Euro Hala Mahkum, Kurtarma Rağmen

Piyasalar Euro inanılmaz bir düşüş vardı, Yunan borç krizi de hafifletilmiş de bulunan olabileceğine dair endişe nedeniyle son yazı, ben bildirdim. Euro bearishness başka bir büyü ile bu rapor takip ederek, kesinlikle nokta uzatmanın alemi riskim var. En azından bir güncelleme sunmak istiyorum yine de, o zamandan bu yana, 1 Trilyon dolarlık bir kurtarma paketi açıklandı gösteriyor.

Bir mağarada yaşıyordun diye ağzı şu anda mali sorunları çözmek için (SPV) €750 Milyar Özel Amaçlı bir Araç oluşturarak kaçtı, AB nihayet potansiyel hasta ve hasta ekonomileri kendi para koymak. SPV finansman yükünü (IMF), Avrupa Komisyonu ve Uluslararası Para Fonu (IMF) da oldukça büyük katkılar sağlayacaktır ancak bireysel Avro bölgesi ülkeleri düşersem. Buna ek olarak, (ECB) Avrupa Merkez Bankası diğer Merkez Bankaları Euro üzerindeki baskıyı hafifletmek için döviz swapları kullanacak ise, devlet ve şirket tahvilleri için belirsiz bir miktar satın almak, kabul etti.

Habere tepkisi çok olumlu oldu, Euro 6 aylık düşüş geri çevirebileceğim ve Dolar karşısında %2.7 ralli ile. Hisse senedi haberlerde artış: “Avrupa Hisse Senetleri %50-hisse senedi karışımı yüzde 10,5 atladı, İspanya'da pazar yüzde 14,4 arttı, Fransa'nın yüzde 9,7 yükseldi ve Almanya'nın 5.3 oranında düştü.” Yatırımcılar fiyat için varsayılan bir azalma olasılığını hareket olarak borç ve kredi borcu takas fiyatları da yükseldi.

Kutlama ömürlü ve Salı günü (dün) kısa oldu, zaten Euro Dolar karşısında öncesi kurtarma seviyeye geri döndü. Gez, ralli klasik, kısa bir sıkmak sonucu gibi görünüyor. Chicago Ticaret Borsası, genellikle yatırım fonu faaliyet için bir proxy olarak kullanılan, Konumlandırma verilerinin speculato gösterdi,SC kayıt 103,400 bir sözleşme ya $16.8 milyar 4 Mayıs'ta sona eren haftada euro kısa pozisyonları arttı “Pazar günü, Financial Times'a göre.” En fazla maruz kalan kısa pozisyonlar kaplıydı sonra, ancak, miting hızla sona piyasalar ABD'de açtı zaman geldi: “Amerikan hedge fonları pazarına girdi, euro ralli bayrak başladı.”


Nitekim, kurtarma hakkında söyleyecek olumlu bir şey olan birini bulmak, onu icat eden bürokratlar ve siyasiler arasında bile çok zor. Soundbites çat Pat işte:

  • “Angela Merkel, Demir Şansölye, takla attı ve beş kuruşu ediliyoruz.”
  • “Yolda olabilir tekme biraz var. Borç, Kredi gibi, sonuçta geri ödenmesi gerekmektedir.”
  • Euro vazgeçtiler bu “kurtarma tabutuna bir çivi var...Bu demek.”
  • “Zaten overborrowed hükümetler için daha fazla borç sorunları çözmüyor.”
  • “Panik durdurmak için çok önemliydi, ve bu paket yaptı, ama artık yavaş yavaş euro değerindeki altını olan vadeli sorunları çözmek değil.”
  • Avro sadece bir trilyon doların arkasındaki sent bir çift yürüdü “çok garipti.”

Kurtarma hakkında bazı özel sorunları vardır. Nasıl uygulanacağı ve ödenecek her şeyden önce, hala belli değil. Özel krediler nasıl verilir ve eşlik eden şartlar olacak? İkincisi, krize neden olan altta yatan mali sorunları çözmek için hiçbir şey yapmaz, ve aslında ülkelerin harcamalarını dizginlemek için bir teşvik daha az olduğundan onları kötüleştirebilir. Bir analist, şöyle özetledi: “ahlaki tehlike oluşturur ekonomileri Kurtardığın gibi. Diğer ülkeler de kurtarılmayı beklerler çünkü bütçe açıkları ve borç yükleri daha düşük...ki bu eylemlerin çeşit etek devam edebilir.” (Ve diğer sorunlu ülkeler) Yunanistan zaten ödünç olurdu para, hala onlara verdi, ilk SPV aracılığıyla akıttığını sonra olacağından sonunda kurtarma paketi özel kredi için kredi riski azaltmak için hiçbir şey yapmaz; sadece transferler ve genişler. Kısacası, “piyasa katılımcıları, bu planın gerçek ayrıntılara bakmak bir Kez, euro ya almak istiyorum gidiş değildir.”

Herkes işaret hızlı olduğu gibi para sönüyor eşdeğerdir çünkü, kurtarma muhtemelen Euro (kısmi) bir çözünme daha olası hale getirir. Bir ekonomist olarak yayınlanan bir yazıda, “euro Bölgesi şu anki haliyle uygun görünmüyor. Temel dayanak noktası...birleştirmek için para politikası....maliye politikası tamamen ayrı tutarak... ... tamamen yıkıldı.” Euro sağlam bırakacak tek çözüm ayrılmak en zayıf üyesi ve ekonomik ve mali açıdan ekonomilerinin sağlam bir çekirdek için geride kalır.

Adil olmak gerekirse, AB kesinlikle kendisini biraz zaman aldı. Borç krizi ile mücadele sözü verdi para miktarı hala Yunanistan'ın kamu borcu aşan verilmiş, Euro deviren Yunanistan olmayacak. İspanya, Portekiz ve İrlanda'nın borç sorunları çözülemez hale geldiğinde ise, ancak, kurtarma boşuna fazlasıyla net olacak.

İlginizi Çekebilir: