2 2 [Bölüm]Nefes Pound “Duraklar”

Tesadüf, son GSYİH verileri bugün açıklanacak dün çizdiğim yerine olumsuzlar – ekonomik resim doğruladı. “Ekonomi 1958 yılının ikinci çeyreğinden bu yana dar en büyük düşüş olduğu ilk çeyreğinde ayrılmış revize 2.4 oranında geriledi. Çıktı yıllık düşüş kayıtları 1948 yılında başlamasından bu yana %4.9, büyük oldu.” Haber Sterlini etkilemedi, birkaç ay önce sona eren bir dönemi ifade eder verildi. Aynı zamanda, kurtarma elde etmek için dışarı tırmanmak gerekir o delikten İNGİLTERE ekonomik sorunlar ciddiyetini ve derinliğini ortaya çıkardı.

BOE, “oybirliğiyle yüzde 0.5 ile rekor düşük seviyede bulunan faiz oranları tutmak ve programın hafifletilmesi, dakika, Çarşamba günü gösterdi 125 milyar pound olan nicel korumak oyu tabii ki, İngiltere Merkez Bankası birlikte ekonomiye yardım etmek için yapması gerekeni yapıyor: son toplantının zabıtları gösterdi.” BOE muhtemelen oranlarını düşük tutmaya devam edeceği uzmanlar tahmin. İşsizlik hala yüksek ve çıkış büyük olasılıkla potansiyelinin altında herhangi bir ekonomik toparlanma içine kalır. Bir analiste göre, “eğer durgunluk bitti Bile, enflasyon düşerken 2011 yılı ortalarına kadar devam edebilir. Geç 2011 ve erken 2012 yılında yüzde hedef başına 2 altında olması gerektiği anlamına gelir. Banka enflasyon oranının iki yıl içinde nerede olacağı ile ilgili olarak ayarlandığından – uzun para politikası önemli ölçüde bu puan en azından bir kaç ay daha düşük kalıyor düşük fiyatları etkileme – alır.”

Ama Bankanın faiz indirimi 20 yıldır Kiloluk son %15 artış - en güçlü üç aylık performansını telafi ediliyor. Bazı modeller dayanarak, böylesine dramatik bir artış faiz oranları %4'lük bir zam yürürlükte eşdeğerdir. Parasal genişleme programını da yani yeni basılmış para %50 İngiliz ekonomisinin para almak için daha muhtemel olan yabancı yatırımcıların tahvil/bono alımı için kullanılmıştır sorunları ile karşı karşıya bulunmaktadır.

Hükümet, bu arada, muhtemelen seçenekler ve bütçe yetersizliği nedeniyle mali teşvik biraz dinlenmek için bile olabilir. Aslında, İNGİLTERE'DEKİ kamu maliyesinde “bozulma...ülkenin AAA kredi notunu kaybedebilir Standart & Poor 21 Mayıs uyarmak için istenir. Firma 100 milyar lira milyar 166 (dolar) olarak 145 milyar lira, İngiltere bankaları yaslanır maliyet tahmini ve kamu borçları gayri safi yurtiçi hasılanın yaklaşık yüzde 100 için 2013 yılına kadar iki katına çıkabilir” dedi. Sadece 2009 yılında bütçe açığını %15'i geçebilir.

Kısacası, bu çabalara ters göre potansiyel olarak daha fazla dezavantajı, Pound düşünüldüğünde özellikle. SO programının uzun vadede enflasyon stoke, ekonomiye kadar parası olmayan ise BOE kolay para politikası kısa vadede Pound çirkin bir satın yapar. Ayrıca, beş yıl içinde İngiltere'nin güvenilir tahviller milyar 900 kilo satmak zorunda olan “hükümetin yıllık bütçe açıkları, çünkü bu programı dizginlemek için zor olacak.İngiltere Merkez Bankası bu İngiltere'nin güvenilir tahviller üçte birini satın alacak.” Yatırımcılar gittikçe sinir büyüyor (yani kredi temerrüt takası primleri) tahvil sigorta devlet tahvili faizleri son yükselişi gibi yükselen maliyet onaylayın. Harvard Üniversitesi'nden tarihçi göre, “saf bir kriz olasılığını üçte bir civarında.”

Yine de, iyimserler vardır. Finans sektörü üzerinde bir analist, “İNGİLTERE ekonomisinin ağır bağımlılığı, son zamanlarda büyük bir kusur olarak görülmesi de bir fayda dönüştüğünü söylüyor. ‘Sterling temelde küresel mali iyi bir bahistir.’ Dünya ekonomisi bir durgunluk saplanıp kalmak endişe DİBS göreli güvenliği için yatırımcılar sürdü ” ayrıca, “İngiltere'nin güvenilir tahviller için Dış talebin tüm zamanların en yüksek bu yılın ilk çeyreğinde yükseldi.” Ama bu kavramlar biraz çelişkili. Pound fonunda bu fikirleri göster zaman, öncelikle kurtarma algısı - güvenli değil-değil algıdan yararlanmış olduğunu görebilirsiniz.

Bu iyimserler Pound 3.80 dolar gibi yüksek USD ve 1.40 Euro karşısında Euro karşısında yükselecek inanıyorum. En iyi durum senaryosunda, parasal genişleme ve Hükümet harcamalarının ekonominin özüne gelecek damlama ve hemen enflasyon teşvik değil, ekonominin toparlanma sürecine girdikten sonra çözülmemiş olacak. En kötü durum senaryosu altında olsa da, hükümet, büyük bütçe açıkları çalışmaya devam eder ve borç için yeterli alıcı bulmak için başarısız olur. Ortaya çıkan stagflasyon yatırımcılar para yıkılması çıkar ve acele neden olur. Büyük olasılıkla, gerçek sonuç arasında bir yerde düşecek.

İlginizi Çekebilir: