AB Kriz Won Cezalandırır

Güney Kore wonu AB borç krizinin en büyük kaybedenleri oldu. Bir yıldız 2009 sonra Kazandı 2010 yılında keyifsiz bir başlangıç ve sadece geçen ay değerinin %12 kaybetti. Analistlere göre, kazandı Asya ya da dünyada herhangi bir para isteksizlik” riske en duyarlı“. Böylece, Macaristan Cumhurbaşkanı, Yunanistan ve kriz yayılan yanlışlıkla ateşledi korkuları olan, ülkesinin mali durum benzetti zaman, Kore wonu hemen 17 ay içinde %5 – en büyük düşüş düştü.


Yatırımcılar Kazandı yükleniyorsunuz ki hangi seçim ekonomisi/para verilen, tuhaf görünüyor. Güney Kore'nin mali durumu biraz benzersiz olduğunu göz önünde kadar ve finansal krizler ülkeyi özellikle sert vurmak eğilimi vardır. “Avrupa'daki olayların negatif piyasa görünümü geçmez endişesini taşıyoruz ve artık stres devam ediyor, daha fazla endişeleri periferik finansman krizi daha geniş bir finansman krizi, düşük büyüme beklentileri içine ve geçiş olabileceğini ortaya çıkacak özetlenmiş bir analist.”

Konuyu açarsak, Güney Kore, kısa vadeli döviz borcu döviz rezervleri (%60) son derece yüksek. Para piyasasında bankalar tarafından kısa vadeli borçlanma ile telafi edilmesi gerekiyor Kore ihracatçılar korunma faaliyetleri, risk yönetimi amaçlı olan, başlıca nedeni var. Bu borç sık takla olması gerektiği için, Güney Kore likidite egzersizi özellikle savunmasızdır. Aslında, Kazandı (VIX Endeksi vekalet tarafından) oynaklık arttığında düşme eğilimi beri “VIX bir para” olmuştur. Bu nedenle, Kazandı kredi krizinin zirve boyunca değerinin %50'sini kaybetmiş ve zaten %10 Bu sefer reddetti.


Merkez Bankası, likidite sıkıntısını hafifletmek için ve Kazandı azalmayı düşeni yapıyor. Zaten sermaye kaçışı sınırlayıcı amacı ile spekülatif türev işlemlere mütevazı sınırlar vermiştir. Alternatif para arzını artırmak için Fed ve Japonya Merkez Bankası ile döviz swap yenilemek için baskı yapıyor bunu. Buna ek olarak, doğrudan müdahale için döviz piyasalarında spot piyasada Milyarlarca Dolar satarak aldı. Bir yıldan uzun süredir yapılan ilk piyasaya müdahale açıklayan Merkez Bankası ilan etti, “bugün olmaz karşı doların dalgalanma abartılı oldu. Yetkililer, tek yönlü para hareketleri önlemek için çalışacağız.”

Ayrıca Kuzey Kore ile devam eden çatışma Olmayacak düşüşü niteliği olan piyasa analistleri bir avuç vardır. Mart ayında bir savaş gemisinin batmasına tepki olarak, Güney Kore sırayla topyekun savaş “tehditleri ile yanıt verdi Kuzey Kore, ticari yaptırımlar uygulayarak cevap verdi.” Ekonomik ilişkilerin kesilmesi ani bir rejim çökme riski yükseltir, mültecilerin büyük bir akın bakan Güney sonuçlanan döviz açısından, “En büyük sorundur. Bu Kore wonu belirgin ve muhtemelen uzun süreli bir etkiye sahip olacaktır.”

Nasıl devam etmeli? Eğer Won Kuzey Kore ile çatışma olasılığı zarar ediliyor buna gerçekten inanıyorsanız, “son satmak-off kazandı abartılı ve doğru olmalıdır, Kuzey-Güney gerilimi önümüzdeki aylarda kolaylaştıracak farz olmuştur düşüncesi ile anlaşmaya meyilli olabilir.” Aslında, eğer savaş kaçınılmaz olursa, geçerli ayı piyasası mükemmel bir satın alma fırsatı olabilir, ve Kazandı hala 1,100 USD/KRW için yıl sonuna kadar yükselmeye yolda olmak, analistlerin medyan beklentilerine uygun olabilir.

Bu kriz muhtemelen daha iyi Kore piyasasına güvencesiz bir şekilde yerleştirilmiş, yüksek katları ile, yukarıda oluyor: “önce risk ve güç için küçük sponsorluk düşündüren uğursuz teknikleri doğru eğilim kazanç, ağır konumlandırma daha kötü olacak, sonra diğer taraftan, eğer Kazanmış sıkıntılardan AB mali krizden büyük ölçüde ilgili olduğunu düşünüyorsanız, Kazandı tutmak için çok küçük bir sebep vardır.” Bu durumda, kolayca Kazandı önce bu yıl 1300 ya da daha kötü düşebilir.

Herhangi bir olay, Güney Kore'nin 2010 yılı sonuna Won için ne sakladığını daha fazla açıklık getirebilecek olan bir toplantı G20 bu hafta ev sahipliği yapacak.

İlginizi Çekebilir: