Won Daha fazla Kazanç için Hazırlanıyor

Dün Güney Kore wonu hakkında bahsettiğim bu Kasım 2010'da oldu. Kuzey Kore ile soğukluğa ve Avro bölgesi borç krizi son bir flareup sonucunda Kazandı dibe vurmuştu. Yine de, geçici olarak bu sorunları incelendi ve o, “Sonuçta, her ikisi de Kuzey Kore ile AB mali kriz ve gerginlikler yükselişi sürdürmek için Kazandı neden olur azalacaktır sonucuna vardı.” O zamandan beri, Olmayacak gerçekten de ABD doları karşısında yüzde 8'den fazla yükseldi. Daha doğrusu bir düzeltme için çağrı daha, ancak, en iyi içgüdülerimi göz ardı edilmesi ve daha da yükselmesi adına tartışıyorum.


Özetle, Kore wonu bunun için şu an hemen hemen her şey var. Bir köşe yazarı bir deyişle, “Güney Kore'nin bugün [ve] aynı zamanda gemi inşaatı, LCD ekran üretimine kişi başına düşen geniş bant dağıtım ve lider bir ülke 15 en büyük küresel ekonomik güçtür. Yarı otomobil üretimi bilimsel araştırma ve iletkenler, beşinci üretiminde üçüncü sırada gelen ülkedir.” GSYİH %4.2 sağlıklı bir klip de büyüyor. 2010 yılında %6 fazla reel GSYİH büyüme kaydettikten sonra, Güney Kore ekonomisi daha 2007-2008 kelime geri kalanı ile birlikte yaşadı bu durgunluk olmuştur, yani 2011 yılında daha fazla %4,5, büyümesi bekleniyor. İhracat 2010 yılında rekor seviyeye ulaştı, Peki fazlası haline Kore'nin cari hesap dengesi iten. Kore Ticaret Bakanı “hedef 1 trilyon ticaret $bu yıl elde, Japonya'da büyük bir deprem ve Ortadoğu huzursuzluk, olumsuz şartlara rağmen olacak gibi görünüyor,” diyordu. Denge sonra, Kore'ye gelen para akışı para aşıyor.

Ayrıca, Japonya ve Çin aksine olan paraların hem rekor seviyelere düşünüyor – Kore wonu yaklaşık %20 2008 ön altında kredi krizi hala yüksek. İhracatçılar onun Asyalı rakipleri ile aynı ölçüde sıkılmış olacak önce Kazandı daha da değer kazanması için kapsam bol vardır. Eğer (BOK) Kore Banka yolu varsa, bu olmadan önce uzun bir süre olacak. BOK, günlük olarak Kazandı adına müdahale ediyor, ve sonuç olarak, döviz rezervleri 300 milyar $rekor seviyede arttı.

Komşu ekonomilerde seviyesinden veya hangi verilmiş, Kore enflasyon da yükseliyor ve en son %4.7 dokundu. Kore Merkez Bankası bu sayaç için adımlar attı, ama yanlışlıkla Kazandı spekülatif ilgi körükleyecek anlaşılır dikkatli olur. Böylece, sadece dört kez geçen yazdan bu yana gösterge faiz oranını yükseltti ve oranı hala tarihi düşük seviyede. Wall Street Journal'a göre, “O hala iyi ekonomistler tarafsız politika oranında tahmin 4 %4,5% seviyesinin altında.”

Taşımak ticaret tekrar moda olduğunu ve diğer birçok gelişmekte olan piyasa para kredi krizi kayıplarını en ele geçirdiği de dikkate aldığımızda Kazandı daha fazla artış olmadığını ve bazı oldukça şaşırtıcı. Belki de, bir yorumcu yakındı, Güney Kore hala yatırımcılar arasında kaşe yoksun ve haline geldiği ekonomik refah olarak daha Kuzey Kore siyasi denge olarak bilinir. Avustralya ekonomisini daha büyük olsa bile, bu Olmayacak Aussie olarak itiraz pek yok.

Hafta sonu olduğu için, bu yazı kısa ve öz konuşacağım. Kazandı hala daha da değer kazanması için kapsam bol olduğunu söylemek yeterli, ve BOK tamamen yürüyüş fiyatlar önler sürece, gerçek olumsuz baskılara görmüyorum. Bu gidişle büyük ihtimalle 2011 yılının büyük başarı hikayelerinden biri olacak.

İlginizi Çekebilir: