Borsa ile döviz Korelasyon Bozulmadan Kalır

Tecrübelerime göre, piyasalar (ve çoğu diğer Menkul Kıymetler) para piyasası eğilimleri tabi olma eğilimindedir. Vadeli trendleri, eğilimleri vadeli ve orta vadeli trendler uzun kısa. Kabul ediyorum, Bu bir basitleştirme, ama genel olarak, belirli bir döviz çifti grafik olsaydı, bu paradigma doğrultusunda dalgalanmaları ile karakterize olabilir.

Kısa vadeli trendler genellikle yerine belirli bir döviz çifti etkileyen daha geniş güçleri görmezden ve hafif ticari desenleri ayırt etmeye çalışan teknik analistler, odağı. Uzun vadeli eğilimleri, diğer yandan, ekonomistler, amaç ve faiz oranı ve büyüme farklılıkları yansıtmaktadır. Vadeli eğilimleri, bu arada, uzun süre (bazen daha kısa, bazen) aylık bir süre içinde ayırt etmek ve başarılı bir ticaret teknik ve temel analizi bir arada gerektirir açılmak ve orta. Bu yazı ile, azalan riskten kaçınma olan mevcut orta vadeli trend odaklanmak istiyorum.

Hala devam olacağı için genel olarak Mart ayı başından bu yana ele geçirdiği, sahip (ve ona eşlik eden) borsa mitingler tanımlamak için ifade “eski” haber kullanmazdım. ABD finans sektörünün (algılanan) istikrar miting için ivme sağlanan hindsight 20/20 olduğu göz önüne alındığında, ortaya çıktı. İzleyen haftalarda yatırımcılar, yaklaşık bir yüz çekti ve geri riskli sektör ve esnaf yığılır. ABD hisse senedi piyasası hızla ters yön ve şimdi seviyesinde Lehman brothers'ın çöküşü geçen Ekim ayında aşağıdaki işlem görüyor.

Mart ayında miting taban tabana zıt, ama kavramsal olarak benzer bir orta vadeli trend bir orta sonu vadeli trend ve başlangıcı. Aslında oldukça basit olduğu için karmaşık, ses için üzgünüm; bir gecede anahtarı, yatırımcılar arayan boğa ve risk düşüş ve riskten-olmaktan çıktı. Bu kafa (ve arasında geçiş yap) ayrıca para piyasalarına da yansıyor. Avustralya Doları, İngiliz Sterlini ve Down Jones Sanayi Ortalaması yakından geçen bir yıl içinde birbirini takip etmiş nasıl aşağıdaki tabloya bakın ve ardışık 3 Mart ayından bu yana hareket edebilirsiniz.

ABD hisse senetleri ve para birimleri arasındaki ilişki sürekli bir uzun vadeli eğilim gösteren denebilir, ve bu grafiğe dayanarak, doğru bir değerlendirme yapmak olacaktır. Ancak, her ikisi de hisse senetleri ve para birimleri sürüş temel zihniyet ortaya çıkarmak için eşit derecede önemli olduğunu ve birlikte hareket etmek için onları neden olur. Bunu anlamak için ince bir ayrım ve önemli bir tanesidir. Yatırımcılar aynı anda (hisse senetleri ve para birimleri, vb.) riskli yatırımlar para dökmek neden olan duyguları bir değişiklik arasında bir fark yoktur.ve neden bu duyguları bir değişim borsa ralli ve sonuç olarak, para bir miting. İlk senaryoda, hem para tüccarları ve borsa yatırımcıları ikinci senaryoda, para tüccarları belirsiz süre isteyen ve bu nedenle borsa kendi ipuçlarını risk alma üzerinde zımni bir anlaşma vardır.

İyi bir para tüccar yapan da çok uygun tahmini ve ticaret stratejisi uygulanabilir bu senaryoların doğru döviz pazar içinde mevcut gerçekliği açıklayan zeki olduğunu. Eğer borsa ralli duraksıyor ise, riskli para birimleri de azalacak 1 senaryo öneriyor. Para birimi döviz yatırımcılarına ve S&P arasındaki ilişki yıkmak için neden, hisse senedi zayıflık durumunda bile pozisyonlarını korumak istiyorsunuz senaryo 2 Bu arada gösteriyor.

İlginizi Çekebilir: