Rekor İsviçre Frangı

Bu ay, İsviçre Frangı bir değil, iki para birimi, ABD Doları ve Euro karşısında rekor dokundu. Fazla %30 oranında ikinci karşı eski ve %20 karşı dirildikten sonra Frangı son on iki ay içinde dünyanın en iyi performans gösteren para birimi olabilir. Sürekli takdir umutları bakalım.


Pazartesi günü yazdığım gibi, İsviçre Frangı güvenli liman ticaretinin öncelikli ülkeler olmuştur. Dalgalanma her spike ile, İsviçre Frangı Yukarı işaretli. Nedeniyle parasal ve mali istikrarın yanı sıra siyasi muhafazakarlık, yatırımcıların Frangı kriz zamanlarında akın ettiler. Tabii ki, (ve ABD doları, geç) Japon Yeni de yukarıdaki grafikte görüldüğü gibi bu olay, ama Frangı göre çok daha az oranda bir destek aldı.

Eğer İsviçre ekonomisi Japonya ve ABD bundan çok daha küçük olduğu için bu değilse şahsen merak ediyorum. Diğer bir deyişle, riskten sermaye girişlerinin hazmetmek Japonya ve ABD çok daha azdır. Örneğin, aniden IBM hisse senedi hisse satın almak için acele bir milyon insanın etkisi FXCM içine ani spekülatif bir sel göre hisse fiyatı üzerinde çok küçük bir etkiye sahip olacaktır. Aynı Frangı, dolar ve yen göreli hakkında söylenebilir.

İronik olarak, Frangı da Euro bölgesi için bölgesel yakınlık nedeniyle artıyor. Frangı euro yerine ama pozitif Derneği tarafından aksine çünkü umutlu olmak olmadığını belirtmek için belirtmek için ironik terimi kullanıyorum. Euro ile karşılaştırmak için en kolay para olduğundan başka bir deyişle, her zaman avro bölgesi borç krizi başka bir flareup olduğunu Frangı genellikle büyük sıçrama yaşar. Bazı açılardan, temelde euro sadece daha güvenli bir versiyonu. Bu olgu, euro henüz belki de en belirsiz testiyle geçen ay üzerinde yoğunlaştı vardır.

Yatırımcılar yavaş yavaş değerini düzenlenen Frangı sadece bu riski almaya daha eğilimli hale geldikçe bile, ama aslında artış olduğu merak ediliyor! (SNB) İsviçre Ulusal Bankasının faiz oranlarını zammı, Frangı, hem yüksek verimli ve güvenli hale beklenmektedir çünkü belki de bu. SNB Haziran en kısa sürede zam emin olmak için, bazı analistler düşünüyorum. Ekonomi büyümeye devam ediyor ve ihracatın güçlü Frangı rağmen arttığını söyledi aslında sadece bu fikri destekler görünmektedir.


Öte yandan, enflasyonun hala temel olarak sıfır. Ve sadece İsviçre ekonomisi bir faiz oranı dayanabilir çünkü zam hiç bir uygulama için yeterli gerekçe sağlar. Ayrıca SNB pek fazla Frangı satın almak için neden piyasalar vermek istiyor. Eğer bir şey, sözlü olarak daha yüksek herhangi bir artış yok emin olmak için müdahale gerekiyor olabilir. Böylece, “ekonomistler arasında medyan tahmini Eylül ayında hızı artırmak için.”

Kısacası, Frangı, dolar karşısında aşırı olduğunu düşünüyorum. Bu kendisi ters gerekir aslında, spekülatörler neredeyse bütün bir yıl boyunca Frangı net uzun olan veri Tüccarların en son Taahhüt görebilirsiniz, ve kaçınılmaz görünüyor. Diğer taraftan, muhtemelen Frangı euro karşısında yükselmesi için daha fazla oda var. Frangı hakkında genel olarak çapraz döviz anlamak için daha önemli olduğun ve nerede olduğunu bilmek daha önemlidir burada paket.

İlginizi Çekebilir: