Yuan Maddi ve olası ticaret açığını kapatma

Seçmenleri baskısı karşısında, Amerikan milletvekilleri Yuan revaluing Çin zorbalık vardır. Çin, iddia, ‘ABD imalat işleri çalmak için’ yapay ucuz döviz kullanıyor. Yükselen cari ve ticaret açıkları iddialarını desteklemek için gösteriyorlar. Mantıksal olarak, eğer Çin para birimi revalues Eğer, Amerikan üreticileri daha rekabetçi olacak ve Çin imalat hizmeti için zorunlu olmayacak. Alan Greenspan geçen hafta doğum yaptığı bir konuşmasında böyle bir mantık yalanladı. Ticaret açığı, dedi, Bu Çin Yuan takdir izin verirse Olası geliştirmemize. Eğer bir şey, daha da kötüye olacaktır.

Çin imalat dış kaynak genellikle büyük ölçekli, uzun vadeli taahhütler gerektirir. Yüz milyonlarca dolar genellikle tesisleri inşa etmek ve yeni işçiler tren harcanır. Sonuç olarak, Amerikan firmaları sadece BİZE Yuan da memnuniyet aşağıdaki işlemleri döndürmez. Yuan (Olası) dolar karşısında %40 takdir ve Çin'de imalat hesapsız oldu sanırım. Yabancı firmalar sadece Çin'de işçilik maliyetlerinin daha marjinal daha pahalı olduğu diğer gelişmekte olan (Asya) ekonomileri, üretim hareket edecek. Zaten dış kaynaklı olan Amerikan iş dönüşü Olası sonuç ve ikiz açıkları yakın zamanda düşüş olası değildir. Reuters bildiriyor:

Ama Greenspan olmalı, geçen yıl hit 162 milyar dolar olan Çin ile rekor ikili bir açığı küçültecek fikri üzerine soğuk su döktü. Tedarikçiler Malezya veya Tayland gibi diğer ülkelere ucuz ve Çin Tekstil artık malzemeleri diğer mal dönecek demektir. "Yani aslında biz bulacaksınız ne farklı bir bölgeden ithal ediyoruz ama aynı mal ithal edeceğiz," Greenspan söyledi.

İlginizi Çekebilir: