FX en Etkili İnsanlar

Yeni bir anket, döviz piyasalarında en önemli insanları tanımlamak için çalışır. Listenin başında, beklendiği üzere, ABD Federal Rezerv Alan Greenspan, Yönetim Kurulu Başkanı. USD dünyanın rezerv para birimi ve Greenspan büyük ölçüde ABD faiz oranları belirler. Ancak Greenspan aşağı bir yıldan az bir basamak olacak, ve Ben Bernanke yerine geldiği söyleniyor. ‘Nötr’ faiz oranlarının bir savunucusu olduğunu ve para şeffaflık arttı.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet, Başkan, muhtemelen en etkili yabancı. Geçmişini skandalı ile karakterize edilmiş olsa da, Trichet bir evrensel Avrupa para birimine geçişi sırasında liderliği için AB'NİN en saygısını kazanmıştır. Trichet, enflasyon beklentileri para politikası kararları predicating yerine, ekonomik büyüme üzerinde daha tanınır. AB oranları tırmanmaya devam edecek buna göre, çoğu ekonomist katılıyorum. Maliye Herve Gaymard, Fransız bakan, ayrıca zayıf dolar yüksek sesle eleştiri onun için şöhret elde etti. Asya ve Avrupa Merkez Bankaları müdahale etmek ve doların düşüş kök teşvik ediyor.

İNGİLTERE Maliye Bakanı Gordon Brown, Başbakan, muhtemelen Tony Blair ve mali conservatist daha popüler olduğu gibi. Hükümet harcamalarını kontrol altına almayı başardılar var, ve artan vergi oranları engelledi. Son olarak, Yeni Zelanda rezerv Bankası Alan Baba, Vali, ayrıca Yeni Zelanda'nın faiz oranları gelişmiş ülkeler arasında en yüksek olduğu öne kaydetmiştir. Faiz oranları Yeni Zelanda ekonomisi büyümeye devam ettikçe, bu yüzden olabilir.

FX Tam Listesini görüntülemek: 20 En Etkili İnsanlar

İlginizi Çekebilir: