Kanada Bankası Karşı Loonie

Bu yazının başlığı ile bir süre oynadı ve Kanada Banka ve döviz piyasaları arasında sürdürülen savaş yansıtır çünkü sonuçta geçerli yineleme yerleşti. Sadece, Loonie bir yönde (yukarı!) hareket ediyor, süre BOC ters yönde hareket eder tercih eder.

Bazı bağlam: Kanada Doları performansı bu yıl başlayalım etkileyici olmuş. en azından bunu söyleyebiliriz. 2009 bitmesine daha çok var, ve henüz Loonie zaten %14 Dolar karşısında yükseldi, neredeyse tamamen 2008 yılında rekor %18 slayt felaket. Analistler, yeni doğmakta olan Kanada ekonomisi için işaret hızlı, döviz yükselişinin ardındaki emtia fiyatlarındaki riskten kaçınma ve sürekli patlama solma.

Tüm bu nedenlerle kesinlikle geçerli olsa da, neredeyse tüm hikayeyi anlatıyorlar. Kanada büyüme ılık kalmasını düşünün, deflasyon artık bir gerçektir, para birimi, emtia fiyatlarının geride bıraktı ve bütçe açığını bu yıl muhtemelen bir rekor olacak. Gelecek Kanada ekonomisi için tutar ne olursa olsun, mevcut belirsiz kalır. Böylece, Loonie gücü için en iyi açıklama Kanada'da bulunmak değil, ama BİZE sınır ötesi görünüyor. Özellikle, Kanada Doları sürüş daha fazla zayıflık beklentisi dayanan Dolar zayıflığı ve momentum odaklı spekülasyon biziz.

Kanada'nın açısından Bankası'ndan sonra, parite doğru geri Loonie hareket para kurtarma ve fiyat istikrarı için bir tehdit temsil eden BOC tutar neden olan temelleri ile ilgisi yok. Enflasyon şu anda 0.8% yıllık bir oranda çalışan, deflasyon üç ay üst üste işaretleme olduğundan ikinci cephede bir nokta var. Bir analist, “[enflasyon bilgiler] kanıtlamıştır Kanada kaygılar Banka haklı,” doğruladı.

Çok BOC Loonie yükselişi durdurmak için gitmek isteyen ne kadar Milyon Dolarlık Soru o halde. Kanada Merkez Bankası Başkanı Mark Karnesi zaten sesli müdahale etti, sürekli döviz pazar son gelişmeler hoşnutsuzluğunu sinyal, ve tüm seçenekler masada kalmasını önererek vardır. Ama o kadar uzak bir söylem sadece gider ve kısa bir duraklamadan sonra, Kanada Doları ralli kaldığı yerden devam ediyor. “Müdahale [söylentiler] düşünüyoruz yüzde 100 doğru değil. Banka müdahale mühimmat ya da arzusu olduğunu sanmıyorum. Bir tüccar bu yönüyle ABD doları zayıflık hakkında bir hikaye,” dedi.


Banka zaten para cephanelik araçlar çoğunu tüketmiş. Son zamanlarda 25% mevcut rekor düşük seviyede ve düşük fiyatlar tutar sırasında süre uzatılması ötesinde gösterge faiz oranını korumak için oy verdi, ben bu konuda yapabileceği fazla bir şey yok. Ayrıca, 25 %2010 Haziran ötesinde düşük tutmak için bir niyet taşıma ben Loonie tarafından sunulan düşük verim hakkında çok endişeli olan yatırımcılar, etkisi olmayabilir. Ayrıca, Fed ve İngiltere Merkez Bankası tarafından uygulanan nicel gevşeme kopyalamak için isteksiz kalır, zamanı geldiğinde likidite artıran bir temizlik için“gerekli çalışma muazzam miktarda çünkü.

Diğer bir deyişle, BOC bu noktada yapabileceği tek şey aslında müdahale etmek, muhtemelen spot piyasada ABD Doları satın alarak. Birkaç engelleri BOC ve Başbakanı Stephen Harper aynı anda Çin kötülemek amaçlı konuşmalar esnek döviz kurunun önemi bağırtılar 10 yıl içinde, için müdahale etmedi gerçeği vardır.

Aslında, BOC Loonie bir sonraki yıl için yanlara ticaret yapacak analistler arasında uzlaşma olduğundan yer almak için olmayabilir. Yerli para birimi “Reuters tarafından yokladı...52 stratejistler göre...üç, altı ve 12 ay İçinde, katılanların medyan tahmini sabit ABD Doları veya 90.91 ABD sent için $1.100 at vardı.” Ayrıca, ankete analistler, BOC ne olursa olsun, Loonie şimdi potansiyelini... ... ulaştığı en tahmincileri sanırım bu da demektir ki müdahale sadece 17.5'i, tahminleri göre.

Tabii ki, eğer Loonie ankette yüksek sonunda tahminler yerine – özellikle kısa vadeli ve enflasyon negatif kalırsa, BOC başka seçenek kendisi bulabilir. Ama şimdilik, yatırımcılar nefeslerini tutmuş değil.

İlginizi Çekebilir: