Dolarlık ticaret verileri, bütçe artırdı

Dolar bugün iki ayetlerini ardından çok ihtiyaç duyulan bir ivme kazandı. İlk olarak, ticaret verisini ABD ticaret açığı aslında Haziran ayında azaldı Milyar $55 belirtti. Bu hala oldukça büyük olsa da, kesinlikle kutlama için bir neden değil. Dış kaynak ve Çin ekonomik patlama üzerinde paranoya ortamı içinde yansımaya devam ederken, pek çok bilgin ticaret ve cari hesap açıkları önemli ölçüde genişletecektir tahmin. Buna göre, ticaret açığının azalması döviz yatırımcılarına tarafından bir mucize olarak görüldü.

Buna ek olarak, Beyaz Saray önemli ölçüde bütçe açığını azaltmak için planlarını açıkladı. Teklifin önümüzdeki 5 yıl içinde sürekli bir azalma çağırıyor, 2010 yılına kadar GSYİH 'nın %1' e ulaşması. Yıldızlar nihayet USD hizalanmış görünüyor. Eğer ABD faiz oranları tırmanmaya devam ederse ve Amerikan ekonomisi sağlamlığını korur, USD yükselmeye devam edecektir.

Dolar Rallisi devam etmek için "tüm temelleri vardır." Son birkaç gündür dolar longs/euro şort çözülmeler görmüş olsa da, bu hareket büyük ölçüde dolar satın alma yeni bir dalga görülebilir önce düzeltici ve gerekli olarak görülüyor.

İlginizi Çekebilir: