IMF Para birimi Dolar Rezerv Durumu Tehdit edebilecek

Geçen hafta, SDR forex kısaltmalar büyüyen listesine en yeni üyesi oldu. -Özel çekme Hakları, IMF tarafından kullanılan, “yen, dolar, sterlin ve Euro, dolar cari döviz kuru üzerinden ifade edilen sabit bir miktar değerini olarak tanımlanan hesap birimi var sözde. Sepetin bileşimi, Dünya Ticaret Sistemi içinde farklı para önemini değişiklikleri yansıtmak için her beş yılda bir değişir.”

(40 yıl geçmiş olmasına rağmen) SDR popülerlik ani artışı hem de Doların durumu hakkında gelişmekte olan ülkelerin artan tedirginliğin yanı sıra ekonomik depresyon eczane bir araç olarak algılanan faydası bağlanabilir. İkincisi görmezden - bu yazının amacı - bak, SDR dünyanın rezerv para birimi olarak Doların rolünün nasıl etkileyeceğini de izin verin.

Öncelikle Salı günkü yazı belirtildiği gibi, SDR programın başarısı/kapsamında ABD ve AB, en büyük ve en önemli üyelerinin pozisyonları bağlıdır. ABD durumunda, (1997) en son SDR genişleme asla bloke çünkü ABD uygulanmıştır. AB desteği de kabul edilemez. Avrupa Merkez Bankası'nın bir üyesi göre, “tüm ek likidite için küresel bir ihtiyacı olup olmadığını inceleme oldu. bunun gibi bir şey incelemek için çok fazla zaman almak için kullanılan Bir.”

Sentetik para verir ne faydaları yanı sıra, belli değil. Bir yorumcu soruyor: “Ne için kravat nedir?...kaynakları tüketen bir dünyada küresel büyüme oranları ve deflasyon yıllar bizi bağlıyor olmayan bileşenlerin bir listesini oluşturmak için nasıl anlamak zordur.” Başka bir deyişle, SDR temel para kendi değeri elde edecek verilen hiçbir sonuç mevcut sistemin artık daha stabil olacak gibi görünmüyor.

Çin, Bu arada, Merkez Bankası Başkanı tarafından verilen bir rapor ivme bazıları sağladığı için şaşırtıcı değil 40 Milyar dolar bağış şeklinde genişleme için coşkulu destek gösterdi. 40 Milyar dolarlık döviz sepeti Dolar bir değişim demek. Çin parası IMF sermaye SDR para piyasaları yükseltmek olabilecek bir durumda olmayı görebiliriz şöyle sürdürdü: “ ‘bir analist tarafından ifade edilir-borçlanma senetleri....Borç, Çin ve döviz rezervlerini koymak, ABD doları pahasına olmak üzere diğer merkez bankaları tarafından kullanılan ‘olabilir.’ “

İlginizi Çekebilir: