SNB Euro üzerinde Aşağı yönlü Baskı Açar

Bu hafta başından bu yana Euro %3 ABD Doları karşısında geri çekildi, Çarşamba günkü seans içinde %2'lik bir eğim yalnız vardır. Bu düzeltme Olası Euro ralli gerçek olamayacak kadar iyi olduğunu ya da bu sadece geçici bir durum mu?


Çin döviz rezervlerini yöneten kurum aracılığıyla) Euro ralli için en azından kısmen sorumlu olduğunu, bu hafta başında, Adam bildirdi. Eğer Euro için Dolar takas için Çin arzusu doymak olduğunda ise, Euro ralli teorik olarak buhar kaybedebilir. Bu noktada, sürekli takdirlerini kısa bir avuç tarafından işaretlenmiş beri miting sonuna aramak, düzeltmeler yaşadı çok erken. Ancak, eğer bu gerçekten bir U dönüşü başlangıcı, gez bu seviyede oluşacak kaçınılmaz olduğunu gösterebilir.

Bir kenara olarak, döviz piyasalarında olağan haline geri türlerini ve ileri salıncaklar büyük ölçekli yatırımcılar gibi Merkez Bankaları olarak atfedilebilecek olabilir. Para (veya başka bir menkul kıymet olduğu için, düşüş olarak, yatırımcılar genellikle avantajı düşük fiyatlar ve pazara girecek. Fiyatlar arttığı zaman (uzun vadeli yatırımcılar da katıldı) bu aynı yatırımcılar genellikle kar almak ve satmak. Para sürekli düzeltme olmadan miting için bir sonucu olarak, çok zor.

Euro için geri, bu cephede varlığını yapan Merkez Bankaları bir avuç vardır. Son birkaç hafta içinde birkaç kez, (SNB) İsviçre Merkez Bankası Euro çok büyük miktarlarda boş bulunuyor. Hatırlarsanız, SNB önceki yıla topladığı 200 Milyar Frangı değeri basılı tutarak yönelik büyük bir satın alma çılgınlığı bir parçası olarak. SNB havlu atma olduğunu Frangı Frangı karşısında %15'ten daha fazla bu yıl takdir ettiğini göz önüne alındığında, belki de şaşırtıcı değil. Satışına başlamadan önce Euro ucuz olduğu kadar, (garip bir şekilde bekledi.

Morgan Stanley analistler benzer bir eğilim öngörüyor: “Merkez Bankaları toplamının bir yüzdesi olarak euro holdings slayt izin için, merkez bankaları geçmişte olduğu gibi euroya kadar destek sağlayacak beklemiyoruz avro bölgesinin mali outlook...’ile ilgili devam eden kaygılarını yansıtan muhtemeldir. Daha hızlı değer kaybeden euro engel var. ama onun amortisman durdurmak olası değildir.’ ” Dolaylı Euro cephede birden (pasif) baskı ile karşı karşıya olduğudur.

Aslında, döviz piyasalarında olağan haline geri türlerini ve ileri salıncaklar büyük ölçekli yatırımcılar gibi Merkez Bankaları olarak atfedilebilecek olabilir. Para (veya başka bir menkul kıymet olduğu için, düşüş olarak, yatırımcılar genellikle avantajı düşük fiyatlar ve pazara girecek. Fiyatlar arttığı zaman (uzun vadeli yatırımcılar da katıldı) bu aynı yatırımcılar genellikle kar almak ve satmak. Para sürekli düzeltme olmadan miting için bir sonucu olarak, çok zor.

Global döviz piyasalarının günlük ortalama ciro şimdi aşıyor 4 Trilyon dolar olduğu doğru olsa da, bu çoğunluğu tüccarlar aynı grup tarafından pozisyonları hızlı açılış ve kapanış temsil eder. Bu sadece küçük bir kısmı aslında portföy dağılımında anlamlı değişiklikler gösterir. Böylece, Çin SNB ya da Merkez Bankası satın alıyor veya satıyor 15 Milyar €zaman, ciddi bir ticaret hacmi temelsiz bir kısmını temsil ediyor olsa bile Euro yönünü değiştirir, olabilir. Böylece, (özellikle de amatörlerin) piyasa katılımcıları, genellikle piyasanın yönü işaret eder, çünkü kendi portföylerini değişim işaretleri için bu pazar movers izlemek için tavsiye edilir.

Örneğin, 2002 ile 2009 yılları arasında, “küresel rezervleri içinde Euro'nun ağırlığı %28'e %23 ' e yükseldi. Uluslararası Para Fonu verilerine göre,” aynı dönemde, Euro %50 Dolar karşısında yükseldi. Euro'nun değerlenmesi, Avrupa Merkez Bankası alımları sürdü, yerine başka bir yol daha olabilir. İki eğilim birbirini takviye gerçeği muhtemelen. Merkez Bankası rezervleri bir kez daha yükseliyor göz önüne alındığında, portföy dağılımında herhangi bir değişiklik döviz piyasası için önemli etkileri olabilir.

İlginizi Çekebilir: