Döviz Piyasalarında mantık Verir, Dolar Yararlanan

Pek çok analist, Cuma, 4 Aralık işaret ederek, bu mantık döviz piyasalarına döndüğü gün gibi. O gün, BİZİ planlanan serbest Tarım Dışı İstihdam, işsizlik oranı ve şok yatırımcılar bir düşüş gösterdi. Yatırımcılar tarafından sindirilmiş gibi; bir yıl boyunca belki de ilk kez, olumlu haber Dolar artış gözlenmiştir çünkü durgunluk zaten kayboluyor öneriyor çünkü bu kendisinin ve kayda değer olduğunu, ama aynı zamanda. Belki kelime patlama Dolar, 1999 yılından bu yana Euro, Yen karşısında en iyi ve tek oturum performans karşı 200 baz puan artış kaydetti olarak daha uygun bir tanımlama olacaktır.


Daha önce, piyasalardaki kredi krizinin başlangıcından önce sahip olduğunu yatırımcıların riskli varlıklara geri dönerdi sayede riskten kaçınma, bu dinlenmeden hakim olmuştu. ABD'den yayılan bu dönemde, daha sonra, tüm olumlu ekonomik haberler, küresel ekonominin bir istikrar göstermek için yorumlandı ve ironik Doların değer bir düşüşe yol açtı. 4 Aralık günü, ancak, yatırımcılar bu düşünce doğrultusunda terk edilmiş, ve Dolar satın alma ve riskli para/varlık satışı için bir temel olarak olumlu haberler kullanılır.

Eğer başka bir yönden bakarsak, yatırımcılar faiz oranı farklılıkları değişim olasılığına dikkat daha fazla olduğu görüşünü pekiştiriyor. Fed artık para politikasının sıkılaştırılması düşünmeye başlamalı bu durgunluk sona erdi gibi görünüyor gösteriyor. Bu kelimenin tam anlamıyla (taşımak) borçlanma maliyeti artar, çünkü: “Eğer Fed oranları daha yüksek hareket etmek için pazar düşünüyorsa, dolar fonlama para birimi olmaktan çıkacak veritably döviz pazar egemen olan ticaret taşırlar ve ABD Doları ve riskli varlıklar arasındaki ters korelasyon iradesini canlılığı tehdit ediyor.”

Adil olmak gerekirse, muhtemelen Fed Fed sıkılaştırma, “bir analist iddia gördüğü önce en az üç ay için işsizlik oranı azalmaya devam etmesi için Bu gerekli zaten düşük zamları:” önce bir süre olacak. Aynı zamanda, yatırımcılar ileriyi düşünmeye başlamak gerekir, ve artık Doları kısa devre hakkında bu kadar kayıtsız kalamaz. Sonuç olarak, gelişmekte olan piyasa para birimleri muhtemelen onları tutan avantajı karşılaştırılabilir Dolar cinsinden aktifler ile dar verim yayılır gibi nispeten daha az cazip hale gelecektir yana takdir etmek için çok daha fazla oda yok.

Daha spesifik olarak, yatırımcıların risk profillerine profilleri riski yoktur olanlar ile daha fazla spekülasyon haklı olanlar içine riskli varlıklar erecek. Örneğin, daha yüksek kapasiteli ama aynı zamanda yüksek riskli teklif para yüksek verim/düşük riskli para doğal olarak daha fazla talep ise yatırımcılar depresif faiz karşıya gelecek. Muhtemelen yatırımcılar gelişigüzel yüksek getirisi olan para birimleri içine para döktü, risk profillerine bağımsız olarak Duh ‘Evet!’ ama açıkçası, bu son yıl için döviz pazar içinde ne açık ne de belliydi düşünüyorsun.

Daha spesifik olmak gerekirse hala, bu Euro ve Sterlin gibi para birimleri (ABD hisse senedi piyasasında olduğu gibi, bu konuda) önlerinde zor bir yol, egemen borç ödeme konusundaki endişeler nedeniyle yüz. (Üç kere hızlı söylemeye çalışın!) Diğer yandan, “[var] Emtia gibi Yeni Zelanda gibi bağlantılı para birimleri, Avustralya ve Kanada Doları hızla yürüdü, ve muhtemelen kendi ekonomilerini ve kendi Merkez Bankaları (daha fazla) zam faiz oranları güçlendikçe daha iyi performans göstermeye devam edecek.

Yatırımcılar, ABD Doları karşısında son ralli parçası kesinlikle yılın alma ve özel olarak algılanan Dolar temelleri kesin bir değişiklik bağlı değil sonu portföy yeniden dengeleme ve kar bağlı olduğu 2010 yılında mantıksal kalır, uygulanmayacağını zaman gösterecek. Özellikle çift dipli durgunluk olasılığı hakkında ürkek kalırlar bu yana, yatırımcıları kolayca çok eski kafa içine kayma olabilir. Şimdilik, en azından, neden ön koltuğa görünüyor, benim işim çok daha az karmaşık hale getirmek.

İlginizi Çekebilir: