Risk İştahı Bulmaca açmak ile uğraşıyorum

Forex analiz ederken, hiçbir şey belirli bir döviz çifti ve ölçülebilir bir yatırım aracı arasında güçlü bir ilişki kurmak çok daha tatmin edici oluyor. Görsel (ve istatistiksel olarak onaylamak) bir korelasyon aslında bu kendini pişkinlik haklı olduğunu iddia edemez görebilirsiniz zaman biz temel analistler aslında döviz piyasalarında neler olduğunu açıklayabilir kendimizi çocuk seviyorum, ama sadece bu.

Bu arada, ilginç grafikte bugün vs CHF/USD karşısında EUR/USD S&P 500 Endeksi bakarken kendimi buldum. Bu özel grafik çizim amacım (S&P tarafından temsil edilen) risk iştahı döviz pazar içinde yansıtılıyor nasıl tespit etmekti. Gördüğünüz gibi, iki gözlemler hemen yapılabilir. EUR/USD aynı şekilde son 12 ay için en S&P yansıtılmış, aniden Kasım 2010'da ayrılan süre önce CHF/USD çok yakından (veya tersi) S&P izler.


Ek olarak, bu iki soru yükseltir. Yükselen S&P ilk, neden İsviçre Frangı eşlik etmelidir? İkincisi riskten kaçınma bir sembolü olsa, eski risk iştahı için bir vekil. S&P tither yani risk iştahı zayıf bir göstergesidir, ya da İsviçre Fransa riskten kaçınma tarafından yönlendirilen değil. Bir şekilde, hem de kavramları doğru olduğunu düşünüyorum. Özellikle, ABD hisse senedi fiyatları başta ABD ekonomik iyileşme ve güçlü şirket karları bir işareti vardır. Muhtemelen S&P risk iştahı teşvik eden, risk iştahını yansıtıyor demek ki aynı derecede doğru.

Ayrıca, ABD hisse senedi ve yatırımcı risk iştahı arttı, Dolar faiz ironik (biraz) azalmıştır. Bu İsviçre Frangı değer spur düşünürdüm, ama bu düşen Dolar almıştır sanırım. Küresel yatırımcının risk iştahı için iyi bir vekil olduğunu fark ettim çünkü bu yazı yazmaya başladım sonra [bu nedenle, aslında MSCI Gelişmekte olan Piyasalar Hisse senedi Endeksi ekledi. Tabii, Frangı yükselişi son devamı gelişmekte olan piyasa hisselerinde bir düzeltme] ile aynı zamana denk geldi.

Euro da beş ay üst üste takdir gerektiğini açıklıyor olsa da, S&P ile EUR/USD korelasyonu aniden arıza neden herhangi bir bilgi sunmuyor. 2 [soru]. Kasım 2010'da Avro bölgesi borç krizi ani bir flareup olduğunu daha önceki yazılarımı hatırlar. Bu sefer, borç notunu düşürdü bir avuç vardı, İrlanda AB kurtarma paketi aldı ve krizin yakında Yunanistan'dan DOMUZLAR geri kalanına yayılması endişe hızlanıyordu.

Bu yoğun Euro istikrarsızlık peki neden, hem ABD Doları ve İsviçre Frangı karşısında. S&P yükselen devam ederken, gelişmekte olan piyasa hisse senedi faiz bayrak başladı. Özellikle grafik ima gibi görünüyor, çünkü bu iki eğilim arasında bir bağlantı varsaymak için son derece cazip. Ancak, gelişmekte olan piyasalardaki düzeltme Merkez Bankası müdahalesi ve bir kabarcık oluşturan, AB borç krizi için daha bir tanınması nedeniyle daha fazla olduğunu düşünüyorum. Euro gelişmekte olan piyasa hisse senetleri, bu yorumu destekler azalmaya başladı bile 2011 yılında yürüdü vardır.

Bu korelasyon anlamlı sonuçlar çıkarmaya çalışırken en iyi, en kötü ve tehlikeli sinir bozucu. Tamamen etkisi neden ayırt etmek imkansız çünkü yani bu. İki borsa endeksleri muhtemelen dört öğe en az bağımlıdır. Örneğin, Euro parçası içinde Frangı (risk iştahı için bir proxy olarak) S&P ipuçlarını alır diyebiliriz S&P ' bir parçası olarak elde edilen Dolar ve Euro türetilmiştir. İkincisi, (CHF/USD ve S&P) grafikte en güçlü ilişki de çok beklenmedik oldu.

Sonunda, tek bir sağlam sonuç alınabilir bence: Euro konusundaki belirsizlik Frangı artırmaya devam edecek. Muhtemelen en azından bu grafik, kullanmadan, tüm finansal piyasaların birbirine pekiştiriyor olduğunu söylemiştim ve eğer tam olarak anlaşılamamış olsa bile, tüm trendleri sonuçta ilgili.

İlginizi Çekebilir: