Kanada Doları Parite Tekrar Ulaşır...

Geçen hafta, Kanada Doları ABD Dolarına karşı paritesi ulaşmak için Avustralya Doları sonra ikinci para birimi oldu. Loonie parite için dava Aussie olduğu kadar güçlü olmasa da, yine de kısa vadede bu seviyede işlem devam edecek inanmak için sebepler var.

Loonie; zayıf Dolar gerekçelerini anlamak zor değil. Fed (QE2) hareket hızı daha fazla para çıkar bu yeni Dolar çok daha verimli bir kapasite spekülatif – yerleştirilecek, yatırımcıları tedirgin etti. Gelişmekte olan piyasa para birimleri, özellikle popüler, emtia para birimleri, bu Kanada Doları olarak, çok geride değil.

Kanada Valisi Mark Carney Bankası göre, “Kanada Doları için outlook... sonuçta ekonomik temelleri yansıtır.” Eğer döviz piyasaları (Yani eğer Loonie makul bir seviyeye yükseldiğinde) bozulur “ise” müdahale tehdidinde bulundu ise Kanada Merkez Bankası kenarda para Savaşı süresince kalacağı, Carney sözleri, tarihi geçmişi ve sesi öneriyor.

Oturmuş, Kanada Doları (Yeni Zelanda Doları gibi, bir önceki yazımın konusu) bence, O BİZİ dışarı akan para spekülatif duvar yararlanacak hak etmiyor. Kanada ekonomisi sadece %1 tarafından 2010 yılında büyümesi bekleniyor ve 2009 yılında daralma için ayarladıktan sonra, hala iki yıl önce aynı boyutta olacak. Kanada hükümeti, kriz sırasında ekonominin çoban borç rekor miktarda verilen söz değil.

Kanada'nın ticaret açığı rekor yaklaşıyor en endişe verici, ve yıllık bazda şimdi 30 Milyar dolarlık bir yıl yaklaşıyor. Kanadalılar çapraz sınır alışveriş yapan ve yurtdışında çok sayıda avantajı nispeten ucuz fiyatlarla almak için seyahat ek olarak, anekdot hikayeler öneririz. Bir ekonomist Kanada Doları ile şimdi parite, bu phen0omena zaten yerleşmiş hale geliyor: “dörtte bir sonraki çift bu ticaret desen kadar bir iyileşme tahmin edemezdik.” dedi.

Burada yapılabilecek iki gözlem vardır. Öncelikle, Kanada kesinlikle doğal kaynak ekonomisi iken, emtia fiyatlarındaki patlama gerçekten Kanada Avustralya yardım, örneğin aynı şekilde yardımcı olmuyor. Özellikle mal ihracatı için Kanada'nın asıl piyasa zayıf kalır olan BİZE olur. Buna karşılık, Çin ve Daha fazla Asya'nın gelişen ekonomileri Avustralya doğal kaynaklar için geniş ve büyüyen bir pazar sağlamak. Ayrıca, büyüyen ticaret açığı kanıtladığı gibi, ihracatını Montreal ve Desjardins Finansal bankada ithalat Ekonomistler: “bu artış, zayıf ticaret üçüncü çeyrekte GSYİH büyüme kadar üç puan açacaklardır ki mahsup ediliyor.”

Döviz piyasası kendi kendini düzelten ikinci gözlem ve Kanada durumda özellikle doğrudur. Loonie yükselirken, Kanada ihracatı (bazen fiziksel olarak) daha az rekabet ve tüketici haline!daha fazla alma işlemini başlatmak. Bir noktada sonra, Loonie düşüş tersine dönecek ve ticaret açığı küçülecek.

Ancak, daha derin numaralarını derine inerseniz, Kanada, ABD ile oldukça büyük bir ticaret fazlası çalıştıran görebilirsiniz. İkili ticaret açığının daralması yakın bile önce Kanada Doları muhtemelen (veya Dolar daha düşmeye oda vardır) daha da artması için oda var, demektir. (Belki de Euro karşısında) ticaret ağırlıklı olarak, Loonie temel destek birkaç kaynak var. Ne, CIBC Dünya Piyasaları analistler hemfikir için: yeni basılmış ABD Doları sadece bir nebze Kanada içine kendi yolunu buldu ve verilere göre %5'ten fazla QE2 giderek azalır üzerinde kargaşa olarak önümüzdeki altı ay boyunca azalan Loonie görüyorlar.

İlginizi Çekebilir: