ABD Konut Piyasası ve Dolar

Bugün Mortgage Hesap makinesi ve diğer kaynaklar tarafından bildirilen, ABD konut piyasasındaki iyileşmenin erken aşamalarında olabilir. “Haziran ayında ülke çapında, ev enflasyondan Ocak 9 oranında arttı, mevsim etkilerinden arındırılmış olarak. Yeni Konut Satışları aynı dönemde yüzde 17 tırmandı. Ve inşaat, hala anemik iken, neredeyse yüzde 20'ye, yılın başından bu yana arttı. Ev fiyatları bile, üstten üçüncü bir aşağı, Mayıs ayında keskin Yukarı, 2006 Haziran ayından bu yana ilk aylık artış.” Verileri kesinlikle aşırı iyimser yoruma açıktır, ancak bu herhangi bir standart tarafından olumlu gelişmeleri temsil eder.

Yanlışlıkla blog bir konut için oturum muhtemelen düşünüyor tüccarlar kaybetmeden, bu verilerin serbest bırakılması şaşırtıcı derecede güçlü ABD konut raporu durgunluk azalan oldu önerildiği gibi “euro karşısında 2009 çok yakınında Salı günü Daire Doları değerinde belirgin bir düşüş ile çakıştı işaret etmek isterim.” Döviz ve konut arasında konut ve ekonomi arasındaki bu ses bayt saklar iki önemli ilişkiler. İkincisi doğrudan bir bağlantı temsil ederken, eski dolaylıdır.

Bir vakum içinde, döviz yatırımcılarına muhtemelen daha az konut verileri hakkında umurumda değil. Faiz oranları, ekonomik performans, jeopolitik, risk iştahı, finansal piyasalar arasında, en amatör analistler boğmak için yeterli bir yemdir. Konut, o zaman, eğer bu “asıl” forex faktörlerden biri üzerinde taşır gibi önemlidir. Ancak, ABD ekonomisinde konut artan rolü göz önüne alındığında, belki de üst kademe yükselmiş olmalı kendisi.

Olumlu konut verileri geçen hafta piyasaya çıktığında, finansal piyasalar yükseldi, Dow Jones ABD konut İnşaat Toplam Borsa Endeksi “%4,5 sıçrama liderliğindeki açıklamama izin ver.” Yatırımcılar topluca Doları satılan bu hemen döviz pazar içine taşınan. “Pazara yön arayan çaresiz olduğunu ve bu gibi bir piyasa küçük bir asansör vererek,” bir analist sunulmaktadır.

Başka bir “dolar iyi ekonomik haberler için savunmasız kalır,” özetlenmiştir. Yüz değeri, Dolar şimdi ters BİZE ekonomik performans ile ilgili olduğunu biraz ironik görünebilir. Yatırımcıların toplu bakış açısıyla, ABD ekonomik toparlanmanın küresel toparlanma, risk alma ve geliştirilmiş bir çevre-daha aynı anda gösterge ve daha az ilginç. Bu güvenli uzak fonları kayma şeklinde kendini gösterir eğilimindedir para yok riskiery alternatifler var. Kısacası, (veri) ABD konut piyasası dikkat; Doları dengede duruyor.

İlginizi Çekebilir: