Riskten Kaçınma olarak gelişmekte olan Piyasa Para birimleri Tanık Düzeltme Yükselir

Haziran ayı başında zirve bu yana, MSCI gelişmekte olan piyasalar Endeksi yaklaşık %10 düştü. Bu endeks önceki üç ay içinde krank %60 artış küçük patates ise, “bir düzeltme başlangıcına işaret olabilir.”

Gelişmekte olan piyasa hisse senetleri oldukça pahalı olabilir, tarihi P/E oranları göreceli olduğunu bir kaç hafta önce tepe civarında, döviz Blog bildirdi. Yatırımcılar/pazar geri çekti, daha doğrusu diğer faktörler tarafından tahrik edilmiş olsalar benzer varsayımlar altında çalışan olup olmadığını söylemek zor. Gelişmekte olan piyasa para birimleri, diğer birçok varlık sınıfları gibi, böyle bir riskten kaçınma gelgit yerine herhangi önemli gelişmeleri – şimdi varlık fiyat hareketleri belirler geç temelleri arasında bir kopukluk yaşamış olmasıdır.

İpuçları için neden belirli bir para içine bakarak analistler, Doların hemen hemen tüm para birimleri karşısında yükselen, bazıları daha da olsa olduğu gerçeğini göz ardı yükseliyordu. Diğer bir deyişle, gelişmekte olan piyasalar bir hikayeydi kadar bir Dolar-negatif hikayeydi. Aynı şekilde, riskli yatırımlar artık riskten kaçınma moda geri döndü, değil piyasalarının büyüme potansiyelini ortaya çıkan algılanan bir değişiklik nedeniyle bu yönüyle değer kaybediyor.

Yine de, endişelenecek çok şey var. Letonya hala bazı uzmanlara ihtiyaç %50 kadar tarafından devalüe olmak üzere hangi para birimi ile ele almadı. Türkiye henüz IMF ile kredi anlaşması imzalaması gerekiyor. Rusya'nın gösterge hisse senedi Endeksi %20 bir günde düştü. Risk düzeyi için en iyi vekiller bir tahvil sigorta gibi işlevi olan kredi temerrüt swapları vardır. Eğer bir şirket/ülke tahvili varsayılana olsaydı, kredi borcu takas sözleşmesinin sahibi Sözleşmenin yazar tarafından telafi edilmektedir. Kredi temerrüt takası primleri söylemek, özellikle gelişmekte olan piyasa borçlanma araçlarının yeterli, bir kez yatırımcılar varsayılan olasılığı hakkında daha endişeli hale artıyor.

Genellikle, Yen artan riskten kaçınma dönemlerinde en geçerli para birimlerinden biri olarak görülüyor. Dolar çok bu konuda, ama Yen daha az Bagaj, vis-vis nicel hareket hızı, vb vardır. Emin yeterli, Yen geç sıkıca geri çekti, yaklaşık %3 oranında bir günde yalnız Euro karşısında yükselen vardır. [Güncel piyasa ortamında, iki para birimi para tüccarları için yerine farklı amaçlar olarak görülüyor beri Euro ile yen karşılaştırmak daha mantıklı bence. ABD Doları, buna karşılık, şu anda aynı temalar bazı zor risk iştah değişiklikleri işlemek için bu çifti kullanmak yapabilirsiniz hangi Yen olarak tahrik ediliyor.

Kısacası, küresel ekonominin durgunluk içinde kritik bir aşamaya ulaştığında, yatırımcıların onay için de bir kurtarma yakın veya uzakta hala o arıyor olacak. Şimdi, uzlaşma “kurtarma uzak” tarafı doğru sallandı gibi görünüyor. Ancak, yaygın olarak ani bir artış, ekonomik gösterge sarkaç geriye doğru ters yönde sallanan gönderebilir izledim.

İlginizi Çekebilir: