Keriz Rallisi ve Dolar

“Dow Jones Sanayi Ortalaması 6547 Mart 9 düşük onun şaşırtıcı yüzde 30 oranında bir sıçrama yaşandı. Bu yeni bir çağın başlangıcı mı? Yeniden yarışlara gidiyoruz?” Andy Kessler kışkırtıcı yeni bir Op sorar-Wall Street Journal Ed.

Bu borsa yatırımcıları için değil, aynı zamanda döviz yatırımcılarına için önemli bir soru. Hiçbir tesadüf, borsa ralli son zamanlarda direnci önemli bir seviye ile kırdı ve para birimleri karşısında 4 ayın en düşük dokundu Doları istikrarlı bir düşüş ile çakıştı, ve benzer şekilde baş rakibi, Euro karşısında 4 ayın en düşük yaklaşıyor. ”

Yatırımcıların risk ile daha rahat hale gelince sırayla yatırımcıların risk ile kayıtsız olmak için neden uzmanlar” ralli şef sürücüsü olarak riskten kaçınma bir düşüş gösteriyor;, hisse senedi satın alıyorlar. Dolayısıyla, sadece altı ay sonra hisse senetleri %30 ralli en kötü günde ve en kötü hafta kaydedildi.

Bu durumda, ancak, uzmanlar tam bir anlaşma değildir. Ekonomik temelleri, örneğin, nispeten zayıf kalır, ve şirket karları hala anemik vardır. Andy Kessler sıfır verim bırakarak portföy dağılımı formülleri bozan “” “ekonomiye para alır temelde matbaa kolu çevirmeye ve (gerçekte) dolar ile piyasa sel, ek banka kredisi ile en hızlı. hangi parasal genişleme politikasını, ve Fed suçluyor Bu dolar ev bina kömür yakıtlı elektrik santralleri ya da otomobil Fabrikası girmeden olmadığından, borsada son bulurlar.”

Aslında bu miting Kurumlarına karşıt olarak bireysel yatırımcılar tarafından tahrik ediliyor tabii, veri işlem öneriyor. Lou Ritholz diyor ki, ” ‘‘aptal’ perakende para kazanır lider olur. Masum olduğu kanıtlanana kadar ‘böyle bir ortamda, piyasanın suçlu. Daha normalize bir ekonomi görene kadar bu bir ayı piyasası kalır kabul etmeliyiz.’ Analistler, yumurta ile tavuk karışık, riskten kaçınma düşüş yerine, ralli doğa yerine kendini daha vurgulayarak gibi ” Kısacası, görünüyor.

Eğer ralli bitiyor eğer, neredeyse kesinlikle Dolar için iyi bir haber, en azından kısa vadede olacak. Küresel Hisse senedi fiyatları ve gelişmekte olan piyasa para birimleri arasında güçlü bir ilişki ortaya çıkmış, hemen hemen gelişmekte olan piyasalardan sermaye çıkışının sağlar, örneğin vardır. Jim Rogers borsa ralli ve Dolar Rallisi de son prognosticated bir nerd– err yatırımcı. Kredi Rogers uzun vadeli düşündüğü için, ama son trendleri aslında ters olduğunu göstermektedir zaman doğrudan bir ilişki, dava konusu var gibi görünüyor.

Kessler katılıyorum, ve aynı maxim uymak “Sadece bir aptal borsa öngörür...” burada Benim amacım piyasa ralli sürdürülemez olduğunu ikna etmek için değil fakat nerede olduğunuzu bilmenin önemini vurgulamak. Şahsen uzun gelecekteki bir yazı için (yiyecek) vadeli Dolar çok kaba değilim, ama hisse senedi Rallisi bir damper neredeyse Dolar için olumlu olacaktır.

İlginizi Çekebilir: