımcıların hala bir kaynak ekonomisi olarak Kanada görünüm göstermektedir. Eğer küresel ekonomide çift dipli durgunluk önler, emtia fiyatlarının muhtemelen iyileşir ve Loonie muhtemelen parite doğru yavaş yavaş yükselir. Flip-tarafında, Loonie durgunluk içine geri küresel bir slayt büyük zarara uğrayanlardan olacaktır.

İlginizi Çekebilir: