Euro faiz Artışı Beklentileri ile Neşeli, Borç Çözülmemiş Sorunlara Rağmen

Tepe yalak den, Euro %9, sadece iki aylık bir süre içinde yükseldi. Normalde ve hatta varlığını tehdit yüzler kendisi G4 bir para biriminden, özellikle üye ülke iflas eşiğinde olan bir takdir bu tür görmek için beklemek değildir. Bu durumda, Avrupa (ECB) Avrupa Merkez Bankası faiz oranlarını yürüyüş ilk ve en saldırgan arasında olacak beklentileri yararlanamıyor. Bir önceki yazımda uyardığım gibi, sadece faiz oranı farklılıkları odaklanmak ve Euro devam eden borç krizi görmezden geldiğini, ancak bu kendi iradeleri bunu.

ECB faiz oranlarını zammı edeceği tahmin birden ortaya çıktı. Enflasyon ile başa çıkmak için adımlar atıyor özellikle agresif olacağını ECB Başkanı Jean-Claude Trichet, Başkan, geçen hafta açıkladı. Avro bölgesi enflasyon hala %2 altında ve GSYİH büyüme benzer şekilde düşük olduğu için bu sürpriz piyasalar yakaladı. Daha sonra, her ikisi de bu yıl sonraki adımları o zaman Trichet değiştirmek için potansiyel aday olan Mario Draghi ve Axel Weber (benzer açıklamalar Konseyi üyeleri Yönetim ve oran zamları hakkında soru birden/Ne kadar Zaman için değiştirildi.

Vadeli işlem piyasaları şu anda 1.75% için yıl sonuna kadar Avro bölgesi kriter oranını sağlayacak 3 faiz artışları, fiyatlandırma vardır. Mali kriz tahmin ederek ün kazanan ekonomist Nouriel Roubini ise de bu düşünce göre: “Jean-Claude Trichet zamları bir dizi işlemek için dikkatli olmuştur, ama olacak şey bu olduğuna inanıyoruz. ECB blöf yapıyor. Avrupa Merkez Bankası 75 baz puan toplam zam, muhtemelen Ağustos ayı olacağını düşünüyoruz.” Axel Weber, kendini, çok cilveli piyasalar gelecekteki politikaları fiyatlı nasıl herhangi bir muhalefet sinyal için bu aşamada bir neden göremiyorum bu duyguları dile getirdi.

Bir yandan, petrol fiyatlarında yaşanan artış oranı zamları için dava güçlendirir. Öte yandan, AB enflasyon üzerindeki etkisi sessiz olması muhtemeldir anlamına gelir BİZE, aynı yoğunlukta enerji tüketmez. Buna ek olarak, Avrupa Merkez Bankası'nın görev gerçekten fiyat istikrar yolunda (yerine istihdamın artırılması ve ekonomik büyümeyi teşvik ederek daha) başlıklı, şimdi zam oranları ise hala kırılgan Avro bölgesi ekonomik iyileşme tehlikeye tehlikeye atar. Parasal genişleme ile gevşemeden aynı şekilde bankalar hala acil kredi olanakları yoğun kullanımı bu yana, başka bir mali kriz riskini de eklemek istiyorum.

Aklıma gelmişken, hala AB borç krizi arkamızda olduğunu söylemek için çok erken. Kredi ve rehin ve kurtarılmasına rağmen, dört DOMUZ (Portekiz, İrlanda, Yunanistan, İspanya) ülkelerinin faiz oranları ve sürdürülemez seviyeye yaklaşıyor artmaya devam ediyor. Şu anda, döviz yatırımcıların AB temel olarak 2013 yılına kadar finansman onları garantili olduğundan bunu görmezden gelmeyi seçtim. Sonra ne olacak, ya da yakın tarih çizmek gibi, kimsenin tahmin.


Sonunda, bir veya daha fazla varsayılan kaçınılmaz görünüyor. Finansal mühendislik, Yunanistan ve İrlanda durumda GSYİH %100 aşan gizlemek ve borç yeniden yapılandırılması için yapabileceğiniz sadece bu kadar. Eğer böyle bir şey olursa, önemli bir kayıp ağır riskli ülkeler boom yıllarında uzatan AB bankalar tarafından yapılan olurdu. Bu durumu en aza indirmek için, ECB muhtemelen düşük faiz oranları ile bankaların sübvanse etmeye devam edeceğini düşünüyorum.

Eğer ECB zam oranları bile, son derece kademeli olacaktır. Ayrıca, zaman Eurozone faiz oranları çekici noktalara (Japonya hariç) diğer G4 Merkez Bankaları muhtemelen zaten fark kapanmaya başlamış olacaktır. Faiz oranı farklılıkları muhtemelen yakın risk sever yatırımcılar bir nebze daha fazla çekmek için yeterince geniş olmayacak anlamına gelir. (Ayrıca, varsayılan %5 ihtimal kabul ederseniz, risk ayarlı düşük muhtemelen hala negatif.

Devam eden Avrupa ralli gerçekten kılık değiştirmiş sadece kısa bir sıkmak Kısacası, sanırım. Temelde, spekülatörler Euro kısa devre hem de riskli ve karsız olduğunu belirtiyorlar vardır. (Bir hedge Fonu yöneticisi göre, “çok popüler bir ticaret oldu,” portföy yöneticisi diyor. Bize bir sürü ile sıkışmış, ve ocak ayında ters gitti.”) Yüksek faiz oranlarının tahmin edilmesinde, öncelikli kısa pozisyonlarını tasfiye etmek için harekete geçtiler. Ancak, kısa olmamak yönünde olmak aynı şey değildir. Ve AB ikna edici bir şekilde mali konularda sıralar kadar uzun Euro vadeli bahisler yapmak başlamak aptalca olur bence.

İlginizi Çekebilir: