Altın Enflasyon ve Döviz zayıflığına Karşı bir tedbir mi?

Fed iki hafta önce parasal genişleme programını genişlettiğini duyurdu kadar, Altın göreli karanlığa solmaya başlamıştı. Tabii, altın değeri/710 $ons geri/900 dolara kadar ons düşük, ama fiyatlar hala 2008 yılında ulaşılan en yüksek %10 kapalı yükselmişti. Bu arada, riskten kaçınma azalmaya başlamıştı ve borsa yükselmeye başladı, uzmanlar altın hakkında stokları ve daha az hakkında daha fazla konuşuyorduk böyle oldu.

Fed duyuru bu yana, ancak, altın geri spot içine sokmak olmuştur. Hazine fiyatlar Dolar rekor düşüş ve rekor bir artış gözlendiği aynı seansta, aynı zamanda altın vadeli fiyatlarının %7'lik bir artış tanık oldu. Bir tüccar ” ‘para sistemi içine itiliyor ve bu piyasaların düşünürken bu enflasyonist tehditler yaratıyor...Ürünleri potansiyel tehdide karşı korunmak için iyi bir yoldur, ” görülmektedir.

Yükselen altın fiyatları korku/kriz zihniyet, enflasyon değil bir işareti olan diğer analistler, ancak, dikkatli olun. “Küresel yatırımcılar için alternatif bir yeri vardır. Daha fazla yatırımcı altına bir sığınak olarak hareket göreceksiniz, fazla kurumun mal dizinler içine para koyarak göreceksiniz.” Diğer bir deyişle, altın Hazine Bonosu ile artan bir korelasyon gösterdiği olan güvenli liman ticareti ile tahrik ediliyor. Bir yorumcu belirsizlik karşı bir engel diyor: “altın talebi altın için, her şeyi satın (ve yatırımcılar) ETF tarafından külçe satın büyük bir telaş ve kuruluşları ve yatırımcılar. Nedeni basit. saf korku.”

Nedeniyle artık küresel ekonomide açılması “büyük yedek kapasite, işsizlik ve işlevsiz bir bankacılık sisteminin artan-isteseler bile merkez bankaları enflasyon bir artış oluşturmak için çok zor olacağını çok yıllık altın boğa ve komplo teorisyenleri dışında, kısa süreli bir görüş birliği yoktur.” Fed finansal sistemin bu hortumlamanın, ekonomi kurtarır ve ne zaman olacak bu örtülü varsayımı altında genişletici programı yürütüyor bu analist daha fazla savunuyor.

Tabii ki, altın enflasyona karşı iyi bir engel olduğu konusunda fikir birliği bile yok. BİZE para arzı ve altın fiyatı arasındaki ilişkinin çok güçlü olmadığını Mike Mish işaret eder. (Yerine Dolar daha) döviz sepetine göre incelendiğinde, ancak, bu ilişki aniden çok daha güçlü olur. Özellikle (enflasyon ilgisi olmayan birçok faktör tarafından etkilenen) Doların değeri dalgalanmaları filtre zaman, “altın dünya çapında satın alma gücü paritesi bakımı oldukça iyi bir iş yapıyor.” Bu aşağıdaki grafikte görülebilir:

Bir ilişkiyi tespit etmek sonuçta fiyatların takip ediliyor analizi, s ve para () süre bağlıdır. Ayrıca altın ünlü dengesizlik, muhtemelen Menkul Kıymetler korunan, oldukça fazla altın, enflasyon bir çit gibi özel enflasyon kullanmak mantıklı.

İlginizi Çekebilir: