Para birimi Savaş Gözyaşları içinde Sona erecek

“Para birimi Savaşı” kızışıyor ve tarafların Güney Kore'deki G20 zirvesinde umutlarını iğneleme vardır. Ancak, bu toplantı bu konuda bir şey elde etmek için başarısız olur ve “Dilenci-senin-Komşu” para birimi devalüasyonu döngüsü devam edecek inanmak için sebepler var.

Para birimi savaşın son analizim bu yana gelişmelere bir avuç olmuştur. Öncelikle, (ve bu nedenle, daha fazla para daha fazla Merkez Bankaları da bulaştı. Diğer daha az önemli ülkeler arasında Tayvan ve Hindistan yakın katılımı konusunda ima ederken geçen hafta, Arjantin 2011 müdahaleler sürdürme sözü verdi.

(QE2) Fed parasal Genişleme Programı olan 600 Milyar dolarlık, diğer Merkez Bankalarının çabaları cüce olacak resmi genişleme büyük bir önemi vardı. Fed Doların üzerindeki etkisi ve (yanlışlıkla onun) dikkate alındığında para müdahale biçimi olarak parasal hafifletilmesi görmüyor, tek Merkez Bankası, aslında, bu biraz ironik değil mi?para Savaşı şiddetlendiren “rolü.” Çinli yetkililere göre, “sürekli ve köklü dolar değer kaybı son zamanlarda Japonya, Japon Başbakan son zamanlarda “zayıf dolar politikasını takip eden ABD itham ederken döviz piyasasında müdahale için Güney Kore ve Tayland” da dahil olmak üzere ülkede yol açmıştır.”

QE2 “gün sonunda euro Bölgesi kurtarma nemlendirme olabilir endişeleri,” bir şey ekarte etmek için çok erken olduğunu düşünüyorum ama şu an itibariyle, diğer sanayileşmiş ülkeler de onu takip eder hiçbir belirti yoktur. Japonya Merkez Bankası benzer şekilde piyasa dışında Ekim ayında büyük müdahale bu yana kaldı ise, Maliye Bakanı Yoshihiko Noda son zamanlarda “ilan etti [Yen] hareket dün de biraz taraflı olduğunu düşünüyorum. Yakından büyük bir ilgi ile bu hareketleri takip etmeye devam edeceğim.”

Savaş bir çeşit doruğa ulaştığında, herkes sabırsızlıkla G20 Zirvesi'nin ne olacağını görmek için bekliyor. Ne yazık ki, G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası başkanları geçen ay Toplantıda somut bir şey elde edemedi ve bu ayki toplantıda herhangi bir farklı olduğuna inanmak için küçük bir sebep vardır.

Ayrıca, G20 vücut DTÖ ve IMF gibi yapma bir kural değildir, ve paralarını devalüe gelen katılımcı ülkeler durdurmak için hiçbir içsel bir otorite vardır. Konferansa ev sahipliği yapan Güney Kore lamely ise ” ben G20 ülkeleri arasında herhangi bir yasal yükümlülükleri... ... tartışma anlaşmayı ihlal ettiğini, bu ülkelerin üzerindeki etkisi eş-basınç elde eder olmadığını işaret etti.” G20 zayıf Dolar hem de hangi para birimi Savaşı kökünde olduğu gözardı RMB, üzerinde ne etkisi olacak söz değil.

Gerçekten ülkelerin akılları başlarına gelir ve devalüasyon kendini yenerek olduğunu fark sadece hüsnükuruntu değil. Ben döviz kurlarını kontrol çalışmıyorlar sonunda, aradaki onları durduracak tek şey boşuna kabul etmektir: “sermaye kontrolleri tarihidir.” Bu sefer özellikle bankalar zaten yeni vergiler almak için türev ürünleri sunan söylenen hiçbir farklı olabilir, “olur.” Tek istisnası, sermaye girişi ile başa çıkmak için sıkı kontroller nedeniyle RMB yükselişi önlemek için sadece mümkün olan Çin var.

Kısacası, gelişmekte olan piyasa ekonomilerinin içine akıyor bu para “duvar” bireysel Merkez Bankaları tarafından karşı çok büyük bir gücü temsil eder. (Para birimi takdir görmezden gelerek) gelişmekte olan piyasalar yatırım yaparak teklif verir yatırımcılar geri durmayacağını ve sadece daha çok çevrelerindeki yollar bulmaya çalışacak sanayileşmiş ülkelere göre çok daha fazladır. İronik olarak, sermaye ve destek verir tedarik limit kontrolleri ölçüde, muhtemelen ek sermaye girişlerinin sürecekler. Onlar daha başarılı, daha başarısız olacaktır. Ve bu yeni bir para birimi anlaşması değiştirebilecek bir şey var.

İlginizi Çekebilir: