Yatırımcılar Euro Merak etme

Bugünün post, para tüccar şapkamı çıkarıp yatırımcı şapka koymak istiyorum.

İddia için cazip olabilir Ama bekle, bu ikisi de olabilirsin. İkisine de şapka giymek mümkün değil mi? Bir tüccar temel analizi piyasaların uzun vadeli düşünmek için teorik olarak mantıklı olsa da, pratikte olası değil bence. Sonunda, iyi bir yatırımcı her zaman iyi bir para tüccar daha uzun bir zaman ufku olacak. Kısacası, Apple 20 yıl önce hisse aldım birini şimdi muhtemelen bir milyoner. Uzun USD 20 yıl önce gitmiş birisi muhtemelen bu yana enflasyon nedeniyle yatırım kaybetti.

Ama cidden, para tüccarları döviz pazar sıfır toplamlı doğasına süre kendi kısaltarak uyum sağlamak zorundadır. Borsa yatırımcıları, diğer taraftan, bu sınırlama ile bağlı değildir. Aslında, yeterince uzun bir süre için stok tutarak, yatırımcılar aslında bir avantaj haline gelebilir.

Avro bölgesi borç krizinin bir sonucu olarak, örneğin, bazı analistler yabancı için (yani Euro kullanmayan Avrupa dökümü için yatırımcı arıyor. yatırımlar. (Bu bir argüman olarak yapılmış olabilir ama bu öneri mutlaka Avrupalı şirketlerin bir görevden ziyade, döndürür olumsuz azalan Euro etkilenecek endişeleri yansıtıyor. Yabancılar sadece dolaylı olarak (ADR ve Etf ile) eve para kullanarak hisse satın alabilir bu yana, girdikleri ve bir pozisyon çıkmak her zaman döviz kurundaki dalgalanmaların etkilerini hissediyorlar. Bir pozisyona Euro düşüş öncesinde girilen, uzantısına göre bu, doğal olarak Avro kurtarmak için bir şans olmuştur önce çıkmak için çalışırlarsa zarar olacaktır.

Ama orada bu yaklaşım ile sorun yatıyor. Döviz kuru kaygıları üzerinden, sadece şimdi payları dökümü bu sadece kayıpları kilitleme, sadece DJIA 7 bin iken 2009 Mart ayında stoklarını satan Amerikan borsa yatırımcıları gibidir. Bunun yerine (ya da daha uzun bir yıl bekleyerek!) bu yatırımcılar, en azından kısmen, bu krizlerin etkisini nötralize olabilir. Tabii ki, eğer Euro kurtarma kaçınılmaz olarak algılanan olsaydı, portföy yatırımcılar doğal olarak AB Sermaye Piyasası mahrum etmek aklına gelmezdi. Euro düşmeye, belki de ayrılık noktasına kadar devam edeceği endişesi var.

Ben bir deliğe özellikle azalmaya devam edeceğini endişeli bir yanım olduğu için, Euro için 5 yıllık bir tahmin yapmak, kendimi kazmak istemiyorum. Geçmişine dayalı, ancak, bu durumda olacaktır inanmak için çok az neden var. Ekonomik temelleri hakkında döviz piyasası bu tanımak ve Dolar çevirmek nasıl ABD'nin mali pozisyonu aynı derecede tehlikeli olduğu ve – daha ziyade döviz pazar doğası hakkında konuşmuyorum.

Sadece, para dalgalanma. 10 yıl önce piyasaya sunulmasından bu yana, Euro düştü, sonra yükseldi, sonra düştü, sonra yükseldi, sonra tekrar bugünkü seviyesine düştü. Başlangıçta Avrupa'da 2 yıl önce yatırım, döviz kuru eğer şimdi satmaya çalışmış döner aşındıracak. Eğer 5 yıl önce yatırım, sonu olur. Eğer 10 yıl önce yatırım, karlı çıkmak istiyorsunuz. Sonunda, sadece bakış açısı meselesi. Yine de, eğer yeterince uzun süre pozisyonunuzu koruyun, ya da, döviz kuru bile kesilecek veya sadece marjinal (yıllık bazda) döner etkileyecektir.

Sadece Dolara satın alarak düşen bir Euro maruz çevirse de göz önünde bulundurun. Eğer kur riski konusunda endişeleriniz varsa, bir pozisyon açmak her zaman bunu yapabilirsiniz. Örneğin, bugün aynı anda kısa Avrupa hisseleri Euro eşit bir miktar alıp olsaydın, mükemmel Euro daha fazla düşüş karşı korunan olacaktır. Hedge maliyeti döviz ticaretinin bir parçası olarak ortaya çıkan herhangi bir işlem masrafları toplamı, yönetim ücretleri ve negatif taşımaktır.

Kısacası, kasıtlı olarak döviz kurları üzerinde spekülasyon yapmak istemiyorsan, onları dert etme. Eğer yatırım ufku yeterince uzun ise, dalgalanmalar onların ne yardım, ne de anlamlı bir şekilde zarar verir.

İlginizi Çekebilir: