Pound İşçiler, Eksik Yön

İngiliz Sterlini 2011 yılında yön bulmak için uğraştı. 4% ABD doları karşısında bir aydan kısa sürede yükselen sağlam bir başlangıç – sonra – Pound beri durakladı. 1.625 TL/USD, beş ay önce de aynı düzeyde olur. İNGİLTERE temelleri önemsiz bir durumu göz önüne alındığında, hala tutmak için herhangi bir kazanç olması bir mucize gibi bir şeydir kendisi.


Herhangi bir ek ilerleme yapmak için Pound başarısızlık bir sürpriz olarak gelmemeli. Öncelikle, Pound güvenli bir sığınak para birimi değil. Risk olduğunda “yükselmesi için tek şansı olduğu anlamına gelir.” Ne yazık ki, Kilosu da düşük oldukça bu konuda puanları. Yıllık GSYİH büyüme şu anda acınası 0.5% ve tüm yıl için sadece %1,8 olarak tahmin edilmektedir. Enflasyon yüksek, hem ticaret açığı ve cari denge açığı var. Bütçe açığı kamu borcu bir dalgalanma neden oldu ve İNGİLTERE'NİN AAA kredi notunu kaybedebileceğini olasılığı vardır.

Yatırımcılar faiz oranlarının cazip bir seviyede olsaydı bütün bunları görmezden gelirseniz. Ne yazık ki, %5'de, İngiltere Merkez Bankası (BOE) gösterge oranı dünyanın en düşük arasındadır. Ayrıca, birçok ay için faiz artırımına başlaması bekleniyor değil, ve daha sonra hızı yavaş olacak. Basitçe, ekonomi, para politikasında ciddi bir sıkılaştırma destek için çok kırılgan. Vadeli faiz oranları bir yıl içinde sadece 75 baz puan daha yüksek olacağı bir uzlaşma beklentisini yansıtıyor.

Eğer durum buysa, neden Sterlini tamamen çöktü olmadı mı? Adil olmak gerekirse, Sterlin, her ikisi de ikinci durum üzerinde güvenli bir sığınak para birimi olarak tahsil ederken ekonomik arazisinde iyinin iyisi vardır " euro Frangı, eski karşı groroundround kaybediyor. Diğer taraftan, Pound hala ABD Doları ve her ikisi de güvenli bir sığınak para birimi olan Japon Yeni karşı yıl için.

Pound sadece çirkin para değil, benzer şekilde dolar karşısında yerle bir olabilir yöneltilen bu suçlamaların bir durum olabilir. Baş, faiz oranlarını da BİZE göre biraz daha yüksek olduğundan, eğer Pound hala kazanır aslında oldukça mümkün. Ya da, yatırımcıların hala BOE gelip faiz artırımına başlayacak inanmak söz konusu olabilir. BOE zaten iki kez bu zamana kadar gelmiş, tüccarlar taşımak Pound çekici kılacak bir seviyeye kriter getirerek, tüm sonra, (tesadüf Pound hala yükseliyordu zaman) yılın başında beklentiler vardı. BOE takip yoluyla yok iken, taşımak tüccarlar Pound tutmanın fırsat maliyeti temelde sıfır olduğu için buralarda olabilir.

(İlk geçen ay gözlemledim) Pound düzeltme devam edip gelince, bu tamamen BOE bağlıdır. Ne yazık ki, İNGİLTERE ekonomisi aniden alacak ve bu nedenle BOE aniden sıkın beklemek için çok az sebep olduğuna inanmak için çok az neden var. Bir noktada, Kilo %5 faiz kazanç yatırımcılar için çekici hale gelecektir. O gün gelene kadar, bunu Sterlini ile dik atalet dışarı sopa olabilir. Pound bu nedenle değer tutmak olsa da, ben daha bu yıl takdir herhangi bir umut olduğunu sanmıyorum.

İlginizi Çekebilir: