BİZİMLE Yen Lavabo Dolar, ama daha Yavaş Hızda

Herkes yedi ayın en düşük konuşan, fark ettiniz ABD Doları Japon Yeni aynı şeyi yapıyordu hemen hemen her işlem yapılabilir döviz karşı azalan meşgulken? Yen Dolar karşısında pazar miting ve Dolar düşüş de yediye düştü neden sadece basit bir matematik ile açıklıyor yer – ay aynı zamanlarda düşük almış sırasında son üç aylık dönemi için rangebound kalmıştır.

Ardışık kredi krizi öncesinde taşımak için Yen ve Doları neden olan faktörler aynı şekilde yine Mart ayında bütünleşmiş gibi görünüyor. Özellikle, risk alarak yatırımcı konfor ve düşük fiyatlar ile carry trade fonlama para için her ikisi de çok çekici bir aday haline getirmiştir. Her iki ülkenin Merkez Bankaları 0% yakın (bir kaç yıldır) düşük holding, Japonya ve yakın bir zamanda zam beklenmiyor. Basitçe söylemek gerekirse, ” ‘Risk iştahı güvenli uzak nakit çekmek olmuştur pazara, iyileştirilmesi, dolar ve yen gibi para değil. Yatırımcılar daha yüksek verim arıyor. ”

Aynı zamanda, her iki ülke de, her ikisi de para için değer düşürmeye yüksek enflasyon ve neden olabilir ekonomik kriz, çözmek için Maliye ve para politikası kullanarak saldırgan olmamıştı. Sonra, yine, neredeyse her ekonomi düşük faiz oranları en makul faktörü temsil ettiğini gösteriyor aynı politika önlemleri ile cevap verdi. Olabilir, ancak, Yen Dolar karşısında yükseliyor neden açıklamak ve bu yılın başlarında kaydedilen 13 yıllık yüksek yaklaşıyor. Diğer bir deyişle, hem para taşımak esnaf finanse etmek için kısa vadeli olarak satılıyor olsa da, yatırımcılar Dolar uzun vadede zayıf kalması, enflasyon sorunları nedeniyle karar olabilir.

Belli bir düzeyde, bu biraz şaşırtıcı. Japon ekonomik göstergeler ABD ekonomik durgunluk karşılaştırma yaparak ekonomik bir patlama gibi. “Ön verilere kaydı kötü olurdu kaydı 15,2 oranında yıllık hızı Son çeyrekte dünyanın ikinci en büyük ekonomisi küçüldü” gösterdi. Bu arada, Japon şirketlerinin çok yinelenen kar 85 oranında “bir önceki yıla (44.35 milyar dolar) 4, 27 trilyon yen üç ay içinde Mart düşmek olarak görüyorlardı...dönemle düşüşler 1955 ve yedinci düz çeyreğinde piyasaya çıktı bu yana...hem ev hem de kurumsal Japonya tarafından yurt dışında bildirilen ve Kombine satış rekoru 20,4 oranında göçtü keskin düşüş.”

Buna ek olarak, etrafında Japon ABD'de net yatırımcıların bu değil ima geç Japonya ile net sermaye hesabı fazlası kaydetti ABD. Japonya hükümeti aynı derecede karışık ve yüksek yen sürüyor analiz ortasında“.” Forex müdahale şu anda masada olmadığını hala ısrar ediyor. Eğer Japon ekonomisi %15 daha sonraki çeyrek sözleşmeleri ancak, eğer bir yüz olsaydı şaşırmazdım.

İlginizi Çekebilir: