Kanada Doları ve Parite

Geç Kanada Doları performansı ürkütücü dik momentum daha fazla bir şey tarafından tahrikli, 2007 yılında ani yükselişi hatırlatan olmuştur, %20 Dolar karşısında yükseldi (1:1) 30 yıllık yüksek yolda eşlik mark aştı. Sonraki: kredi krizi vurdu ne oldu tabii ki, hepimiz hatırlıyoruz, ve Loonie yükselmişti daha hızlı düştü bile.

Geçen hafta, Kanada Doları parite tekrar ihlal etti ve kısa bir geri çekilme sonra, bugün yine parite dokundu. Bir yandan, bu son artış sadece risk sever yatırımcılar topluca ABD sermaye kaymıştır 2008 yılında kayıp yere, telafi meselesiydi. Diğer taraftan, Kanada temelleri oldukça güçlü ve Loonie paritesi bir kez daha haklı yani.

Geçen hafta istihdam raporu oldukça sağlam, ama Kanada işsizlik oranı hala yüksek, %8.2, ABD'de “işsiz kurtarma” olgusunu yansıtma. Kanada'nın kendi tahminleri Bankası verilerine göre, GSYİH büyüme 2010 için sağlıklı 3.7%, petrol ve emtia fiyatlarındaki güçlü bir toparlanma sayesinde de öngörülmektedir. Sonuç olarak, Kanada Merkez Bankası sonunda faiz oranlarını zammı, Temmuz belki de en kısa sürede hazır olduğunun göstergesidir verdi. Dün aylık toplantısını tamamladıktan sonra, dedi, “ekonomik görünüm son gelişmeler İle, bu olağanüstü politikayı geçiyor ve parasal teşvik derecesini azaltmak için başlamak için uygun değildir.”

Öte yandan, uzun Kanada Doları momentumu devam edebilirsiniz nasıl merak vardır. Kanada ekonomik iyileşme gerçekten güçlü olsa da, ABD'de toparlanmanın daha etkileyici. (Aslında, iki ekonomileri derinden iç içe olmaya devam etmektedir unutulmamalıdır). Buna ek olarak, (Kanada) ekonomi zaten hafif (%3.1) 2011 yılında yavaşlatmak için, ve daha fazla Kanada Merkez Bankası enflasyon hedeflerine ulaşmak için biraz sıkmak zorunda olup olmadığı beni düşündürüyor (%1.7), 2012 yılında yavaş gerçekleşmesi bekleniyor. Ayrıca, BOC muhtemelen Fed, iki Merkez Bankaları tarafından izlenen para politikasının arc muhtemelen önümüzdeki birkaç yıl için oldukça benzer, ne olursa olsun önce biraz düşük zam olurken. İki ekonomi arasındaki faiz oranı farklılıkları (%0'a yakın) bugünkü seviyeye oldukça yakın kalmalı ve CAD/USD uygun bir ticaret stratejisi taşımak için yeterli genişletmek anlamına gelir.

Kanada Doları önümüzdeki 12 ay toplu USD paritesi etrafında hover bekleniyor gibi vadeli piyasalarda hemfikir gibi görünüyor. Yatırımcılar CAD/USD döviz kuru bir süre için yerleşmek için beklemek gibi görünüyor verilen, vadeli fiyatlar oldukça yakından spot piyasasında Kanada Doları performansı yansıyor, ama önemli olan.

Bir analist, şöyle dedi, “Kanada Doları parite parti tüm hızıyla, ancak daha fazla Kanadalı kazançlar mevcut uzun pozisyonlar Kanada yeni bir boğa Kanada katalizör yokluğunda kar alarak kesilmiş olarak çok daha yavaş bir hızda olacak.” Tam olarak Kanada Merkez Bankası istiyor ve piyasaları döviz aktarmaya çalışıyorum 2009 daha iyi parçası geçirdi ne bu arada, bu. Eğer Loonie daha fazla artış olursa, ekonomik iyileşmeyi tehdit edebilecek ve en azından, BOC proba1bly yürüyüş oranları üzerinde kapalı tutacaktı.

Sonunda, 1:1 makul bir döviz kuru gibi görünüyor. Öyle ya da böyle iddia eden herhangi bir ekonomik model görmedim ama kesinlikle rahatlık ve piyasa psikolojisi açısından mantıklı. Herhangi bir beklenmedik gelişmeler dışında, çok kısa süreli, öyle ya da böyle içinde dalgalanan görmüyorum.

İlginizi Çekebilir: