Yorum: Dolar Ralli - Gerçek ya da Kurgu?

Geçen ay, Dolar muazzam bir şekilde yürüdü, %7 üzerinde baş muhalifi olan, Euro karşısında yükselen vardır. USD yatırımcı güveni için bir ters proxy olarak hizmet veren altın fiyatı önemli ölçüde düştü. Sonuç olarak, pek çok analist Doları (kalıcı olarak) oturaklı olduğunu ilan etmişlerdi ve yüksek Dolar artacak nasıl projeksiyonu hazırlanırken kendilerini busying vardır. Ama Dolar ralli sürdürülebilir mi?

Kısa vadede, cevabın Evet olduğunu iddia ediyorum. Emtia piyasaları çeşitli sektörlerde kabarcıklar kısmen değişmiştir, yağ ve yılın başlarında dokundular kayıt yüksekler Aşağıda bazı gıda zımba gibi görünüyor. Sonuç olarak, enflasyon yakında hafifler ve rahat bir düzeye 2009 gibi erken bir dönüş başlayabilir. Daha da önemlisi, ABD ekonomisinin kredi ve emlak krizlerden etkilenmemesi için ilk arasındaydı. Bazı analistler, en kötü gelişmeler zaten geçici olduğunu savundular. Kriz küresel ekonomiye yayıldı, yükü bazı paylaşım, diğer ülkelerle olduğundan. ABD ekonomik ve parasal döngüsü muhtemelen akranlarının en önde sonucudur. Buna göre, zaman krizin tam etkisi, dünyanın geri kalanı tarafından hissedilir, sıkıca kurtarma yolunda olması gerekir. Diğer Merkez Bankaları kendi para politikalarını hafifletmek için hareket olarak, Fed oranları zammı için bir konumda olacak, Dolar için daha fazla destek sağlanması gerekmektedir.

Bu inancın bir sonucu olarak, ABD Sermaye Piyasası sermaye ani çıkış aldık. Bu eğilim daha da kriz zamanlarında yatırımcılar arasında çekiş kazanıyor yatırım için en güvenli yer olduğu fikrini kitlesi olmuştur. Hiç şüphesiz Eğer kredi krizinin yayılmaya devam ederse, bu kavramı daha da güçlenecek.

Uzun vadeli resme tabi ki biraz daha farklı. Neredeyse yarasız mevcut krizden ABD ve kredi krizinin nihai bedelinden fazla 1 Trilyon dolar olabilir. Buna ek olarak, Tasarrufu daha fazla harcama kötü alışkanlık değiştirme ve boşanma olması pek mümkün değildir ABD. Buna göre, Dolar tarafında ikiz açıkları, bu kalıcı dikenler, muhtemelen devam edecek. Yatırımcılar Ücretsiz Öğle yemeği diye bir Şey yoktur o dersi emmek için yavaş ayrıca, yakın tarih gösteriyor. Nokta korkunç çöküşü-com balonu rağmen, yatırımcılar kafamıza göre gayrimenkul piyasasına kazıklı, kendisi için konuşma sonucu. Analistler, zaten bir sonraki kabarcık ortaya çıkar, belki de, alternatif enerji spekülasyon; var mı?

Sonuç olarak, Doların kısa vadeli umutları şaşırtıcı derecede parlak olsa da, uzun vadeli prognoz o kadar istekli değil. Kredi krizi ve öncesinde USD çok yıllık düşüşe neden olan ABD ekonomisinde yapısal zayıflıklar, çözünürlüğü, aşağıdaki azalacak hiçbir belirti yoktur. Gelecek doğal olarak tahmin edilemez, ama Dolar azalan bir zamanlar küresel ekonominin tekrar yolunda devam etmek için, belki de 2010 yılında beklerdim.

İlginizi Çekebilir: