Merkez Bankalarının Zorunlu Varlık Fiyat İstikrarı kapsayacak

Hiç kredi krizinin altında yatan nedenler hakkında çok fazla şüphe yoktu. Temelde, düşük faiz oranları ve gevşek Yönetmelik kombinasyonu olağanüstü geçen sonbaharda patlayan kaldıraçlı kredi genişlemesi, hızlandırdı. Ana konu her zaman böyle bir kriz bir daha sakın en azından aynı ölçekte meydana gelmez sağlamak için nasıl olmuştur. Bu amaç doğrultusunda, dünya çapında politikacılar duruşma yapılması ve uzman tanıklık satmaktan son birkaç aydır meşgul olmuştur, ve şimdi ülkelerinin ilgili finans sistemlerinin kapsamlı revizyonunu geçen yakındır.

Belki de kapsamlı bir özellikleri çok güçlü. Herhangi bir olay, büyük değişiklikler devam ediyor. ABD hükümeti öncülük, tüketici finansmanı düzenleyen gücünün Federal Rezerv Bankası şerit için çalışıyoruz, ama “büyük finans kuruluşları denetleyecek makamı teslim ederek Fed telafi edilir...elden de Fed geçen yıl bankacılık sisteminin vuran gibi finansal piyasa ekonomik iflasa karşı korumakla yeni bir konseyde bir koltuk verecek.”

Şu anda Kongre kendine yol çalışan başka bir bill para politikası ‘denetim’ Fed kararları “Hükümet Hesap verebilirlik Ofisi sağlayacaktır.” Tam olarak bu şarta ne belli değil, ama en azından, Fed'in bağımsızlığını ortadan kaldırmak olur. Zaten, Fed'in şeffaflığını artırmak, kamu ile olan analistler için hummalı bir çalışma içerisinde “para politikası kararları takip eden günlerde deşifre eden” kısa, şifreli ifadeler ötesinde etkileşimleri genişleterek çaba gösteriyor.

En önemli değişiklik, özellikle para tüccarları ve faiz oranı gözlemcileri ile ilgili olarak, şu anda ‘makul’ fiyat istikrarını korurken, “tam ‘istihdamı artırmak’...olan Fed görevi, potansiyel genişleme.” Gelecekteki para politikası, ancak, daha geniş bir amaç ile yürütülen olabilir: “Federal Rezerv top bubble burster olmaya gönüllü gibi görünüyor. Yakın tarihli bir konuşmasında, New York Federal Rezerv Bankası Bill Dudley, Başkan, patlatmadan önce varlık fiyat bombaları etkisiz hale getirmek için Merkez Bankası'nın görevi olduğunu iddia ederek Beslenen Ortodoks on yıldan fazla bozdu.” Bu bildirgenin bazı ekonomistler gelen alkış kazanmıştır iken, varlık balonları etkisiz hale getirmek için daha da zor tespit etmek zor olabilir ve bu ihtar ile birlikte geliyor. Bu yakın zamanda uygulanacak bir Düzenleyici hesaplanan ve en az ayda bir yayımlanabilir mantıksızlık tedbirlerin küçük bir set geliştirmek “önerdi,” ama zor görünüyor.

Değişiklikler de Atlantik'i bekleniyor: “İngiltere'nin Muhafazakar Parti, bir sonraki hükümet kurma olasılığı, İngiltere Merkez Bankası sorumlu olmak, faiz oranlarının değil, aynı zamanda ("bireysel firmaların bilindiği gibi tedbirli bir düzenleme‘ve’ mikro ‘gözetim makro) genel sistem istikrarını koruyan düzenleme: iki büyük görevler istiyor.” Teklifin bir parçası olarak, çok iftiraya uğramış Finansal Hizmetler Otoritesi, ortadan kaldırılmış olur.

Tabii ki, hiç kimse başarılı olup olmayacağını hangi sistemi reforme edecek emin ölçüde için, ne de bilir. Makul, daha sıkı düzenleme aynı derecede sıkı bir para politikası ile birlikte olabilir. Zaten, Şahinler Fed ‘değil, faiz oranları enflasyonla mücadele için çok uzak olmayan bir gelecekte’ yükseltmek için gerekebilir tavuğu “ile başladı.” Eğer Fed de varlık balonları kapalı tutmak için gerekiyorsa çok değil-uzak gerçekten.

İlginizi Çekebilir: