Dolar Seyri Tersine

Son YIL bir başlık okur, İyi Ekonomik Haberler Doları Tehdit ediyor ve “ABD para birimi için Talep, hisse senetleri, emtia ve büyümeye duyarlı para birimleri gibi riskli varlıkları için bir susuzluk fed daha fazla teşvik eden ekonomik veriler ve şirket kazançları bir gelgit ortasında aşındırmaya devam şöyledir: USD ' desen özetler.”

İşverenlerin beklenenden çok daha az işten çıkartma, ekonomi çevrelerinde derin bir durgunluk dönüyordu henüz net gösterge verilmesi olarak iki haftadan bu yazı yayınlandıktan sonra ABD işgücü piyasası koşulları biraz daha iyi gibi, Dolar Euro karşısında sağlıklı bir %2 ile tek seansta yükseldi: “ABD işsizlik oranı, Temmuz ayında 15 ay içinde ilk kez düştü.” 250.000 teknik olarak başka bir işini kaybetti ve istihdam oranı %10 son zirve öncesinde artacağını tahmin ederken, ekonomistler, yatırımcıların hala yüksek.


Şaşırtıcı, haber borsa ralli tetikledi. Dolar da yükseldi bu daha dikkat çekici olur. Mart ayı başından beri ve özellikle 2009 başından bu yana, hisse senetleri ve Dolar arasında negatif bir korelasyon oldu, risk iştahının bir sonucu olarak vardır. “Bir noktada bu yıl, euro-dolar oranı ve S&P 500 Endeksi arasındaki korelasyon yüzde 50 isabet, BNP Paribas hesaplamalara göre. Yani, 500 euro ve S&P rose ile birlikte yarım saat içinde düştü.”

Bu ilişki bozuldu, en azından geçici olarak bu son gelişme gösteriyor. Bir analiste göre, “dolar dönüş olacak. ABD ekonomisi diğer ekonomilere, özellikle de Avrupa standartlarına ulaşması için daha fazla yapabiliyor.” Belki ileriye dönük olarak, piyasalar daha az risk iştahı ile daha fazla karşılaştırmalı büyüme yörüngeleri ve ekonomik temelleri sayesinde olacak.

O kadar çabuk değil. Dolar son slayt çok yatırımcılar düşük getirisi Dolar borç ve daha yüksek yatırım-alternatif getirisi olarak ürün ticaret yapmak bir desen olmuştur. Ekonomik koşullarda bir iyileşme ciddiye taşımak ticaret çekiciliğini Göçük olan Fed zam oranları, etki altına alabilir. “Gerçekten de, uzun vadeli ABD faiz oranlarının ABD'DEKİ faiz oranı vadeli işlemleri Cuma günü 1.25 yüzde federal fon oranı ortalarından beri Haziran-2010, en fiyatlandırma başladı sessizce dolar lehine hareket edilmiştir.” Bu paradigma dayalı, daha sonra, hala Dolar sürüş, yukarı veya aşağı olsun bu risk iştahı var.

İlginizi Çekebilir: