Terör Ticareti Nasıl Etkiler?

Borsa yatırımları çoğunluğu son çeyrek yüzyılda küresel hale gelmiştir çoğu Amerikalı tüccarlar biliyorum. Şirketler, yurtdışı ofisler ile genişletilmiş veya homegrown bile, en azından, denizaşırı müşterilerine gemide İnternet üzerinden geldi. Döviz piyasasında yatırım para ile ilgilenen herhangi bir tüccar için açmış gibi para tüccarları küresel ticaret için bağışıklık değildir. Yatırımcılar portföy büyüme için ileri pazar açılımları ile bakabilir, bir yandan da terörizm 11 Eylül'den bu yana esnaf nasıl etkilediğini ölçmek için başlayabilir.

11 Eylül 2001 olayları terörizm ticareti nasıl etkileyebileceği konusunda pek çok analist için temel sağlamak gibi görünüyor. Gün İkiz Kuleler yıkılmadan önce, (DJIA) Dow Jones Sanayi Ortalaması $9,605 kapalı.51. Bir hafta sonra, piyasalar 17 Eylül 2001'de yeniden açıldığında, bu DİJA $8,755 düşük bir gün vurdu.46 ve piyasa hakkında bir ay iyileşmedi. Ama, bir saldırının terörist saldırılar tehdidi bile – Wall Street dışında herhangi bir piyasa etkileyebilir. Birçok hedef finans kurumları zengin ülkeleri temsil eden büyük sanayi veya odak beri Forex terörizme karşı özellikle hassastır.

Ohio Devlet Üniversitesi tarafından yürütülen [PDF] bir araştırmaya göre, Borsalar, bankalar, petrol şirketleri hedef teröristler bu sadece tesisler değil. 1995-2002 yılları arasında 75 terörist saldırıları ile ilgili halka açık şirketler odaklanmış olduğunu ve saldırı başına firma başına ortalama kaybı oldu piyasa değeri 401 milyon dolar olan bu çalışma ortaya koymaktadır.

Döviz piyasası terör de yaşadı. İNGİLİZ polisi, 2006 yılının Ağustos ayında İngiltere ve ABD arasında uçan Oniki uçakları havaya uçurma planını bozduğunu zaman,
Sterlin ve AVRO haberleri üzerine düştü. Arap televizyon kanalı El-Cezire, yeni saldırılar BİZİ hazırlanmakta olan El-Kaide şefi Usame Bin Ladin konusunda uyardı bir ses kaseti yayınlandığında Ocak ayında bu yıl, ABD doları düştü. Son zamanlarda, sonunda bu yıl, yaklaşık 67 döviz tacirleri kaçırdı ve Zimbabwe'de işkence gördü. Polis resmi döviz piyasasında bir Amerika doları Z üzerinde karaborsada$50,000 alma ile alt seviyelere Zimbabwe doları slayt gördü 250 $ve paralel bir pazar körüklüyor onları suçlamıştı.

Terör farklı bir hedef ülkesini ve olay (ya da engellendi) gerçekleştiği ülkeye göre oluşturulan etkisi. Zengin ve demokratik ülkelerde saldırılar büyük hisse fiyatı olumsuz tepkiler sonucu, Ohio Devlet Üniversitesi raporuna göre. Böyle bir yönetim adam kaçırma gibi beşeri sermaye kayıpları nüfus ve kamu binaları etkileyen saldırılarının daha büyük negatif fiyat reaksiyonlar sonucu. Yatırım nüfusu son olaylar biraz bağışıklık haline gelmiş gibi görünüyor.

Tüccar cevap bu tür haberler doğrudan piyasa dalgalanmalarına bağlı olduğunda, nasıl yatırımlarını korumak için? Çözümler genellikle bireysel-ikinci olarak, ikinci piyasa hamlelerini tahmin etmeye çalışan uzun vadeli bir yatırımcı veya bir yatırımcı olup olmadığını bağlıdır.

Uzun Vadeli vs. Gün Ticaret Yatırımcılar

Uzun vadeli yatırımcı genellikle o yatırımcı iş ortaklıkları olarak holdings görüşlerinin her dakika ya da onun portföy kontrol etmek istemiyor. Zor zamanlar ve zor bile haberleri yok yatırım sorunları muaf olarak gerçekleşecek. Ama, eğer uzun vadeli yatırımcı portföy sunuyor, bazı güven ile kötü haber ile binebilir. Aslında, bir kez aşağı olanlar genellikle bu yatırımcı edilmemesi için bir sebep gösterir.

Uzun vadeli yatırımcı genellikle hızlı gün tüccar kötü haberlere tepki yok, ve eğer olayı Enron tipi bir felaket değilse ‘fırtına’ binmek olabilir. Bu reaksiyon yatırımcı bu şirketin net değer ve gelecekteki büyüme olanakları Daha fazla dayanıyor nereye yatırım için temel bir temele dayanır. Gün tüccar, diğer taraftan, genellikle bir saniyede ulaşan bilgilere yanıt veren teknik analizine dayanır.

Bu farklılıklara rağmen, çok uzun birçok diğer yatırımcılar duygusal olarak kötü bir haber, ve genellikle pencereye olumsuz tepki kısa sürer buna cevap tepki (ve gün tüccarlar) vadeli yatırımcılar fark anlayışlı. Gün tüccar anında fırsattan yararlanmak için tepki olabilir, ama uzun vadeli yatırımcı karşılık, bir göz durumun piyasa zamanla bu duruma nasıl tepki vereceğini görmek tutmaktan başka olmayabilir.

Bunu dedi, terör uyarısı tüm yatırımcılar olan yeni bir ortam yarattı. Bazı pazarlar teröre nasıl tepki verdiklerini incelemek için, teröre dört endüstri: petrol ve gaz, Hava Yolları, oto ve döviz banka hisselerinde nasıl etkilediğini incelediler nerede Investopedia bir makale üzerine eğilip aldım. Malzeme bazı, ancak, eskidir, bu piyasaların son birkaç yıl içinde nasıl değiştiğini göstermek için mevcut koşullar anlayışlar ekledim. Ayrıca, döviz yatırımcıların bu sektörlerde değişiklikler hakkında not alabilir neden ile ilgili bilgileri aşağıdaki yorum serpilir var.

Petrol ve Gaz

Enerji uzmanları yabancıların Suudi Arabistan'da saldırıya uğradı sonra gaz ve petrol fiyatlarında sürekli bir artış tahmin 2004 Washington Post makale uyardı. O zamanlar, ABD ham petrol vadeli fiyatlar yaklaşık 2,50 $bir varil ile New York Ticaret Borsası'nda $42.33 bir rekor yaklaşmıştı. Ayrıca, benzinli vadeli galon başına altı sent atladı. Londra'da ham petrol vadeli benzer bir miktar yükseldi. Bu olaydan sonra üç yıl yazı olarak, ham petrol vadeli işlemleri varil başına $68.94 dur.

Gez 20/20 her zaman, ama uzun vadeli yatırımcı 2004 ve 2007 arasındaki fiyat farkı bakın ve ham petrol vadeli (geçen yıl temelde düz olmasına rağmen...) yılda yüzde 30'a yakın arttığını fark eder. Ham petrol vadeli işlemleri bu sabah bir $15.00 hit almış olsa da, uzun vadeli yatırımcı geçici bir aksaklık, geçerli oturumda nedeniyle daha sonra ABD yakıt ikmal raporu petrol ürün stokları artış Ham Petrol Stokları ama bir düşüş gösteren uyarı üzerine gelen biri olarak bırakmak silkmek istiyorum.

Fiyatı bu istikrarlı yükselişi parçası arz ve talep kanunları topuklar üzerinde gelir. Talep fiyatları Yukarı itmeye devam edecek, ancak terör Ortadoğu için çok yatırımcıların dikkatini odaklanan özel bir büküm ekler. Gerçekte, malzemeleri, dünya çapında oluşturulur. Irak arzında bir düşüş dünya çapında tedarik büyük bir Göçük oluşturmak gerekmez, ama kesinti yüzeyler hakkında haber zaman dalgalanma yaratmaya devam edecek.

Uzun vadede, kısa ham petrol vadeli gider herkes bir anda çıkar ya da delilik yapabilecek ya da bir gün tüccar olarak kabul edilir. Irak Savaşı, Ortadoğu, Venezuela, ev ve muhalefet arasında daha fazla düşmanlık ülkeleri arasında yetişen sondaj bir alternatif ışık gelinceye kadar bu emtia şamandırası devam edecek gerginlikler arttı. Hayır, etanol değil – en azından bu on yıl içinde – aksi gaz ve petrol fiyatları talep eğilimleri önemli ölçüde değişiklik olarak hızla düşer.

Döviz yatırımcılarına birçok kez para bu sanayi ile iç içe olarak petrol ve gaz faaliyeti takip etmek not alırdım. Örneğin, Kanada Doları genellikle yüksek petrol fiyatları, Ortadoğu'daki siyasi gerginlik ve bu trend destek eğiliminde olabilir ABD'de benzin stokları kaygıları yanıt verir. Meksika Körfezi'nde aktif bir kasırga sezonu bu destek için ekleyebilirsiniz. Ve, şirket petrol yöneticileri üzerinde duruldu birkaç terörist bir tehdit herhangi bir tüccar sinir Kanada Doları hakkında kısa devre yapmak gerekir.

Hava Yolları

Yüksek petrol fiyatları genellikle diğer sektörlerde, örneğin, havayolları ve otomotiv gibi yayılan. Havayolu sektöründe de ulaşım anlamına gelir geçmişte terör eylemleri için tercih edildiğini aslında bir çifte darbe uğrar. Tüketicilerin güvenli olarak 11 Eylül'den kısa bir süre sonra hava yolları incelendi, ve jet yakıt fiyatları artmaya devam ederken, Hava Yolları tekrar ve tekrar birleşin damla oldu.

Sonuç olarak, pek çok havayolu ileri borsada aday olarak bir kez daha, ama devamlı bir sorun olmadan gelmiş. Bu artış altı yıl, uzun vadeli yatırımcılar beklemek herhangi bir yatırımcı için 11 Eylül – uzun zaman sonra geliyor. Malzeme ve yaşlanma verimli daha fazla yakıt filoları bu işlem daha fazla birleşme, kapasite azaltmak için sürekli bir çaba ve bir artış bekliyoruz. Müşterilere bagaj ve diğer hizmetler için sonradan görmeler tarafından sunulan daha düşük ücretlere karşı rekabet yardım için ödeme zammı ekleyin ve bir havayolu filosu korumak için yükselen maliyetleri en aza indirmek olabilir.

Hava Yolları stabilize görünürken bile, sadece 7.0 Richter ölçeğine göre ilgili pazar atlatmak için bir terör olayı sürer. Sonuç tsunamisi pazarı tamamen bazı taşıyıcıları ortadan kaldırabilir. Eğer Ohio State Üniversitesi'nden başka bir terörist saldırı uçak döviz pazar nasıl etkileyeceğini anlamak için bulgular kullanırsanız, para birimleri de bitmesi gerekiyordu nerede uçuşun başladığı ülkelerde olacağı bakabilirsiniz. Eğer uçak uçuş güzergah üzerinde planlanan başka bir ülkede düşerse başka bir para birimi ekleyebilirsiniz.

Oto Sanayi

Otomotiv endüstrisi rezalet durumda, ama yalnızca Amerikan bakış açısıyla bakarsanız. Bu petrol ve gaz fiyatlarından etkilenen bir diğer sektör ve trendler alternatif yakıt kaynakları için hem üretici hem de tüketicilerin direnişiyle karşılaştı. Ayrıca, özel sermaye ve yaklaşan işçi müzakereleri bu sonbaharda fiyatlar daha ürperti bile yapabilir. Ama, geçmişte Detroit için en karlı ürünleri SUV ve Pikap satışları – biraz gaz fiyatlarında düşüş sayesinde vardır. Yanıt olarak, Toyota gusto ile Amerikan pazarına girdi.

Bu sektörde çok önemli ölçüde uzun vadede ne yapacağını nereye gideceğini ya da tahminde bulunmak çok zor olduğunu önümüzdeki yirmi yıl içinde değişecektir. Kısa vadeli eğilimler, ancak, birleşme üzerinde durulacak, tamamen işlevsel bir operasyon gibi görünüyor ne çıkışları ve kapatmalar satın almak. Çin de Otomotiv üretiminde bir lider olarak ortaya çıktı ve alınması gereken bir faktör haline gelmiştir. Ama, bu sektörde para ile sallandı olacak olsa da, ben para etkileyecek kadar güçlü değil. Araba bomba saldırısı için kullanılan arabanın markası önemli değil artık ortalama bir insanın görünmüyor daily news çok kısmı vardır.

Eğer Toyota yatırım yaparsan, teröristler başka bir araba bombalı saldırı için otomobil bu hale tercih ediyorlar nasıl online histeri için izliyorum. Eğer korku gelecekte sağduyu geçersiz kılar, Toyota (NASCAR birkaç şey değiştirmeniz gerekir anlamına gelir...) ABD sınırları veya kapatma cezasıyla karşı karşıya kalabilecek. Bu duygular yatırımları nasıl etkileyeceğini sadece bir örnektir.

Borsalar ve Bankalar

Bu sanayi Amerikan Doları bırakın ve diğer ülkeler Amerikan Doları düşüş devam ederken, oynaklık için uygun. Özellikle zayıf bir dolar ABD güç sorunlar diğer para birimlerine göre güçlü görünür, bazen görünüyor. Ama, güç-gün faaliyetleri, aylık ve üç aylık raporlar ve emtia günlük ölçülür. Yatırımcılar nadiren kamu bombalama yanıt veren Ohio State Üniversitesi raporuna göre ise, piyasa borsaları veya bankalar ve altyapılarının başka bir saldırı, global piyasalar sakat olabilir.

Bunu dedi, yatırımcı, birçok değişim ve bankaların yanı sıra tuğla-harç imkanları ile çalışacak online düşünmeleri gerekiyor. Online bir saldırı olasılığı, ya da "siber-terörizm" şirket veritabanları kapatma amaçlı ve altyapıları BU gerçek bir olasılık olduğunu. Yıkıcı daha geniş bir alan boyunca piyasalar ve bankalar çevrimiçi erişimi engelleyen bölgesel altyapı saldırılar olacaktır. Eğer doğrudan böyle bir eylem tarafından etkilenen olmasa bile, bir tuğla Pisa Kulesi düştü gibi fiyatlar zorlayıp bu olumsuz tepkiler bekleyebilirsiniz. Ve bu altyapı onarılana kadar, fiyatlar bir tüy gibi yükselmeye bekleyebilirsiniz.

Hiç tüy bir artış görüyor musunuz? Güçlü bir havanın yükselmesi gerekir...

Ne Yapmalı?

Investopedia makalede belirttiği gibi, terörizme olumsuz tepkilere karşı kendini korumak için en iyi yollarından biri savunmasız hedef haline tüm varlıkları yatırım ve yatırımlarını çeşitlendirmek kaçınmaktır. Eğer haberlerde keskin bir düşüş karşı korumak gibi bir gün tüccar iseniz, piyasa nasıl ayarlayacağınızı öğrenin. Ama eğer uzun vadeli bir yatırımcı iseniz piyasa hakkında uzun ve zor olduğunu düşünebilirsiniz. Terör olayları daha uzun vadede size mal olabilir-kısa vadeli dalgalanmalar denk olabilir. Eğer bu haber yanlış alarm bağlı, kötü haber için bazı uzun vadeli yatırım kar kaybetmek yazık olur. Bu yatırımlar hızla geri sıçrama ve geçmişte kazanılan gereksiz komisyon ücreti olarak herhangi bir ilgi mal olacak bir durum oluşturabilir.

Ama, İnternet altyapısı koruyan yazılım şirketlerine yatırım yaparak riski önlemek mümkün olmakla birlikte, hiçbir şey bütün bir bölgeye İnternet hizmeti sağlayan bir kablo kesen bir terörist karşı koruyacaktır. Ve de korku ve terörle karşılık veren savunma hisse senetlerine yatırım yaparken, bu şirketler bu ortamı dışında yapar nasıl bir göz ile bu yatırımlardan seçebilirsiniz. Ortamlar genelde Politika ile değiştirin ve Amerikan siyaseti değişiyor.

Döviz ticareti yüksek risk önlemek için çeşitli yollar uçucu bir ortamda işlem gününde önlemek ve oynaklık norm olduğu ülkelerden ticaret para önlemek için vardır. Gün ticaret terörizm siber-biraz uzun ise özellikle hassastır vadeli yatırımcılar eğer İnternet bağlantısı birkaç gün kaybolursa yanıp olmayabilir. Ne zaman ya da bir terör eylemi ortaya çıkar, kimse tahmin edebilirsiniz ederken, uzun vadeli yatırımcı bir tehdit veya gerçek bir olay olumsuz bir yanıt binmek için cesaret bulabilirsiniz. Yardımcı olur, ancak, eğer bu yatırımcı araştırma yapmış ve yatırımları tarihsel olarak önceki terör olayları nasıl tepki verdiklerini anlar.

Yatırımcılar gelecekteki piyasa hareketlerini tanımlamak yardımcı olabilir geçmişleri erişimi olan bir şeye şiddet rastgele davranışlar hakkında olumlu kabul edilebilir olmalı. Gelecekteki olasılıklara son aktivite ölçmek için yeteneği günümüz ticaret ortamında güvenlik ağı olduğunu anlar vadeli bir avantaj, ama akıllı yatırımcı olun, ister kısa veya uzun olur. Bilgi sahibi olmakla, belki de, terörden oluşan kayıplar kar kalkanı için tek yoldur.

İlginizi Çekebilir: