Borç Hakkında Bir Çok Şey Yapılıyor

Finans/kredi/ekonomik krizin çözümünde, dünya çapında hükümetlerin faiz oranlarını düşürdü ve iflas mali insititutions kefaletini ödedi, toptan para basma, garantili borç yapan ve ekonomilerini içine para aktardılar. Ancak, bu tür programlar krizi ile ilgili bazı hafifletici etkiye sahip olsa da, küçük temel nedeni adrese yaptılar. Özellikle, borç sadece başka bir kurum – bir bilanço dışına çıktı. Onu geri ödemelerinde sorumlu olan kredi krizinin kalbinde bu kötü borç çoğu hala bekleyen; değişen tek şey.

Birçok durumda, bu borç sahipliğini kabul eden hükümetler gelir. Fannie Mae ve Freddie Mac, ABD hükümeti bir conservatorship kalır. Federal Rezerv Bankası'nın sahibi 2 Trilyon ABD Hazine ve Mortgage Destekli Menkul dolardan fazla. Avrupa Birliği geri Yunanistan ve diğer tanımlanmamış “sorunlu” üye devletlere ait toplu borç 500 Milyar dolardan fazla kabul etti. Japon hükümeti kendi vatandaşlarının üzerine borcu %90'ı geçmek başardı. İNGİLTERE Hazine para basılmış ve İNGİLTERE'DE hükümete vermiştir. [Aşağıdaki grafik aslında etkileşimli ve araştırma birkaç dakika değer.

Bu borç ile başa çıkmak için olasılıkları nedir? Kamu borcu açısından, ilk ekonomilerin borç daha hızlı büyüyebilir, bu yüzden göreceli olarak daha yönetilebilir olur umarım ve bir gün geri ödenmesi olabilir. Başka bir seçenek, vergi ve/veya kesilen harcama yükseltmek ve borçları ödemek ekstra para kullanın. Mevcut ekonomik ortam göz önüne alındığında, eski olasılığı düşüktür. Sanayileşmiş ülkelerin, oyalamaya devam ediyor ve bu büyümenin ne kadar yeni borç ile finanse ediliyor. İkinci seçenek siyasi intihar anlamına geleceğini; herhangi bir kemer sıkma tedbirlerini onaylaması yeterli politik olarak saf olan herhangi bir devlet dairesine bir sonraki seçimde oy olacak. (Başlamak üzere seçim sezon, uzun bir onay için beklemek zorunda kalmayız!)

Tek alternatif o para enflasyon veya döviz amortisman yoluyla borç gerçek miktarı azaltmaktır. ABD'de, enflasyon düşük bir 50 yıl. Japonya'da, mevcut olmayan. İNGİLTERE ve AB, fiyatlar pek de büyüyor. Dünya çapında parasal politika şu anda aktif olarak enflasyon teşvik etmek (borç azaltma dışı nedenlerle) çalışıyor, ama boşuna. Faiz oranları dibe ve Merkez Bankalarının dolaşıma fiyatlar üzerinde herhangi bir etkisi olmadan yeni basılmış para Milyarlarca enjekte etmiş.

Devalüasyon zaten gerçekleşiyor, ama ana katılımcıları (borçları azaltmak ve daha ihracattaki rekabet hakkında endişe daha tesadüfen olan piyasa ekonomileri ortaya çıkmaktadır. Japon Yeni Euro bahar onun alçak kurtarıldı ise tüm zamanların en yüksek yaklaşmakta olduğunu. ABD Doları sadece biraz ticaret-ağırlıklı ortalama azalsa İngiliz Sterlini uzun vadeli ortalama ile bulunur. Sonunda, tüm bu ülkeler, borç yüksek düzeyde ile karakterize olduğundan, hepsi paralarını devalüe etmek için imkansız olurdu. Buna ek olarak, devalüasyon sayesinde borçlarını düşürmek için mümkün olmaktan Euro para Birliği önleyen Avro bölgesi ülkelerinin doğa.

Hikaye özel borç için aynıdır. Örneğin, konut piyasasının çöküşü ile ilgili gayrimenkul en (ticari ve konut) borç henüz yazılı kapalı olmalı. Finansal kurumlar ve yatırımcılar üzerine emlak piyasası geçmiş, kayıp asla kabul edilmesi gereken bu umudu ile beklemeye devam. Bu strateji, uzun vadeli kredi/yatırımcılar haklı olabilir ama, bu borç sahipleri, küresel ekonominin içine kendi yolunu bulur nerede bilançolarında daha fazla nakit tutmaya zorlayan bu yana kısa vadede yıkıcı bir etkiye sahip devam ediyor.

Ne döviz pazar için etkileri nelerdir? Yani, gelişmekte olan piyasa para birimleri uzun vadede G4 para birimleri daha iyi performans göstermeye devam edeceği fikrini destekleyecek gibi görünüyor. G4 para biraz takdir, para, kendi adına risk iştahı ve gelişmekte olan piyasa Merkez Bankalarının müdahaleleri gelgit nedeniyle bir deneyim olacak yakın vadede mümkün değil. Uzun vadede, ancak, varsayılan olarak, tek gerçekçi alternatif devalüasyon, ve bir noktada, döviz piyasası koşulları G4 para birimleri düşüş için gereken gerçeği ile gelmek zorunda. Ekonomist nezaket yukarıdaki [grafik].

İlginizi Çekebilir: