Bir Gözü Merkez Bankaları devam

Para politikası müdahale döviz nicel gevşeme için, dünyanın Merkez Bankaları şu anda oldukça meşgul. Kredi krizinin en kötü geçmişe sahip ve küresel ekonomiye temkinli kurtarma moduna artmış olsa da, hala yapılacak çok iş var. İşsizlik inatla yüksek kalır, enflasyon çok düşük, ve varlık fiyatlarındaki düşüş bocalayıp vardır. Kısacası, Merkez Bankaları spot domuz devam edecek.

Para politikası cephesinde, Merkez Bankaları iki kampa bölünmeye başladı. Bir kamp, Federal Rezerv Bankası, oluşan, para, unutulmamalıdır olan Avrupa Merkez Bankası, İngiltere Merkez Bankası, Japonya Merkez Bankası ve İsviçre Ulusal Bankası (döviz aktivite çoğunluğu için hesap), yerde donmuş olarak kalır. Beş ülke/bölgelerde faiz oranları dibe kalır, çoğu durumda %0 yakın. ECB gösterge faiz oranını görünüşte diğerlerinden çok daha yüksek olsa da, gerçek bir gecede faiz oranını da %0'a yakındır. Bu arada, bu Bankaların hiçbiri 2011 sonundan önce düşük zam olacak herhangi bir gösterge verdi.

Bütün bunlar ihtiyatlı ekonomik iyileşmenin temelinde zam oranları taşınmış diğer gelişmekte olan piyasa Merkez Bankaları, Kanada, Avustralya, Brezilya, Bankalar ve bir avuç diğer kamp bulunmaktadır. Sanayileşmiş ülkeler arasında, (%4,5) Avustralya şimdi paketi başında, bir ara ikinci (%3), Yeni Zelanda ile. Brezilya'nın gösterge Selic oranı 10,75 oranında (yaygın) arasında dünya lideri, gelişmekte olan ülkelerde, takip yapar. (7.75%) Rusya (%9) ve diğerleri (%7) Türkiye ve Hindistan takip etmektedir. Yalnız istisna Yuan etkilemek için yapay olarak düşük tutan Çin olacak gibi görünüyor. [Aşağıda bu konuda daha fazla.]

Sanayileşmiş Merkez Bankaları hiçbiri henüz parasal genişleme programlarını, kredi krizi zirvesinde açıkladı açılmamış. Fed bilanço şu anda aşıyor 2 Trilyon dolar; onun varlık alım programı rekor seviyelere Hazine düşük faiz oranlarının sürdü. Aynı İngiltere Bankaları aslında Yen basılı tutun için bir teklif programını genişletmeyi taşıdı ve Japonya, ikincisi için de geçerli. Bu arada, ECB kuşatılmış bankalar ve diğer işletmeler için genişletilmiş kredi hatları çok üstün kalır ve geçtiğimiz aylarda genişletilmiş bile var.

Merkez Bankaları döviz piyasalarında özellikle meşgul olmuştur. (SNB) İsviçre Ulusal Bankası müdahale için ilk oldu, ve €200 Milyar harcama sonucunda, 1.50 €altında Frangı tutmayı başardı. Euro karşısında rekor yükseldi bu yana AB borç krizi sonucunda, ancak Frangı üzerinden peg ve kırdı. Şaşırtıcı, SNB forex müdahale programı terk etti. Geçtiğimiz yıl boyunca, Kanada, Brezilya, Tayland, Kore Merkez Bankaları müdahale tehdidinde bulundu, ama sadece Brezilya şimdiye kadar harekete, tüm yabancı sermaye girişi üzerinde vergi şeklinde vardır. Geçen hafta, Japonya Merkez Bankası anında %3 hareket halinde yükselen Yen, adına müdahale ederek geçirdiği 6 yıllık dönem kırdı. GÜCENMEK yer kalır sözü vardır, ama kapsamı ve süresi belli değil.

Son olarak, Çin Merkez Bankası Yuan iki yıl ilk defa takdir izin, ama onun hızı dikkatle kontrol ediliyordu, az söylemek vardır. Değerinin altında kalmasını son birkaç hafta içinde, Yuan aslında hız aldı, ama eleştirmenler ısrar ediyorlar. Buna ek olarak, Çin Yen bir artış mahmuzlu bir Japon tahvil alımları ile Dolar karşısında Yuan'ın yükselişi yalanladı. Bu Çin %10, ihracatı baltalamaya ve yuan daha hızlı dolar karşısında değer vererek iç talep artışı gelemez büyüyor Beri küresel ekonomik toparlanma için her ikisinde de ironik ve karşı: “dir. Ama Çin bunu yapmak istemiyor. Aslında, Döviz Çin Devlet Yönetiminin bir gecede döviz piyasası deregüle rağmen, bazı ihracatçıların bir yıl için döviz varlıklarını korumak izin tedbirler dolara özel bir talep artışı değil, yuan gerekir.”

Yukarıda listelenen çabaları kuşkusuz mali kriz ve buna bağlı ekonomik krizin etkileri aracılı var. Ne yapabilirim bununla birlikte, bankaların imkansız inandırıcı bir kurtarma Mühendisi bulduk, ve bu noktada, muhtemelen fazla bir şey yok. Sonuç olarak, birçok analist (aynı derecede şüpheli bir sicile sahip olmasına rağmen) maliye politikası umutlarını iğneleme vardır. Belki de, bu yazının Başlığı bir Göz Hükümetler ve Canlandırma Planlarını Devam olmalıydı.

İlginizi Çekebilir: