Ben Bernanke döviz pazar nasıl etkileyeceği

Bu hafta başında, ABD Başkanı George Bush, Federal Rezerv Bankası Başkanı Alan Greenspan yerine Bush'un Ekonomik Danışma Konseyi Benjamin Bernanke, şu anda Yönetim Kurulu Başkanı, aday gösterdi. Pek çok analist adaylığı tartılır, Bernanke para politikası yürütecek ne kadar spekülasyon beri. Bernanke ekonomik ideoloji ekonomik büyümeyi canlandırmak için kamu harcamaları ve vergi indirimleri kullanımı iddiasında olan Keynesyen vardır. Benzetme, Bernanke makul pahasına olursa olsun ekonomik büyümenin sağlanması amacıyla para politikası kuralları, eğer yapay olarak düşük faiz oranları korumak anlamına gelse bile.

Para tüccarları için bunun anlamı açıktır. Eğer Bernanke oldukça enflasyonla mücadele etmek daha ekonomik büyüme çabalarının toplu ayırdığı ise, faiz oranlarını yükseltmek için isteksiz olacak. Faiz oranı paritesi Devletleri yatırımcıların yasa enflasyon oranı yüksek ülkelerin para birimleri tutmak için telafi edilmelidir. Bu nedenle, Bernanke Alan Greenspan yaptığı gibi, enflasyonu kontrol etmek için başarısız olursa, USD uzun vadede zarar görecektir.

“Hisse senedi piyasası bu tür ‘uyarıcı’ bir zihniyet hoş olsa da, para piyasalarında Olası büyük şüpheyle Bernanke tedavi, özellikle AMERİKAN Doları ile ilgili olacak.”

İlginizi Çekebilir: