Para Politikası: BİZE karşı AB

BİZE siyasi ve ekonomik yetkililer kredi krizi direness yeni bir safhaya girerken panik modu vardır. Politikacılar iş başında yatırımcı güvenini arttırmak için son çare huni Milyar 700 mortgage menkul içine dolar verecek bir tasarı çekiç etmek zordur. Fed Ben Bernanke, Başkan, tasarının geçmesi için başarısızlık uzun süreli bir durgunluk ve varlık fiyatları deflasyonist bir kargaşa içine ABD ekonomisi gönderebilir konusunda uyardı. Buna göre, Fed eğer ABD hükümeti o gemide gelmek için ikna olabilir eğer tek taraflı hareket etmeye devam edebilir.

Atlantik boyunca sakin göreli hava ile bu çılgınlık kontrast: Avrupa Merkez Bankası Şahin söylemini aşağı tonda olsa da, odak noktasının enflasyon kalır, ekonominin durumu daha yerine. Buna göre, (oran zamları veya indirimlerine olsun) mevcut parasal ortamında bir değişiklik hala biraz zor görünüyor. Ancak, bir ekonomik daralma ile birlikte enflasyonu bir ılımlılık yeniden onlara stratejilerini düşünmek güç, özellikle AB üye devletleri retorik saldırılarını öne eğer. Kısacası, Fed başka bir faiz indirimine hazır kıta olarak, AB gibi görünüyor-BİZİ faiz oranı gap makul, Wall Street Journal raporları daralan önce genişletmek olabilir:

Faiz oranı vadeli yatırımcılar Fed yakında temel faiz oranını kesmek için, belki de Eki bir sonraki toplantı öncesinde bile olasılığı olduğuna inanıyoruz öneririz. 28 ve 29.

İlginizi Çekebilir: