Ne Dolar için Etkileri YOK QE3?

Karar neredeyse yok QE3 olacak. (“QE2”) parasal genişleme ikinci turda bir süredir çözülmemiş olmaz ise bu ayın sonunda sona erecek Fed henüz bir tur tarafından takip edilmez belirtti. Döviz yatırımcılarına akıllarında soru, tabii ki, para için bu ne demek oluyor?

QE3 olasılığının düşük olduğunu en son basın toplantısında, gösterilen Ben Bernanke, kendisi. Bloomberg News tarafından yapılan bir ankete göre (%65) FX analistleri çoğunluk ona inanıyor. Sadece, koşullar daha fazla parasal destek yok. Emin olmak için, işsizlik oranı hala yüksek ve ekonomide bir çift dip durgunluk eşiğinde kalmadı. Ancak, son iki turda bu sorunların da adres için hiçbir şey yapmadı, ve şirketler yerine yeni bitki ve işçi yatırım nakit aldı.

Faiz oranları hala rekor seviyelere düşünüyor ve bunları daha fazla düşürmek için çalışmakla elde edilecek bir şey değil. Ayrıca, enflasyon artık iyi ve enerji fiyatlarındaki patlama nedeniyle %3 – yukarıda verilen QE3 sadece çok riskli olurdu. QE2 sonuna gelmiş ve büyük ölçüde ve aynı zamanda bir QE3 yapması için ikna edici bir argüman olabilir neden hakkında bir tartışma bitince küçük olanlar hakkında mark biz olacağız şöyledir: “Ekonomisti Ken Goldstein diyerek durumu özetledi.”

Diğer taraftan, QE3 (%29) kaçınılmaz olduğunu düşünen bazı analistler vardır. Dünyanın en büyük tahvil Fonu PİMCO Bill Gross, yöneticisi, son zamanlarda, “Ağustos ayında bir Sonraki Jackson Hole muhtemel QE3/tavan faiz oranları ipucu sahiplerine geçer.” Muhtemelen Hazine Tahvil fiyatlarında bir düşüş tahmin onun hayata değil sadece acı olduğunu (bence). Fed kol Diğerleri S&P 500 son düşüş eyleme Fed sağlayacağını iddia ederken konut piyasasında devam eden çöküşü tarafından bükülmüş, bir köşe yazarı yazdı. Fed-ve-gör yaklaşımı daha hafifletilmesi gereklidir sonuçta yemeden önce bir bekle kabul edecek çoğumuz, ancak, inanıyorum.

Bir QE3 olmayacak şimdilik en azından, o zaman, hakim varsayım. Döviz pazar bu haber özümsemiş nasıl gelince, mesele ele geçirdiler. Dolar şimdi değeri tutuyor ve bir önceki posta yazdığım gibi, oturaklı bile olabilir. Tabii ki, Euro borç krizi ve yatırımcıların hepsi dolar için destek sağlamak gelişen piyasa para birimleri, bubbles hakkında gergin bir parlama ile cezalandırılması olmalarına zarar vermez.

QE2 yakında mali apocalypse veya hiperenflasyon tetikledi kalmadan sona erecek olması, bazı cassandras başlangıçta tahmin edildiği gibi değersiz bir şeydir. Tabii ki, QE1 ve QE2 gelirleri süresiz yatırımcılar tamamen arkalarında nicel gevşeme koyabilirsiniz döviz piyasalarına ve geri dönüşümlü olacak. Ben emtia piyasalarına enjekte daha fazla ek para olmayacak, dolar üzerinde aşağı yönlü baskı ana kaynaklarından birini elemiş hala, ekonomi ve varlık piyasaları gelişmekte olan demektir.

QE3 açıklanması aslında dolar ralli neden olabilecek ironik olarak, mümkündür. Hala bazı güvenli liman talebi ile dolar veren piyasalarda belirsizlik büyük miktarda olmasıdır. Eğer Fed her şey yolunda ekonomi cephesinde değil ve daha fazla para baskı ile cevap kabul etmek olsaydı, BİZE bazı güvenli limanlara sürücü, enflasyon kaygıları ile tahrik çıkışları korkutur ki o kadar bile olabilir.

Şahsen, doların değerini tutmaya devam edin ve döviz piyasalarında ileriye yol üzerinde dither olarak belki biraz yakın dönem takdir bile ettik.

/2011/06/has-the-us-dollar-hit-bottom.html

İlginizi Çekebilir: